2024 | İş Fikirleri

Adidas Bayilik Şartları

Adidas bayiliği nasıl alınır diye merak edenler bayilik şartlarının neler olduğunu araştırmaktadırlar. Adidas firmasının bir şubesini açıp para kazanmayı düşünenlerin öncesinde bu firmadan bayilik alabilmek için neleri yerine getirmeleri gerektiğini öğrenmesi gerekiyor.

Adidas markasının ülkemizde ve dünya çapında çok kaliteli bir marka olarak bilinmesi, satışlarının fazla olması anlamına geliyor. Bu nedenle girişimciler bayilik alacağı zaman Adidas firmasının bayilik koşullarını araştırıyorlar ve almak için neler gerekli diye bakıyorlar. Çünkü Adidas’ın hazır müşterisi olduğunu biliyorlar. Bayilik araştırmaları yapanlar her zaman kaliteli firmaları tercih ederler.

 

Adidas Firması Hakkında

Adidas firmasının oldukça değişik bir kurulum hikayesi olduğunu biliyor muydunuz? Siz de okuyunca şaşıracaksınız. Eskilerden Adolph ve Rudolph Dassler kardeşleri bulunuyordu. Bu iki kardeş Almanya’da bir kasabada yaşıyordu. Bunlar bir gün ayakkabı yapmaya karar verirler ve bir atolye açarlar. Bu iki kardeşin arası ilerleyen zamanda oldukça kötüleşir ve birbirlerine düşman haline gelirler.

İlerleyen zamanda birbirlerinden ayrı atölye kuran bu iki kardeş işlerinde oldukça başarılı olur. Adolf, Adidas’ın temellerini atarken Rudolf ise Puma’nın temellerini atar. Şuan da dünyada en büyük iki ayakkabı markaları arasında gösterilen Adidas ve Puma’nın asıl sahipleri bu iki kardeştir.

 

Adidas’ın Bayilik Şartları Neler?

Her firmanın bayilik vereceği zaman aradığı koşulların bulunması gibi, bu firmanın da arayacağı bazı kriterler olacaktır. Öncesinde hangi firmayla anlaşmak isterseniz isteyin, bayilik başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Firma, şubeyi açabilmek için sizlerde yeterli miktarda sermayenin olup olmamasına bakacaktır. Yeterli sermaye ne kadar diye sorarsanız, kiralayacağınız yere göre değişecektir. Mağazanın iç maliyeti +40 bin TL civarında olabilmektedir. Bu miktar içerisinde kira tutarı bulunmuyor.

Bunun yanı sıra Adidas firmasının belirlediği bir komisyon miktarı olacaktır. Aylık kazancınızın belirli bir miktarını bu firmaya vermeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra şubeyi açmak istediğiniz yeri belirlediğinizde, Adidas’tan yetkili kişilerin gelip burayı teyit etmeleri gerekiyor. Her istediğiniz yere şube açma gibi bir şansınız bulunmuyor. Şubeyi açmak istediğiniz yeri Adidas’ın onaylaması gerekiyor.

Bu firma dünyanın en prestijli firmaların başında geldiğinden dolayı her önüne gelene bayilik vermemektedir. Bayilik almak isteyenleri enine boyuna incelemektedir. Çoğu kişilerin başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır.

 

İletişim Bilgileri

Şirket Merkezi: RönesansBiz Plaza

Mecidiyeköy Mahallesi, Oğuz Sok. No:4

34387 Şişli, İstanbul Türkiye

Tel:0212 355 36 00

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status