2024 | İş Fikirleri

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Aile hekimi nasıl değiştirilir diye merak edenler var. Onlara yardımcı olabilmek adına aile hekimi değiştirme nasıl yapılır size anlatacağız.

İnsanlar iki nedenden dolayı değiştirmek istiyorlar. Biricisi hekimden memnun olmayıp başka bir hekime geçmek istiyorlar. İkincisi ise adres değişikliği sonucunda başka bir hekime geçilmesi gerektiğinden.

Bu işlemleri yapabilmek için hekiminizden şikayetçi olmalısınız ya da adres değişikliği yaptırmış olmanız gerekiyor. Yani geçerli bir sebep olması gerekiyor. Öncelikle adres değişikliği sonucunda nasıl değiştirileceğini anlatalım.

 

Adres Değişikliği Sonrası Aile Hekimi Değişikliği Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı adres değişikliği yapabiliyoruz. Daha çok taşınmalar sonucunda bu işleme başvuruluyor. İnsanların taşındıktan sonra sağlık ocakları gibi yerlere işleri düşebiliyor. Fakat siz taşınsanız da hekiminiz otomatik olarak değişmiyor. Sizlerin bazı işlemleri yapmanız gerekiyor.

Aile Sağlığı Merkezine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurudan sonra değişecektir.

 

Memnun Değilsek ve Değiştirmek İstiyorsak Ne Yapmalıyız?

Hangi yerde ikamet ediyorsanız ilk başta hekiminiz devlet tarafından otomatik şekilde sizlere verilmektedir. İlk başta yani bir seçim yapmıyorsunuz. Aslında doktorlarımız her ne kadar ilgili olsalar da bazı durumlarda hekimlerinden memnun kalmayan insanlar oluyor.

Bu durumda ise insanlara eziyet oluyor. Çünkü hasta olduklarında ve sağlık ocaklarına gidecekleri zaman bu durum onlara eziyete dönüşüyor. Çünkü onlarla ilgilenen doktordan memnun kalmıyorlar. Eğer sizinde durumunuz bu şekilde ise hiç beklemeden değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Peki nasıl değişebiliriz?

Memnun olmayıp da değiştirmek isteyenlerinde yapması gereken aynı yukarıda bahsettiğimiz durum ile aynıdır. Herhangi bir nedenden dolayı hekimi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem basit. Aile hekimi değiştirme talebinizi Aile Sağlığı Merkezi’ne bildirmeniz gerekiyor.

Aile Sağlığı Merkezi’ne durumu belirttikten sonra sizlere bir form verilecek. Bu formu doldurduktan sonra isteğiniz yerine getirilmek üzere sıraya konulacak. Ardından işlem yapıldıktan sonra sizleri bilgilendirecekler.

Yinede eğer çok büyük bir sıkıntınız yok ise hekiminize memnun olmadığınız durumları belirtebilirsiniz. Belki bu şekilde de sorunu çözebilmeniz mümkün olacaktır. Güzel ve tatlı dil ile şikayetlerinizden söz etmenizde sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Eğer o zaman da sonuç elde edemezseniz bu defa yukarıda bahsettiğimiz yola başvurabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status