2024 | İş Fikirleri

Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim?

İnsanlar işlerinde vakit buldukları akşamları ek iş ne iş yapabilirim diye düşünmeye başladı. İşlerinden evlerine gelip boş vakitlerine şikayet eden ve para kazanmak isteyenlere yardımcı olacak fikirler vermeye çalışacağız.

Bazı zamanlarda kazandığımız paranın yetmemesinden dolayı ek iş araştırmaları yapıyoruz. Bu işlere az zaman ayırarak, hem kendimizi yormuyoruz hem de kazandığımız paraya ek olarak bir para ekliyoruz. Ülkemizde ki ekonomi sıkıntılarının artması nedeni ile ek iş araştırmaları çok hızlı artmaktadır. Ek iş olarak yapılabilecek işlerden söz edeceğiz. Kendinize en uygun olanı seçip, işe koyulabilirsiniz. Bazı fikirler evde iş olarak yapılabilirken, bazıları dışarıda yapılabilmektedir.

 

Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

Akşamları bir iki saatinizi ayırarak bilgisayar başında yazı yazarak para kazanabilirsiniz. R10 gibi forum sitelerine üye olup makale yazabileceğinizi belirtebilirsiniz. Facebook gibi ortamlarda da böyle gruplara üye olup makale yazdığınızı belirtebilirsiniz. Makale yazdırmak için adam arayan çok sayıda site sahibi bulunuyor.

Burada dikkat edilmesi gereken ise güzel yazı yazıyor olmanız. Yazım kurallarına ve googlenin belirlediği seo kurallarına uyum gösterecek yazılar hazırlamanız gerekmektedir. İnternetten ufak araştırmalar ile nasıl iyi makale yazılır öğrenebilirsiniz. 500 kelimelik bir makalenin fiyatı 100 TL olabilmektedir.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

Soğuk İçecek Satışı Yapmak

içecek satışı ile para kazanmak

Sadece su satışı ile bile para kazanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bu iş ile para kazanan insanlar bulunuyor. Büyük toptancı marketler 0,5 litre suyu 3 TL’den satmaktadır.

Fakat bunu sahilde veya şehir merkezlerinde seyyar su satan insanlar 5 TL’ye satıyor ve satılıyor da. Yani bir sudan 2 ya da 3 TL para kazanmış oluyorsunuz. Bir sudan hesap yapınca kazanılan para küçük gibi görünse de akşamları 2 saatte ortalama 30 su satsanız 100 – 200 TL arasında para kazanacaksınız.

 

Kısa Süreli Çocuk Bakıcılığı Yapmak

çocuk bakıcılığı ile para kazanmak

Büyükşehirlerde yapılabilecek bir iştir. Bazı zamanlarda aileler rahat gezmek istiyorlar. Bu nedenle çocuklarını birisine saat karşılığı ücret ile teslim etmek istiyorlar. Bu iş için çocukları seviyor olmanız ve çevrenizde iyi tanınıyor olmanız aranan özelliklerden olacaktır. Özellikle çocuklarını birilerine teslim edecek kişiler bu konulara çok dikkat ediyor ve araştırıyorlar.

Bunun için çevrenizde iyi tanınıyor olmanız gerekmektedir. Özellikle bayanları yapabileceği bir iş olarak görülmektedir. 2 – 3 saatinizi ayırarak günde 200 – 300 TL para kazanmanız mümkün olacaktır.

 

Eşya Tamirciliği Yapmak

eşya tamiri ile para kazanmak

Eğer elektronik veya diğer türlü eşyaların tamirlerinden anlıyorsanız tamir işi yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işi yapan bir çok insan bulunuyor. Akşamları işinden gelen insanlar tamir için aldığı ürünlerin tamirlerini gerçekleştirmektedir.

Daha çok bilgisayar gibi ürünlerin tamirleri için insanlar yaptırabilecek birilerini arıyorlar. Sadece bilgisayardan söz etmiyoruz. Aklınıza gelebilecek her türlü elektronik eşyalarda sürekli olarak bozulmalar meydana gelebiliyor. Bu durumda insanlar bunları yaptıracak kişileri arıyorlar. Bilgisayar tamiri deyip geçmeyin, 1 2 saatte düzeltilebilecek sorunlar için 400 TL alınmaktadır. Müşteri bulmak adına ilk önce sosyal hesaplarınızdan tamir yapabileceğinizi belirten yazılar veya görseller paylaşın.

Etrafınıza bu işler ile uğraştığınızın haberini verin. Arkadaşlarınız bu işleri yapabildiğinizden haberdar olmalılar. Nerede ve nasıl faydaları dokunacaktır bilemeyiz. İnternet ortamında forum sitelerinde kendinizi tanıtın. Bu işler ile uğraştığınızı belirten yazılar paylaşın. Bu sayede tanınma ihtimaliniz daha da artacaktır. Aklınıza gelebilecek her türlü reklam yollarını denemenizde fayda olacaktır. Ne kadar çok insan haberdar olursa, size iş gelme ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

 

El İşi Ürünler Üretip Satmak

el işi yaparak para kazanmak

El işi yapımında kendinize güveniyorsanız yaratıcılığınızı kullanarak ortaya farklı ürünler çıkarak ve bu ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.

Daha çok hanımların yaptığı bir iştir. Yaptığınız ürünlerin tanıtımını yapabilmeniz için kendinize sosyal medyada hesaplar oluşturmanız gerekmektedir.

Bazı zamanlarda ise şehirlerde takı fuarları gibi yerler olmaktadır. O fuarlarda ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Daha sonra bazı mağazalardan da iş teklifi alabilir, ürünleri toptan şekilde bu mağazalara veya dükkanlara satma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanmaya özen gösterin.

Öncesinde İnternet ortamında el örgüleri ile yapılmış örneklere bakın. Fakat bunların örnek olduğunu unutmayın. Tıpa tıp aynısını yaparak bu alanda pek başarılı olmak mümkün olmayabilir. İnsanlar farklı ürünler elde etmek istemektedir. Özellikle bebeklere yapılacak olan kıyafetler çok satılabilir.

Mutlaka okuyun: Evde Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır?

 

İnternet Ortamından Gelir Sağlamak

internetten para kazanmak

Akşamları evinize geldiğinizde İnternet veya bilgisayar ile uğraşarak para kazanmanız mümkün. İnternet sitesi açabilirsiniz, youtube hesabı açabilirsiniz, anket doldurabilirsiniz, makale yazabilirsiniz, sosyal medya hesabı yönetebilirsiniz ve e-ticaret yapabilirsiniz. Buna benzer yollarla uğraşarak gelir elde etmek mümkün olmaktadır.

Mutlaka Okuyun: İnternetten Para Kazanmanın Yolları

 

Temizlik Yaparak Gelir Sağlamak

temizlik yaparak para kazanmak

Apartmanlar veya şirketler veya mağazalar olsun bir çok yer iş yeri temizliği için haftalık olarak birileri ile anlaşmış durumdadır. Temizliği normal şartlarda bu kişiler öğlende veya gündüz yapıyorlar fakat bir şey fark etmez. Sizler ise işi akşam yaparsınız.

Anlaşma sağlayacağınız şirket veya daireler ile sürekli çalışarak, sürekli bir gelir elde etme şansınız olabilir. Eğer sizden memnun kalırlarsa, her hafta işi size verebilirler.

Eğer işler yoğun olursa yanınıza eleman alarak işe devam edebilirsiniz. Siz ise sadece akşamları iş başı yaparsınız ve elemanlarınızı kontrol edersiniz.

 

Hayvan Bakıcılığı Yapmak

hayvan bakıcılığı ile para kazanmak

Daha çok büyükşehirlerde yapılmakta olan bir iştir. Zengin aileler evlerinden akşamları çıkmayı severler. Bu durumlarda ise gerek köpek olsun gerek kuş veya diğer evcil hayvanlarını birilerine teslim etmek isterler. Sizlerde bu hayvanlara bir iki saat bakarak para kazanma şansını kazanabilirsiniz.

Bu işi insanlar güvendikleri kişilere daha çok vermektedirler. Bu nedenle çevrenizde iyi tanınıyor olmanız gerekmektedir. Hayvanlarını teslim edecekleri kişileri çoğu zaman araştırarak seçmektedirler. İnternette hayvanlarına bakacak kişilerin araştırmasını yapabilirsiniz.

 

Spor Hocalığı Yapmak

spor hocalığı yaparak para kazanmak

Spor hocalığı yaparak gelir elde edebilirsiniz fakat bunun için spor ile ilgili gerekli bilgileri biliyor olmanız gerekmektedir. Şu dönemlerde en çok vücut geliştirme danışmanlığı yaparak para kazanıldığını biliyoruz. İnstragram’da veya diğer platformlarda iyi vücuda sahip olan kişilerin online ders verdiklerini görebilirsiniz.

Bu insanlar İnternet üzerinden diğer insanlara programlar veya yeme listeleri hazırlayarak para kazanıyorlar. Fakat bu işte bilgili olmak şart. Bu insanlar spor hakkında çok şey bilen insanlar.

 

Terzilik Yaparak Para Kazanmak

terzilik yaparak para kazanmak

Akşamları evinizde dikeceğiniz ürünler karşılığında para kazanmak mümkün olacaktır. Terzilerin ne kadar çok yoğun olduklarını görmüşsünüzdür. Sizler günde yapabileceğiniz kadar iş kabul edersiniz. Çünkü az vakit ayıracağınızdan dolayı diğer terziler kadar ürün hazırlamanız mümkün olmayacaktır.

Evinizin camına vs gibi yerlere terzi olduğunuzu belirten ve reklamınızı yapan tabelalar veya fotoğraflar asabilirsiniz. İnsanların sizlere ulaşabilmeleri için telefon numarası gibi bilgilerinizi yazmalısınız.

 

Yaşlı Bakımı Yapmak

yaşlı bakıcılığı ile para kazanmak

Bu bakıcılık işlerinin sadece gündüzleri olduğunu düşünmeyin. Tüm insanlar gündüz çalışmıyor. Bazı insanlar akşamdan geceye kadar çalışmaktadırlar.

Bu insanlar gerek çocuklarını gerekse evdeki yaşlı insanların bakımı adına bakıcı aramaktadırlar. Eğer yaşlıları seviyor ve bakabileceğinize inanıyorsanız bu işi yapabilirsiniz. İnternette bakıcı arayan bir çok insan bulunuyor. Araştırma yaparak ulaşmanız mümkün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status