2024 | İş Fikirleri

Almanya İşçi Alımı ve İşçi Götüren Firmalar 2024

Almanya işçi alımı senenin her döneminde gerçekleşebilmektedir. Bu iş ilanlarından haberdar olabilmek için sosyal platformda aktif olmanız gerekiyor. Almanya’da çalışma şartları hakkında da bilgi sahibi olmalısınız ki, gittiğinizde pişmanlık yaşamayın. Almanya’da nasıl iş bulabilirim diye düşünenler için, Bu ülkeye nasıl gidilir? Neler yapılır? Bu konular hakkında bilgi vermek istedik.

Yurtdışında iş imkanlarının hızla gelişiyor olması, ülkemizde iş sıkıntısı çeken insanların gözünden kaçmıyor. Ülkemizde iş sıkıntısı çeken vatandaşlarımız, diğer ülkelerde iş araştırmaları yapıyor. Ülkemizdeki firmaların ve şirketlerin, diğer ülkelerde faaliyet göstermelerinden ötürü, iş bulmak mümkün hale geldi. Avrupa ülkelerinin genelinin sıkıntısı çalıştıracak işçi bulamıyorlar. Bu sebeple de dışarıdan gelen işçilere her zaman sıcak bakıyorlar. Genç nüfusun az olmasından dolayı, şikayet eden ülkeler işçi alımlarına oldukça sıcak bakıyor.

Bunun yanı sıra, bulunduğu iş pozisyonlarını bir üst seviyeye taşımak ve alanında yurtdışı tecrübesi edinmek isteyen vatandaşlarımız da, diğer ülkelerde iş arıyorlar. Deneyimlerini artırarak, ülkemize dönüş yapmak istiyorlar. Fakat çoğunluğu iş bulamayıp, iş araştırmaları yapan vatandaşlarımız oluşturuyor. Yurtdışı iş ilanları yayınlanan yerleri takip edebileceğiniz linki vereceğiz fakat bunun öncesinde bu ülkeye nasıl gidebilirsiniz bundan söz edelim.

Almanya’da çalışmak isteyenler ve neler yapılabileceğini merak edenler için hazırladığımız araştırmalarımızı keyifle okumanız dileğiyle.

 

Alman Vatandaşı İle Evlenmek

Bu ülkede iş bulmanın yanı sıra, ikamet etmek istiyorsanız evlenmeniz yeterli olacaktır. Bu ülkenin vatandaşı ile evlenirseniz, bu ülkede yaşama şartlarınız daha kolay olacaktır. Diğer türlü buraya gitmek için bazı şeyleri yerine getirmeniz gerekiyor. Fakat bir Alman vatandaşı ile evlenirseniz artık her şey çok kolay olacak demektir. Konsolosluğa gidip, evlendiğinize dair belgeleri sunarsanız, artık geriye tek bir şey kalacaktır, o da bilet almanız.

Bir Alman vatandaşı ile evlenmek aslında, Almanya’ya gitmenin en kolay yolu olarak gösterilebilir.

 

Yabancı Dil Biliyor Olmak

Bu özellik sizlere çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Eğer iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyorsanız bu ülkede iş bulma ihtimaliniz bu dilleri bilmeyenlere oranla çok daha yüksek olacaktır. Bir çok ilan için aranan şartlardan biriside dil bilmektir. Dil bilmeden de gidebileceğiniz işler oluyor tabi.

 

Türk İşçi Götüren Türk Firmaları

Bir diğer yöntem ise, Türk firmaları aracılığı ile bu ülkeye gitmektir. Ülkemizde ki firmalar gittikçe kendilerini geliştiriyorlar. Ülke içinin yanında, ülke dışına da yatırımlar yapıyorlar. Yatırım yapılan ülkelerden birisi de bu ülkedir. Yurtdışına işçi götüren firmalar sayesinde iş fırsatı bulabilirsiniz. Bunun için ise vereceğimiz linki takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu link üzerinden Almanya iş ilanları yayımlanıyor, takip edip başvurularda bulunmak mümkün olacaktır. İlanları görebilmek aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayabilirsiniz. Almanya iş ilanları güncel olarak bu sayfada yayınlanmaya devam edecektir.

 • https://www.almanilan.com/ad-category/is-ilanlari/

 

Bireysel Olarak Gitmek İsteyenler

Almanya’ya çalışmak için nasıl gidilir diye merak ediyorsanız bazı şeyleri biliyor olmalısınız. Bireysel olarak bir çok insan bu ülkeye gitmektedir. Hiç bir firmaya bağlı olmadan biletini alıp yola koyulup orada iş bulurum kafasında olan bir çok vatandaşımız bulunuyor.

Bunun için Almanca bilmeniz gerekmektedir. İnsanlarla iletişim kuramazsanız hiç bir anlamı olmayacaktır. Bireysel olarak gitmeyi düşünseniz bile yukarıda verdiğimiz linklerde ki ilanlara göz atmanızda fayda olacaktır.

Türk iş verenlere de o link üzerinden ulaşabilirsiniz. Link üzerindeki ilanlar sürekli güncellenmektedir. Bu sebeple her gün bakmanızda fayda olacaktır. Türk iş verenlere ulaşıp iş hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Almanya’da İş Kurmak İstiyorum Diyenler

Bu ülkeye gidip iş kurmak istiyorum diyorsanız, belirli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Ülkede Euro para birimi kullanılmaktadır. Ülkemizde şu dönemlerde Euro’nun oldukça yüksek olmasını göz önünde bulundurmalısınız. 100 milyarınız varsa bunu Euro’ya çevirdiğinizde, değeri azalacaktır. Tüm bu detayları düşünmek gerekiyor.

Hangi işi kurmak istiyorsunuz? Bunları kararlaştırmış olmak gerekiyor. Ardından hangi ilde kuracaksınız tüm bunları belirleyip, araştırma yapmanız gerekiyor. Bir iş kurma fikriniz varsa büyük sermaye gerektirmektedir. Böyle bir imkanınız yoksa, işçi olarak gitmek daha mantıklı olacaktır.

 

Almanya’da Çalışılabilecek Şehirler

Bu ülkeye gitmeye karar verdiyseniz, şehirleri de araştırmanızda fayda olacaktır.

 • Berlin: Almanya’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. İş olanakları bakımından en gelişmiş şehri diyebiliriz. 3,7 milyon nüfusa sahip bir şehirdir. Eyaletin toplamı ise 6 milyona yakın bir nüfusu bulunuyor.
 • Hamburg: Çalışabileceğiniz diğer bir şehir ise, Hamburg. Nüfusu yaklaşık 2 milyondur. Çalışma imkanları bakımından bu ülkenin en iyi şehirlerinden birisidir.
 • Münih: Bir diğer şehir Münih’dir. Bu şehirde oldukça güzel imkanlar sunmaktadır. Münih’i ise Köln, Franfurt ve Stuttgart takip etmektedir.

Bu şehirlerde gün içerisinde çok sayıda otel iş ilanları, mühendis iş ilanları, garson veya şef iş ilanları, fabrika’da çalışacak eleman iş ilanları gibi bir çok ilanlar yayımlanmaktadır. Aşağıdaki linkten ilanlara bakabilirsiniz fakat bu ilanlar Alman sitelerine ait olduklarından, Almanca olmaktadır.

 • https://www.jobs.mahle.com/turkey/tr/jobs/index.jsp

 

Vize Şart mı?

Evet arkadaşlar bu ülkede çalışmak için vize çıkartmanız gerekmektedir. Almanya’nın Türkiye’deki temsilciliklerine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurusu için neler gerekli?

 • Başvuru formu,
 • Pasaport,
 • İki adet biyometrik fotoğraf,
 • Almanya’da iş verecek olan şirketten veya bireysel insandan onay belgesi,

Başvurabilmeniz için gerekli olan evraklardır. Karşı ülkede sizleri kabul eden birileri olmalı, yani iş başvurunuzu onaylayan birisi olmalı. Başvuracağınız firma bu görevi üstlenir. Sizi kabul ettiğine dair bir onay belgesi verir.

 

Eşleriniz de Sizinle Gelebilir

Eğer ailenizi de yanınızda götürmek istiyorsanız, götürebilirsiniz. Almanya’ya çalışmak için gelenler eğer isterlerse ailelerini de yanlarında getirebilmektedir. Fakat her isteyen direkt olarak getirememektedir. Getirebilmeniz için sağlamanız gereken koşullar bulunuyor. Bu konu hakkında İnternet’ten detaylı araştırma yapmanızı öneririz.

Almanya İş İlanları İŞKUR Aracılığı İle Yayımlanıyor mu?

İŞKUR, zaman zaman yurtdışına işçi götürmelerine aracılık yapmaktadır. Bunun için ise İŞKUR’un sitesine girip yurtdışı iş ilanları kısmına üye olmanız ve ilanları güncel şekilde takip etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • http://www.iskur.gov.tr/baglantilar/yurtdisi-isci-talepleri/

 

Almanya’da İşçi Maaşları Ne Durumda?

Almanya’da ücretler kendilerinin para birimleri ile ödenmektedir. EURO kullanmakta olan bu ülkede hangi işte çalışırsanız çalışın bu para birimi üzerinden ücret alacaksınız demektir. Burada asgari ücretin 1.020 EURO olduğu bilinmektedir.

Sizinde çalışacağınız pozisyonlara göre alacağınız ücretlerde değişiklik olacaktır. Bu nedenle kesin olarak şu kadar para alacaksınız demek doğru olmayacaktır.

 

Almanya Çalışma Şartları

 

Konu İle Alakalı Diğer Makaleler

Almanya’da Ne İş Yapılır?

Almanya’da İş Kurmak: Süreç Nasıl İlerliyor?

Almanya’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti Ne Kadar?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. halit dedi ki:

  25 senelik mobilya ahşap ustasıyım avrupada çalışmak isterim

 2. yilmaz catalyildiz dedi ki:

  Selam ben mersedes usta siyim avrupa da calis mak istiyom

 3. Anonim dedi ki:

  almanya havaalanında personel olarak çalışırım

 4. Ferda dedi ki:

  İnşaat kalıp ustasıyim

 5. Faiq dedi ki:

  Selam olsun her kese.
  Ben Faiq Asgerov Azerbaijandan ariyorum beton mikser soförü Kuveytde calişdim Kolinde Rusiyada özel bir şirketde calişdim …
  Tşk

 6. Halil cosar dedi ki:

  Benim Halil ben lojistik operatörüyorjm darkorido turret truck ve forklift makinaları kullanıyorum acil Almanya’da iş arıyorum tavan vinç operatörüymdür

 7. fuat dedi ki:

  duvar ustasiyim alman ya gitmek istiyorum

 8. Hosıyat dedi ki:

  Profesyonel terpıstım Almanya’da çalışmak ısterım

 9. Merve dedi ki:

  Hasta bakımı yapabilirim. Refakatcilik, servis çay kahfe sunumları yaparım. Ofis işlerinde yapabilirim.

 10. emrah ay dedi ki:

  uluslar arası ısıtma sagutma üzerine belgem var elektronik ve elektirikten anlarım ayrıca bakım onarımcıyım 12 yıldır ibb çalısıyorum

 11. Bekir fonmez dedi ki:

  Turkiyeden almanyaya gelmek icin ne yapmam lazim

DMCA.com Protection Status