2024 | İş Fikirleri

Almanya’da Ne İş Yapılır?

Almanya’da ne iş yapılır diye merak edenler için bazı fikir tavsiyelerimiz olacaktır. Başka bir ülkede iş kurmayı düşünüyorsanız önce hangi işi kuracağınıza karar vermeniz gerekiyor. Karar verme aşamasında ise ne kadar çok fikri okursanız, sizin için o kadar faydalı olacaktır ve en sonunda sizin için doğru olan kararı verebileceksiniz. Almanya’da ne iş yapabilirim diye araştırma yapan arkadaşlar, sizlere güzel fikirler hazırladık!

Ülkemizdeki girişimciler yurtdışına açılmak istediğinde akıllarına ilk olarak Almanya gelmektedir. Gerek Alman hükumetinin yabancı girişimcilere sağladığı destekler olsun, gerekse Almanya’da çok fazla Türk yaşamasından dolayı bu ülkeyi Türk vatandaşları gönül rahatlığıyla tercih edebiliyor.

Sözü hiç uzatmadan Almanya’da ne iş kurulur? Almanya’da yapılacak meslekler neler diye fikirlerimizi size sunmaya başlıyoruz.

 

1. Döner Dükkanı Açmak

döner dükkanı açmak

Almanya’da Türklerin en çok tercih ettiği işlerden birisi döner dükkanı kurmaktır. Almanlar döner işini pek yapmazlar ve hatta pek yemezler desek doğru olur. Almanya’da göreceğiniz dönercilerin çoğu Türktür. Almanya’da çok fazla Türk bulunuyor olduğundan dolayı dönere talep de çok fazla olabilmektedir.

 

2. Kuaför Açmak

kuaför açmak

İster kadın kuaförü ister erkek kuaförü açın. Yeter ki birini açın. Çünkü bu işler de iyi para kazandıracaktır. Özellikle Türk müşterileri kendinize çekmenin yolunu bulabilirseniz, hem Türk müşteriniz olur hem de Alman müşteriler ile iyi bir para kazanma şansı yakalamış olursunuz.

 

3. Yedek Parça Dükkanı

yedek parça dükkanı açmak

Almanya dünyanın en iyi ekonomilerinden birisine sahip. Elektronik olarak bir çok ürünü dünyaya satabildiğinden dolayı ekonomisi çok güçlü. Bu nedenle elektronik eşya kullanımı çok fazla olduğundan yeni bir iş alanı ortaya çıkıyor. İster telefon yedek parçaları satın ister otomobil yedek parçaları satın. Bunların hepsi satılabilecek potansiyelde ürünler olacaktır. Almanya genelinde elektronik malzemeler çok fazla kullanılıyor ve herhangi bir bozulmada yedek parça arayışına giriyorlar.

 

4. Araba Tamir Dükkanı

araba tamir dükkanı açmak

Audi, Wolksvagen, Skoda vb. bir çok araba markasının sahibi Almanya’dır. Almanya’da hemen hemen herkeste otomobil görebilirsiniz. Almanya kendisi bu otomobilleri ürettiğinden dolayı herhangi bir Audi veya Wolksvagen en ucuz fiyata Almanya’da satılmaktadır. Bu nedenle çok fazla araç olduğundan, araç tamiri işi de iyi para kazandırmaktadır.

 

5. Araba Yıkama Dükkanı

araba yıkama dükkanı açmak

Yine çok fazla araç olmasından dolayı ortaya çıkan bir meslekte otomobil yıkama dükkanıdır. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi ülke genelinde çok fazla araç bulunduğundan dolayı, araba yıkama dükkanları da para kazandırmaktadır. Türkiye’de toplamda 22 milyon araç bulunurken, Almanya’da 45 milyon araç bulunmaktadır. Nüfus olarak iki ülke birbirine yakındır.

 

6. Cafe Açmak

cafe açmak

Almanya’da cafe açmak isteyenlerin bilmesi gereken en büyük şey ise rekabetin çok fazla olması. Güzel yerlerde rekabet çok fazla. Bu iş için bütçenin biraz fazla olması gerek. Fakat yapılırsa para kazandıracaktır. Tabi cafenin başarılı olması için dikkat edilmesi gerekilen bir çok faktör bulunuyor. Cafenin konumu, dizaynı vb. şeyler para kazanmanızda direkt olarak etkendir.

 

7. Pet Shop

pet shop dükkanı açmak

Almanlar evlerinde veya bahçelerinde hayvan beslemeyi çok severler. Bu nedenle pet shoplar iyi para kazanıyorlar. Rekabet ise çok fazla değil. Kuracağınız pet shopta çeşitlilik çok önemli. İlgi çekecek olan ürünleri bulmanız gerek. Dükkanınızın dış görünümüne de çok önem vermelisiniz. Dışarıdan ilgi çekici görünmeli.

 

8. Giyim Dükkanı Açmak

giyim dükkanı açmak

Almanlar giyimlerine dikkat ederler. Ucuzdan ürün temin edebileceğiniz bir giyim firmasıyla anlaşarak, aldığınız ürünleri kendi dükkanınızda satabilirsiniz. Dükkanınıza özel internet sayfası ve instagram sayfası açarak, ürünlerinizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

9. Otopark Açmak

otopark açmak

Yukarılarda söz ettiğimiz gibi çok fazla otomobil olduğundan otopark ihtiyacı hemen hemen tüm şehirlerde olmaktadır. Tabi bunun için büyük sermaye gerekiyor. Satın alacağınız veya kiralayacağınız yerin büyük olması şart. Yer büyük olunca da maliyeti artmaktadır.

 

10. Kitap Dükkanı Açmak

kitap dükkanı açmak

Almanlar kitap okumayı severler. Kitap dükkanı açmak güzel bir fikir olabilir. Tabi kitapları nereden alacağınızı iyi araştırmanız gerekiyor. Dükkanınızın tanıtımını sosyal medyadan yapmanız da diğer bir yapılması gereken maddedir.

 

Konu İle Alakalı Diğer Makaleler

Almanya’da İş Kurmak: Süreç Nasıl İlerliyor?

Almanya İşçi Alımı

Almanya’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti Ne Kadar?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status