2024 | İş Fikirleri

Almanya’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti Ne Kadar 2024

Almanya’dan Türkiye’ye kargo göndermek isteyen vatandaşlarımız ücretlerin ne kadar olduklarını merak ediyorlar. Almanya’da bildiğiniz üzere 5 milyona yakın Türk vatandaşı bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımızın çok sayıda ülkemizde akrabaları, eşi dostu ve arkadaşları bulunmaktadır. Bazı durumlarda kargo ile eşya veya herhangi bir ürün göndermeleri gerekebiliyor.

Almaya’dan Türkiye’ye kargo ücreti ne kadar diye merak ediliyor. Bir çok vatandaş kargo ile ürün göndermeden önce ne kadar ücrete gönderebileceğinin araştırmasını yapıyor. Kargo ücretine değmeyecek ürünler olabiliyor. Örneğin değeri düşük olan ürünleri göndermek yerine Türkiye’den direkt olarak karşıdakinin temin etmesi daha mantıklı olabiliyor. Daha detaylı açıklayacak olursak, bir ürün göndereceğiz ve bu ürünün fiyatı Almanya’da ve Türkiye’de ortalama 100 TL ise, bunu kargo ile göndermek ürünün fiyatından daha pahalıya gelecektir. Bu nedenle pek mantıklı olmayacaktır.

 

Yurtdışına Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Her firmanın ücretleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca göndereceğiniz ürünlerin özelliklerine göre de ödemeniz gereken ücretlerde değişiklikler olacaktır. Net olarak bir fiyat söylemek mümkün değil.

Yurtdışına kargo taşımacılığı yapan firmalarımızdan UPS Kargo, ne kadara gönderebileceğinizi öğrenebilmek adına bir platform oluşturmuş. Örnek olarak burayı kullanabilirsiniz. Diğer firmaların da isteyeceği ücretler hemen hemen bu doğrultuda olacaktır. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın. Ardından sizlerden istenilen bilgileri doğru şekilde doldurun. Bu şekilde kargonuzu ortalama ne kadar fiyata gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hangi ülkeye göndermek istiyorsanız o ülkeyi seçmeyi unutmayın.

 • http://www.ups.com.tr/page.aspx?pid=7

 

Kargo İle Göndermek Mümkün mü?

Evet mümkün. İster Almanya’dan Türkiye’ye isterseniz Türkiye’den Almanya’ya ürün gönderebilirsiniz. Kargo firmaları uçak ve araç olmak üzere iki farklı ulaşım yolu ile ürün taşıma işlemi yapıyor. Sadece Alman kargoları ile değil ülkemizdeki kargo firmaları ile de ürünler gönderilebilir. Ülkemize ait olan bir çok firma yurtdışına ürün taşımacılığı yapıyor. Aşağıdaki firmaları sizler için araştırdık.

 

Aras Kargo Yurtdışı Hizmetleri

Aras yurtdışı hizmetimiz ile gönderilerinizi 5 kıtada 265 ülkeye, dünya çapındaki çözüm ortaklarımızla tercihinize göre ‘’Standart, Ekspres, Hava Kargo, Karayolu ve Denizyolu” hizmet seçenekleri ile teslim ediyoruz.

Standart Hizmetimiz: Zaman hassasiyeti olmayan gönderilerinizin, makul teslim süreleri ve avantajlı gönderim ücretleri ile adreslerine ulaştırıldığı yurt dışı hizmetimizdir.

Ekspres Hizmetimiz: Zaman hassasiyeti olan gönderilerinizin taahhüt süreleri içerisinde en hızlı şekilde adreslerine ulaştırdığımız yurt dışı hizmetimizdir.

Hava Kargo Hizmetimiz: Hava Kargo ile minimum kilodan komple uçak yüklemesine (charter) kadar gönderilerinizi kapınızdan alarak dünyanın tüm hava limanlarına ulaştırdığımız yurt dışı hizmetimizdir.

Karayolu Hizmetimiz: Kara nakliyesi ile parsiyel ve komple ithalat/ihracat taşımacılığı yaparak gönderilerinizi adresine ya da gümrüğe teslim ettiğimiz yurt dışı hizmetimizdir.

Deniz Yolu Hizmetimiz: Zaman hassasiyeti olmayan yükler için ekonomik fiyatlarla deniz yolu ile sizlere tercihe göre limana yada adrese teslimat şeklinde taşımacılık hizmeti veriyoruz .

Size özel çözümler için en yakın Aras Kargo şubemizden bilgi alabilir, 4442552 numaralı çağrı merkezimizden, yurtdisihizmetlermudurlugu@araskargo.com.tr adresinden veya (0 216) 538 56 30 / 538 56 45 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.araskargo.com.tr/tr/

 

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Hizmetleri

Uluslararası gönderilerinizi, Dünya’nın 220’yi aşkın ülke​sine hızlı, güvenilir ve ekonomik fiyat ayrıcalıkları ile ulaştıran bu hizmet çerçevesinde  doküman ve paket gönderilerinizi adreslerine güvenilir şekilde teslim ediyoruz.

Uluslararası gönderilerinizi alıcılarına ulaştırmak için;

 • Gönderinizi Türkiye genelindeki 800’e yakın Yurtiçi Kargo şubelerinden ve acentelerinden  size en yakın olanına götürebilir,
 • www.yurticikargo.com web sitesi üzerindeki “Tıkla-Gönder” hizmetini kullanabilir veya
 • 444 99 99 numaralı çağrı merkezimizi arayarak uluslararası gönderinizin olduğunu bildirebilirsiniz.

Kaynak: http://www.yurticikargo.com/Sayfalar/default.aspx

 

Sürat Kargo Yurtdışı Hizmetleri

Gönderiniz dünyanın uzak bir yerine, hem hızlı, hem de ekonomik yoldan mı ulaşmalı? Eğer bunun için Sürat Kargo’yu seçtiyseniz, gönderinizle varacağı yer arasındaki en kısa yolun Sürat Express olduğunu iyi bilirsiniz.Çünkü Sürat Express gönderinizi dilediğiniz zamanda dünyanın 250 noktasına süratli, emniyetli, kaliteli bir kargoculuk hizmetiyle ve uygun fiyatlarla ulaştırır. Size de endişelenmeden Sürat Kargo’nun özel hizmeti Sürat Express’in rahatlığını yaşamak kalır.

Yurtdışı kargo özel hizmetlerimiz

Saat garantili teslimat: Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Uzakdoğu ülkelerinin önemli iş merkezlerine gidecek dosyalarınızı teslim aldığımız günden sonraki, ilk iş günü içerisinde söz verdiğimiz saatte alıcısına teslim ediyoruz.

İthalat Hizmeti: Dünyanın dört bir köşesindeki kargolarınızı size gönderen kişiden teslim alarak sizin Türkiye’deki adresinize teslim ediyoruz.

Kıbrıs’a Son Sürat: Kargonuzu Türkiye’nin her yerinden Kıbrıs’a, Kıbrıs’tan Türkiye’nin her yerine havayolu ile hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyoruz.

Global Mail Hizmeti: Toplu dosya, promosyon ve paketlerinizi alıcıların adresine en ekonomik fiyatlarla ulaştırıyoruz.

Gümrük vergileri ödenmiş teslimat (DDP): Yurtdışı gönderilerinizde varış ülkesinde oluşacak gümrük vergilerinin alıcı yerine tarafınızdan ödenmesine olanak veren özel bir gümrük hizmetidir.

Online Gönderi Takip: Gönderinizin durumunu size vereceğimiz kargo takip numarası ile internet sitemizden adım adım online olarak takip edebilirsiniz.

Ekonomik Express: “Şu saatten önce orda olsun.” ya da “Bir an önce ulaşsın.” gibi zorunluluklarınız yoksa, sizin için önemli olan gönderinizin uygun fiyata ulaşmasıysa Sürat Kargo’nun Ekonomik Express hizmeti tam size göre. Gönderileriniz 3 ila 6 gün içerisinde tam adresine teslim edilir, fiyatı da ekonomik olur.

 

Yurtdışı Lojistik 

Hava Kargo

Hava Kargo ile minimum kilodan komple uçak yüklemesine (charter) kadar gönderilerinizi kapınızdan alarak dünyanın tüm hava limanlarına ulaştırdığımız yurtdışı hizmetimizdir.
Sürat Express’in uluslararası taşımacılıkta yüksek işlem hacmi nedeniyle uçuşlarda rezervasyon önceliği ve fiyat avantajından yararlanabilir,
Konusunda uzman kişiler ile çalışabilir,
İsterseniz kapıdan kapıya gönderinizde yurtdışındaki gümrük çekim işlemlerini yine Sürat Express ile yapabilirsiniz.

Sürat Express Hava Kargo Seçenekleri 

 • -Kapıdan-Kapıya (door to door)
 • -Kapıdan-Havalimanına (door to port)
 • -Havalimanından-Kapıya (port to door)
 • -Havalimanından-Havalimanına (port to port)

 

Kara Yolu 

Kara nakliyesi ile parsiyel ve komple ithalat/ihracat taşımacılığı yaparak gönderilerinizi adresine ya da gümrüğe teslim ettiğimiz yurt dışı hizmetimizdir.

 • Avrupa’ya günlük servis
 • İthalat ve ihracat işlemleri
 • Kısmi ve tam kargo teslimatı
 • Gün ve saat garantili teslimat

 

Deniz Yolu

Türkiye, eşsiz jeo-stratejik konumu göz önüne alındığında, Rusya, Hazar, Orta Doğu ve Orta Asya kaynaklarının dünya pazarlarında ekonomik anlamda önem taşımaktadır
Türkiye nin coğrafi konumundan yararlanarak, Kuzey Avrupa, Akdeniz ve Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika arasında bir köprü olarak lojistik hizmetler de çözüm olmuştur.
Denizyolu bazında tüm Dünya Ülkeleri Limanlarına / Limanlarından İthalat / İhracat / Transit ve taşımalar konusunda kaliteli hizmeti amaçlamaktadır.
Dünyanın tüm ülkelerinde garantili Door to Door ve Konsolide teslimatları servis sağlamaktadır.

 • Dünya Limanlarına / Limanlarından; İhracat ve İthalatlar için FCL ve LCL konteyner sevkiyatları.
 • Özel yük taşımaya uygun araç gereç + Platform ve Reefer temini.
 • Gemi Kiralama.
 • Uzakdoğu Ülkelerinden; Gemi + Uçak kombinasyonlu süre azaltıcı ve uygun fiyatlı taşımalar.

Kaynak: http://www.suratkargo.com.tr/

 

MNG Kargo Yurtdışı Hizmetleri

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

2003 yılında kurulan MNG Kargo 800’den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 25 aktarma merkezi, 15 bölge müdürlüğü, 8000’i aşkın çalışanı, 2200 den fazla kara taşıma aracı ve 6 uçağıyla hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye’nin lider kargo şirketlerindendir.

Filosunda kendine ait uçakların yer aldığı tek kargo şirketi olma özelliğine sahip MNG Kargo, hava kargo taşımacılığı ile kara taşımacılığını entegre ederek Türkiye’nin tüm şehir merkezlerine 24 saatte teslim garantisi vermektedir. MNG Kargo, ithalat ihracatta gümrükleme, depolama ve antrepo hizmetlerindeki tescilli başarısını sürdürmektedir.

MNG Kargo, sektörde ilk ve tek Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip kargo şirketidir. Bu çağ değiştiren teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıp, el değmeden hatasız olarak hat araçlarına yükleyerek, hasarsız teslimat sağlamaktadır.

2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yatırım getirmeyi başaran Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve başta Haydar Sancak ile Suat Sancak olmak üzere, Sancak Ailesi 2017 yılında MNG Kargo’yu satın almıştır.

Türkiye’de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırmış olan MNGKargo güçlenen sermaye yapısıyla teknolojik yatırımlarına devam etmektedir.

Kaynak: http://www.mngkargo.com.tr/

 

Konu İle Alakalı Diğer Makaleler

Almanya İşçi Alımı

Almanya’da Ne İş Yapılır?

Almanya’da İş Kurmak: Süreç Nasıl İlerliyor?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Selam, almaniyadan Heilbronndan istanbula mal getiricem ,fiat ne kadar olur

DMCA.com Protection Status