2024 | İş Fikirleri

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Ambulans Şoförü Maaşları

Ambulans şoförü maaşları ve ambulans şoförü nasıl olunur diye merak ediliyor. Bu mesleğe girmeyi düşünen bir çok genç, öncesinde ne kadar para kazanabileceklerini araştırıyorlar. Devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde görevlerini sürdürmekte olan bu personeller ne kadar maaş alıyorlar?

Ambulans şoförü, hastanelerde ve özel hastanelerde, hastanelerin hasta arabalarını kullanan kişilerdir. Çalışma süreleri vardiyalı olarak bilinmektedir. Gececi ve sabahçı olarak çalışılır. Bu mesleğe sahip olabilmek için bazı sertifika ve belgeleri almak gerekiyor.

 

Ambulans Şoförü Ne Kadar Maaş Alıyor?

Farklı kurumlarda çalışma imkanları olduğundan alınan ücretlerde değişmeler olacaktır.

Devlet kurumlarında alınan maaşlar

Bu personeller devlet hastanelerinde görev alabilirler. Fakat buralarda görev alabilmek adına üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Öncesinde böyle bir durum yoktu. Son dönemlerde gelen yenilik ile artık sadece ehliyete sahip olmaları devlette çalışmaları için yeterli bir kriter değil. Devlette çalışan bir ambulans şoförü maaşı 35 bin 100 TL – 40 bin 900 TL civarında değişmektedir. Çalıştığınız kurum ve tecrübenize göre ufak değişiklikler olabiliyor.

 

Özel sektörde alınan maaşlar

Devlet kurumlarından hariç bu personeller özel hastanelerde de görev alabilirler. Özel hastanelerde artık gerekli bölümlerden mezun olan insanlara öncelik tanıyorlar. Hem ehliyetini almış hem de gerekli bölümlerden mezun olan personellere 20.000 TL – 25.000 TL arasında ücret veriyorlar. Gerekli bölümlerden bitirmemiş kişileri de işe alabiliyorlar fakat bu zaman ücreti düşük tutuyorlar. Asgari ücret gibi bir ücret sunabilirler.

 

Nasıl Ambulans Şoförü Olunur?

Bahsettiğimiz gibi öncesinde gerekli bölümlerden mezun olmak gerekiyor. Fakat üniversite mezunu olmadan da alım yapan özel hastaneler bulunuyor. Bu hastanelerde çalışma imkanı bulabilirsiniz ama eğitim almış kişiler kadar maaş alamazsınız. Aşağıdaki link üzerinden ilanlara göz atabilirsiniz. Linki tarayıcınıza kopyalayın.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/ambulans+soforu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status