2024 | İş Fikirleri

Amerika İşçi Alımı ve İşçi Olarak Gitme Yolları 2024

Amerika işçi alımı yapmaya devam ediyor. Bu ülke bildiğiniz üzere dünyanın en gelişmiş ülkesi olarak kabul edilmektedir. Bu ülkenin ekonomisi en gelişmiş ekonomidir. Buradan da anlamak gerektiği gibi bu ülkenin maaşları çok yüksek olmaktadır. Bu sebeple bir çok insan Amerika’da iş aramaktadır. Sadece ülkemizden değil diğer yurtdışı ülkelerinden de bir çok insan burada iş bulmak, burada çalışmak istemektedir. Bu sebeple Amerika iş ilanları çok yoğun başvuru ile karşılaşıyor.

İlanların sürekli güncellendiğini bilmek gerekir. Bu nedenle en aşağıda verdiğimiz linklere baktığınızda ve kendinize uygun iş pozisyonu bulamadığınızda bir süre sonra tekrar bakmanızda fayda olacaktır. Çünkü gün içerisinde yeni ilanlar eklenmektedir.

 

Hangi Pozisyonlarda İş Bulunabilir?

Bu ülkede her pozisyonda iş bulabilirsiniz. Fakat hiç tanıdığınız vs yoksa bireysel olarak gidip hemen üst seviyelerde iş bulma şansınız olmaz. Direkt olarak gidip bir anda yükselmeyi beklememelisiniz. Fakat Amerika’da ki Türk firmaları sayesinde kısa süreliğine de olsa bir iş fırsatı bulabilirsiniz. Vereceğimiz link üzerinden ilanları takip edebileceksiniz.

Amerika’da çalışma şartları oldukça güzeldir. Alınan maaşlar yüksektir. İşçiye sunulan hizmet güzeldir. Ekonominin bu kadar gelişmiş olmasının sebebi insanların iyi çalışıyor olmasıdır. Çalışmayan insana ABD’de yer yoktur. Amerika’da çalışmak istiyorum diyorsanız öncelikle gerçekten çalışmak istediğinizden emin olmalısınız.

Ayriyeten bilmeniz gerekir ki bu ülkede her çalışmak isteyen çalışamaz. Her bu ülkeye gitmek isteyen gidemez. Bunun için bazı şartların karşılanması gerekiyor olmalı.

 

Amerika İş Başvurusu

Yukarıda da söz ettiğim gibi, ilanların paylaşıldığı platformlar bulunuyor. Bu sayfaları güncel şekilde takip etmeliyiz. Sayfamızdan böyle bir alım olacağı zaman duyurulacaktır. Firmaların her zaman personellere ihtiyacı olmayabiliyor. Olduğu zaman ise bazı iş siteleri üzerinden ilanlar ile halka duyuruyor. Aşağıda yurtdışı iş ilanları yayınlayan sayfaları paylaştık. Bazı sayfalar İngilizce olabiliyor. Sayfaya girdiğinizde ters tıklayıp ”Türkçeye Çevir” demeniz yeterli olacak fakat zaten burada çalışmak istiyorsanız İngilizce bilmeniz şart.

Bazı Türk firmalar İngilizce şartı aramıyor fakat bilirseniz iş bulma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Burada çalışmak için vize ve çalışma işlemlerini halletmeniz gerekmektedir. Fakat bu iş başvurunuzun onaylanmasından sonraki işlemdir. Firma aracılığı ile bu işler daha kolay gerçekleşmektedir.

İlanlara aşağıda verdiğimiz farklı platformlar üzerinden Amerika iş ilanları kategorilerine ulaşabilirsiniz. Tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırmanız yeterli olacaktır.

  • https://tr.indeed.com/Amerikada-jobs
  • https://www.yenibiris.com/abd-is-ilanlari
  • https://www.usailan.com/tr/search?q=&quick_search=fire
  • https://goo.gl/tkcwQb

 

Amerika’da İş Bulmak

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Muratmetin dedi ki:

    Turkiyede mobilya dekorasyoncuyum burda geçinmek sor ondan dolayı yabancı ülkeye gitmek istiyorum orda çalışmak istiyorum

  2. idris dedi ki:

    ben çalışmak istiyorum kabul ederseniz hemen gelirim

DMCA.com Protection Status