2024 | İş Fikirleri

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Anket doldurarak para kazanmak için bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Sizlere bu bilgileri sunarken, hangi sitelere kaydolup anket doldurma işi yapabileceğinizden söz edeceğiz. Evde ek iş olarak yapılmakta olan güzel bir iştir. Boş zamanlarınızda bu işi yaparak sizlerde gelir elde edebilirsiniz.

Bu konu hakkında bir çok insanın merak ettiği bir çok nokta bulunuyor. Bizler o noktalara açıklık getirmeye çalışacağız. Sizlere bu konuyu detaylı biçimde anlatmaya çalışacağız.

 

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

anket doldurarak para kazanmak

Kayıt olduğunuz siteler, sizlere daha sonrasında mail yolu ile dönüş sağlayacaklar. Ardından sizlere doldurmanız gereken anket linkleri yollanacak. Sizlerde girerek, anketleri dolduracaksınız. Kayıt olurken verdiğiniz kart bilgileri sayesinde kazandığınız ücretler hesabınıza yatacaktır. Kart bilgileri derken sadece İBAN veya diğer türlü tehlike arz etmeyecek bilgiler. Genellikle siteler bu ay kazandığınız ücreti bir sonraki ay hesabınıza yatırırlar. Hiç bir anket sitesi iş başvurusu ücreti gibi ücret talebinde bulunmaz. Zaten doldurduğunuz anketler sayesinde onlar para kazanıyorlar. Şöyle düşünün anket firmaları bu sitelere anket veriyor ve diyor ki bir anket doldurursanız sizlere 30 TL vereceğiz. Onlarda size bu anketi doldurarak 20 TL veriyorsa, 10 TL’si de onlara kalıyor.

Ne kadar çok siteye kayıt olursanız o kadar çok anket alırsınız. Çünkü tek bir siteye kayıt olduğunuz zaman, anketler yetersiz gelebilir. Bu siteler sizlere sürekli anket doldurma imkanı tanıyamıyor. Bu sebeple başka alternatifleriniz bulunsun. Diğer sitelere de kayıt olun.

 

Anket Sitelerine Kayıt Olmak Tehlikeli mi?

anket siteleri tehlikeli mi

Aşağıda vermiş olduğumuz sitelere milyonlarca insan üyedir. Şuana kadar pek bir sorun görülmemiştir. Fakat %100 kimse bunun garantisini veremez ama bir şey olacağını da sanmıyoruz. Şuana kadar kaç milyon insan bu siteler sayesinde para kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

Bu bahsettiğimiz siteler büyük şirketler olup, kullanıcı bilgilerinin gizliliğine oldukça dikkat etmektedirler. Zaten bu işi yapmayı istiyorsanız illa ki bir platforma kayıt olacaksınız. Kayıt olmadan para kazanmanız imkansız.

İstediğiniz zaman üyeliği bırakabilme şansınız olacaktır. Bir siteye kayıt olmadan da, tanınan hakları okumalısınız. Her sitenin aynı olmayabilir ama sizlerin içinin rahat etmesi adına kayıt olmadan okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu sitelerle hiç bir bağlantımız yoktur.

 

Nasıl Kayıt Olunur?

anket sitelerine kayıt olma

Aşağıda vermiş olduğumuz linklere tıklayarak, sayfaların kayıt olma kısımlarına ulaşabilirsiniz. Kayıt olmadan önce sitelere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Sitelerin kendi tanıtımları ile ilgili yazıları okumanızda fayda olacaktır. Bu yazıları okuyup ardından gönlünüz el veriyorsa üye olabilirsiniz. Üye olmanız da bir sakınca görmüyorum. Üye olurken altüstü bir mail ve şifre oluşturup giriyorsunuz. Bunun ne zararı olabilir? Ekstra bilgi isteyen yerlere kayıt olmayın.

 

Anket İşine Girmek İsteyenlerin Merak Ettikleri

anket doldurarak para kazandıran siteler

Sözleşmeli mi Oluyor?

Herhangi bir sözleşme imzalamış olmuyorsunuz. İstediğiniz zaman bu işten vazgeçme lüksünüz olacaktır. Aboneliği iptal etme imkanı üyelere tanınmaktadır. İstemediğinizde iptal ederek bu işten vazgeçebilirsiniz.

Sizlere gönderilen her anketi de doldurmak zorunda değilsiniz. Unutmayın ki siteler sizlere sabahtan akşama anket göndermezler. Bu sebeple gelen her anketi doldurmanız da fayda olacaktır. Gelen anketleri geri çevirmek, para kazanma yolunda atılmış bir negatif adım olacaktır.

Not: Aboneliği iptal etmek istediğinizde profil bilgilerinizden veya size gelen mail üzerinde ”Aboneliği İptal Et” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Ne Kadar Kazanırım?

Bahsettiğimiz bu işin ek iş olduğunu belirtmek isteriz. Yani bu işlerden çok büyük miktarlarda para kazanmayı hayal etmemek gerekiyor. Aylık 1500-3000 TL kazanma imkanınız olacaktır.  Bunun için de 4-5 farklı siteye kayıtlı olmanız ve gelen her anketi doldurmanız gerekmektedir.

Anket doldurarak para kazanma işi gerçek mi diye hala düşünüyorsanız, evet arkadaşlar gerçek. Etrafınızda bile illa duymuşsunuzdur, bu işlerden para kazananları. Samimi olarak söylüyoruz ki para kazanmak mümkün ama çok büyük hayaller ile bu işe girilmemeli.

Not: Anket başına ne kadar para kazanırım diye merak edenler oluyor. Bu ücret her sitede değişiklik gösterebiliyor. İnternette bir çok sitede ”Anket başına 40 TL kazan” gibi ibareler bulunuyor. Hiç bir anket sitesinin bu kadar büyük miktar vereceğini sanmıyorum. En fazla 15, 20 TL verirler.

 

Yaş Sınırı Var mı?

Bu sitelere üye olabilmek için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. Diğer türlü bir kriter bulunmuyor. İsteyen herkes başvurularda bulunup, bu işe başlayıp para kazanmaya başlayabilirler.

 

Bu İşin İncelikleri

Gelen anketler ne kadar uzunsa o kadar çok para kazanırsınız. Yani kısa anketle uzun anket arasında bir ücret farklı olacaktır. Fakat çok büyük bir fark değil. Bu işi yapması pek zor değildir. Bir anketi doldurmanız 10 15 dakika alacaktır.

Bahsettiğimiz gibi her site sürekli olarak sizlere anket gönderemez. Bu sebeple ne kadar çok siteye üye olursanız gelen anket sayısı o kadar artar. Bir siteden gelmezse diğer siteden gelir. Alternatifleri çoğaltmak gerekiyor.

 

Bu İş Neden İnternet Ortamında Yapılıyor?

Sokaklarda dolaşıp anket doldurma işleri artık sona erdi. Önceden 3, 5 kişi ile anket yapılıyordu. Bunu sokağa çıkarak da yapabiliyorlardı. Fakat daha sağlıklı bir anket için çok daha fazla insanın doldurması gerekiyor. Bunu sağlamanın tek yolu İnternet’tir.

Firmalar geniş çaplı ortalama hesaplamak için bu sitelere anketlerini gönderiyor. Bu sitelerde size ve sizinle birlikte binlerce insana göndererek, bu anketlerin doldurulmasını sağlıyor. Bu şekilde bir çok insanın düşüncesinin ortaya çıkması sağlanıyor. Bu imkanı dışarıda gerçekleştiremezsiniz. Bu sebeple bu iş artık İnternet ortamında gerçekleşiyor.

 

Ödemeler Nasıl Gerçekleşiyor?

Bu siteler ödemeleri farklı yollarla yapmaktadır. Bazısı banka havalesi bazısı ise Paypal üzerinden ödemeleri gerçekleştiriyor. Hangi sitenin nasıl ödeme yaptığını öğrenmek için sayfasından ödeme koşullarına göz atabilirsiniz. Bir siteyi araştırıyorken o siteye kayıtlı olan insanlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu sitelerin sosyal platformlarını takip ederek insanların yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha çok fikre sahip olursunuz.

Günün her saatinde bu işi yapma imkanınız olacaktır. Sizlere gelecek olan anketlerin saati yok. Her an site sizlere bir anket gönderebilir. Sizde bulunduğunuz yerde hemen doldurabilirsiniz. İlla bilgisayara ihtiyaç duymanız gerekmiyor. Telefondan da bu işleri gerçekleştirebilirsiniz. Çalışıyor olsanız bile işinizin yoğun olmadığı veya ara verdiğiniz dönemlerinde 10, 15 dakikanızı ayırarak bu işi gerçekleştirebilmek mümkün.

 

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

  • 1- Fikir Pazarı TR –  BURADAN kayıt olunabilir.
  • 2- Toluna TR – BURADAN kayıt olunabilir.
  • 3- Global Test Market TR – BURADAN kayıt olunabilir.
  • 4- İpsos TR – BURADAN kayıt olunabilir.
  • 5- Marketagent TR – BURADAN kayıt olunabilir.

Not: Açıkçası sektörüdeki en güvenilir anket siteleri listesi bu şekilde. Yeni anket siteleri oluşturulduğu zaman içeriğimize eklenecektir. Ayrıca bizlere Türk anket siteleri var mı diye soruluyor. Yukarıda örnekte verdiğimiz Fikir Pazarı sitesi Türk sitesidir. Diğer sitelerinde Türkçe versiyonları olduğundan zorluk çekmezsiniz.

Buna benzer siteleri araştırarak, bu yazımızı zaman içerisinde güncelleyeceğiz. En üstlerde bahsettiğimiz gibi, kayıt olmadan detaylı şekilde sayfaları incelemenizi tavsiye ediyoruz. ”Anket doldur para kazan” mantığını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer hala merak ettikleriniz varsa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

 

Anket Doldur Para Kazan Sahtekarlığı” Düşüncesi Hakkında Düşüncemiz

İnternet ortamında bu tarzda çok sayıda yazılar yazılmaktadır. Çünkü çoğu anket doldurmak isteyen insan bu tarz işlere ulaşamaz. Çoğu web sitesi de bu durumu detaylı şekilde anlatmadığından dolayı, ziyaretçi okuduğu yazılardan pek tatmin olmaz. Bu durumda ise bu işin sahtekarlık olduğunu düşünür.

Bu iş para kazanmanın çok kolay olduğu bir iş değildir. Sitelere kayıt olma işlemi var ardından sitelerin sizlere anket göndermesini beklemeniz gerekiyor vs. Biraz zahmetli bir iştir. İnsanlar hemen kayıt olup önlerine anket gelip ve doldurduktan sonra hemen paralarının hesaplarına yatmalarını istiyor. Keşke durum böyle olsa. Maalesef böyle değil. Para kazanabilmek adına biraz uğraşmak gerekiyor.

 

Dolandırıcılar Yok mu?

Mutlaka vardır. Hangi sektörde yok ki? Bu nedenle zaten içeriğimizin başından beri sizleri uyarıyoruz. Her türlü siteye kayıt olmayın. Bu sitelere kayıt olsanız dahi kredi kartı bilgilerinizi verirken dikkat edin. Siteler hakkında internette yorum araştırmaları yapın.

Bazı siteler kredi kartı ile ödeme yapıyorken bazıları başka yöntemler ile yapıyor. Sonuç olarak kredi kartı bilgilerinizi isteyen sitelerden uzak durun. En fazla bir site size ücret yatırmak adına iban numaranızı isteyebilir. Bunda sakınca yok.

 

İlginizi Çekebilir 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status