2024 | İş Fikirleri

Antalya’da Ek İş Olarak Yapılabilecek İşler

Antalya’da yaşıyor ve ek iş yapmak istiyorsanız sizlere bir kaç fikir vereceğiz. Burada hangi ek işler yapılıyor birlikte göz atalım. Eğer boş zamanınızdan şikayetçiyseniz bu işlerden birisini seçip hemen işe koyulabilirsiniz.

Daha çok ek işleri dönemsel olarak gençler araştırıyor. Yaz aylarında okuldan boşluk bulan ve kış aylarında da boşluktan dolayı gençler bir şeyler ile ilgilenip para kazanmak istiyor. Sadece gençlere hitap eden işlerden söz etmeyeceğiz. Her kitlenin yapabileceği ve ek iş olarak para kazanabileceği işler bulunuyor.

 

Dönemsel Olarak Kafelerde Çalışmak

kafelerde çalışmak

Gençlerin en çok yöneldiği iş pozisyonlarından birisidir. Antalya’da gerek sahil kısımda gerekse iç ve merkez kısımlarda çok sayıda kafe bulunuyor. Bu kafelerde hemen hemen her dönem personele ihtiyaç oluyor. Zaten çalışmakta olan insanlar uzun vadeli çalışmadığından dolayı sürekli personel boşluğu oluşuyor. Bu fırsattan yararlanarak sizde kısa vadede çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Kafelerde değişik pozisyonlarda çalışma imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz tam zamanlı, isterseniz part time olarak iş bulma şansınız olacaktır. Kafenin yoğunluğuna göre sizlerinde çalışma şartları değişiklik gösterecektir. Eğer çok yoğun bir kafede iş bulursanız sizlerinde biraz yoğun olması doğal olacaktır. Kafelerde yeme ve sigara molaları gibi kısa süreli dinlenme süreleri bulunuyor. Antalya’da kafe iş ilanlarına bakmak için aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayabilirsiniz.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/antalya-restaurant+bar+cafe

 

Otellerde Çalışmak

otellerde çalışmak

Bildiğiniz üzere turizm adına çok önemli bir şehirden söz ediyoruz. Bu şehre her yıl binlerce turist gelmektedir. Turizm açısından çok gelişmiş olmasından dolayı çok fazla otele ev sahipliği yapan bu şehirde, otellerde iş imkanı bulmak oldukça kolay. Otellerde dönemsel olarak çalışarak güzel para biriktirme şansınız olabilir.

Oteller yeme içme ve barınma ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Aynı kafelerde olduğu gibi yeme ve içme molaları burada da bulunuyor. Part time ve full time olarak iş bulma şansınız olacaktır. Antalya’da çok sayıda otel bulunuyor. Bu oteller özellikle yaz aylarında çok daha fazla personel arıyorlar. Otellerde çalıştığınız pozisyonlara göre farklı ücret alırsınız. Fakat aldığınız bahşişler ile aldığınız ücretlerde artış olabilir. Otellerde bahşiş işlerinin döndüğünü biliyoruz. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp otel iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/antalya-turizm

 

Turistlere Rehberlik Etmek

rehberlik yapmak

Çok fazla turistin geldiğinden söz ettik. Bu turistler çoğu zaman kendilerine eşlik edecek bir rehber aramaktadırlar. Rehberlerin iyi para kazandığını biliyoruz. Hem de yapmanız gereken iş basit. Fakat Antalya’ya hakim olmanız gerekiyor. Ayrıca dil bilmeniz de diğer şart. Hangi dili bilmeliyiz diye soracaksanız bu değişiklik gösterir. Yani bir Rus geldiğinde ve sadece Rusça biliyorsa, sizin İngilizce bilmeniz bir işe yaramaz. Ne kadar çok dil bilirseniz o kadar çok iş bulma şansınız olur.

Turistlere ulaşabilmek adına piyasada aktif olmalısınız. Otel etraflarında dolaşarak turistler ile irtibata geçebilirsiniz. Onlara rehberlik yapabileceğinizi belirtebilirsiniz. Turistlerin rehber aradığı özel bir İnternet sayfası bulunmuyor. Bu yüzden bir link veremiyoruz.

 

Sahilde Su ve Soğuk İçecekler Satmak

su satarak para kazanmak

Hangi ilde olursanız olun bu iş para kazandırır. İllaki sizlerde sahilde rastlamışsınızdır, soğuk içecekler satan insanlara. Bu insanlar gerçekten iyi para kazanıyorlar. Özellikle Antalya gibi turistlere ev sahipliği yapan şehirlerde bu iş ile para kazanmak kolay olacak. Nasıl mı?

Su üzerinden örnek vermek istiyorum. 0,5 litrelik suyun toptancıdaki fiyatı 1  TL. Bu adamlar bu suyu 1 TL’den alıp, sahilde 4 TL’ye satmaktadır. Kazancı düşünün yani. O adamlar günde 100 – 150 adet arasında bir satış yapıyorlar. Bu kadar ürünü satmak için de sabahtan akşama kadar dolaşmanıza gerek yok. 5 – 8 saat içerisinde sahilde dolaşarak bu kadar adeti satmak mümkün olacak. Günde 100 adet gözünüze çok fazla gelmesin. Antalya’da sahilin ne kadar kalabalık olduğunu düşünün. Çok sıcak olması da satışların artması demek. Günde 100 tane satsanız 300 TL kazanırsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status