2024 | İş Fikirleri

Arabaya Reklam Almak ve Para Kazanmak

Arabaya reklam almak gibi bir düşünceniz varsa, bu yol ile nasıl para kazanabileceğinizden söz edeceğiz. Belki de bir çok insanın bu şekilde para kazanıldığından haberi yok. Sizlere para kazanmanızı sağlayacak değişik iş fikirleri sunmaya devam ediyoruz.

Reklam sektörü gittikçe gelişiyor. Neredeyse her yere reklam verilmeye başlanıldı. Binalara arabalara ve devamında bir çok şeye reklam veriliyor. Bu sayede insanlar gelir elde edebiliyor. Büyük firma ve şirketler rekabet adına reklamlarını arttırmaya başladılar.

Gelecekte şirketlerin sayısının artacak olmasını ve sektörde insanların artık reklamlara daha çok önem veriyor olmalarını göz önüne alarak düşünürsek bu sektörde gelecek iyi para kazanılacak anlamını çıkarabiliriz. Artık firmalar veya şirketler reklamlara çok önem veriyor. Her türlü alanlarda reklam veriyorlar. Dışarıda, reklam tabelalarına ve binaların yüzlerine kadar her yerde reklam görmeye başladık.

Sizlerde mutlaka arabanın çeşitli yanlarına koyulmuş reklamlara rastlamışsınızdır. Özellikle büyük tırlara verilen reklamları mutlaka görmüşsünüzdür.

 

Arabaya Reklam Nasıl Alınır?

arabaya reklam

Bu işi yapmayı istiyoruz peki nasıl reklam alacağız? Öncelikle bu iş sayesinde para kazanabileceğiniz en güzel şehirlerde nüfusu fazla olan şehirler. Tabi ki de başta İstanbul ve Ankara gelmektedir. Şirketlerin daha çok bu alanlarda olması, bu işin daha çok bu bölgelerde para kazandırıyor anlamına geliyor.

Yapmanız gereken işlem basit, şehrinizdeki ajanslara gidip arabanıza reklam alabileceğinizi belirtip kayıt olmanız gerekiyor. Ajanslara gelecek olan şirket tekliflerinden sonra sizin araçlarınız ve sizin gibi kayıtlı olan diğer araçlar değerlendirilecektir.

Önünüze gelen her ajansa kaydolmayın. İyi ajansları araştırın. Bu işten para kazanmak istiyorsanız İstanbul’daki ajanslara kaydolmanız gerekiyor. Bu ajanslar sadece İstanbul’da değil. Ankara, İzmir ve Antalya’da da bulunuyor fakat en çok İstanbul’da bulunuyor. Araç üstü reklam verenler bu ajanslara giderek reklam vermek istediklerini söylüyor. Ajans yetkilileri de kendi firmalarına kayıtlı olan araçların görsellerini, şirkete gönderiyor.

 

Arabanın Nasıl Olması Gerekiyor?

araç üstü reklam verenler

Arabanızın şu modelde veya şu renkte olması gerekiyor gibi bir şart yok. Genel olarak her türlü araçlar reklam alabilmektedir. Büyük araçların reklam ücretleri biraz daha fazla olabiliyor. Aracınıza reklam boya yapılarak değil, giydirme aracılığı ile yapılmaktadır. Bu nedenle aracıma bir zarar gelir mi diye herhangi bir endişeye kapılmamanız gerekiyor.

Aracın büyüklüğüne göre reklamlar için verilen ücretlerde artış mutlaka olacaktır. Küçük araç ile büyük aracın boyutları bir olmadığı gibi koyulacak reklam boyutları da bir olmayacaktır. Özellikle tırlar ve kamyonlara koyulan büyük reklamlar iyi para kazandırıyor. Fakat benim büyük aracım yok diye üzülmenize gerek yok. Küçük araçlar da reklam alabiliyor.

 

Arabaya Reklam Almak Ne Kadar Kazandırır?

arabaya reklam almak

Net olarak şu kadar para kazandırır demek doğru değil. Çünkü sizlere verilecek olan ücreti değiştirecek bazı faktörler bulunuyor. Bunlar:

 • Aracınızın büyüklüğü,
 • Aracın hangi ilde ve hangi ilde dolaştığı,
 • Aracın ne kadarına reklam alacağınız,
 • Hangi ajans ile anlaştığınız,
 • Reklam veren şirketin reklama ayırdığı bütçe,
 • Ne kadar süreyle reklamın aracınızda kalacağı,

Tüm bu detaylar doğrultusunda net bir rakam çıkar. Sonuç olarak siz bir ajansa kayıt olduğunuz zaman zaten sizlere iş olduğunda, işin detayları bildirilir. Örneğin ayda bin TL verilecektir denir ve siz isterseniz kabul edersiniz. Anlaşmalar bu tarz olur.

 

Araçlarına Reklam Vermek İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

arabaya reklam vererek para kazanmak

Bir çok kişi basit yöntemler sayesinde para kazanmak istiyor. İşte onlardan biriside araca reklam vermektir. Fakat reklam verilirken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

 

# Ajans sözleşmelerine dikkat edin

Araçlarınızı reklama vermek adına bir ajansa aracınızı kayıt ettirmeniz gerekiyor. Ajanslar kayıt esnasında sizlere bir sözleşme imzalatırlar. Bu sözleşme sırasında ise genelde insanlar uzun olduklarından okumayıp imzalamak isterler. Sözleşme kaç sayfa olursa olsun detayına kadar okumalı ve size ters gelen bir şey yoksa imzalamalısınız.

 

# Araç seyahat eden bir araç olmalı

Eğer aracınıza reklam alıp, aracı bir kenara park edip bırakırsanız, mutlaka yetkililer bunun farkına varacaktır. Aracınıza sizi takip edebilmek adına küresel konum belirleme sistemi gibi şeyler yerleştirebilirler. Bunlar sözleşmede geçecektir. Bu nedenle aracı güncel olarak kullanmanız gerekiyor.

 

# Aracı iyi kullanmanız gerekmektedir

Sonuç olarak bir şirketin veya bir firmanın reklamını taşıyor olacaksınız. Trafik kurallarına ve hız kurallarına uymanız gerekiyor. Hızlı kullanan ve sürekli olarak makas atan bir araçta reklam olmasını hiç bir şirket sahibi veya yetkilisi istemez.

 

# Anlaşılan süre boyunca reklamı çıkarmamalısınız

Sakın anlaştığınız süre içerisinde reklamları çıkarmayın. Sizi takip etmiyorlar sanmayın. Reklam veren şirketler sizleri farklı yöntemler ile takip edebilir. Sonuç olarak bir iş yapacaksanız ve sözleşme imzaladıysanız bu kurallara uymanız gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. SEDAT DURAK dedi ki:

  Aracıma reklam almak istiyorum seyahat etmeyi ve gezmeyi çok seviyorum

 2. Şevki yaşar dedi ki:

  İstanbulda ikamet esiyorum araçım fluence şehir içi şehir dışı ortalama 5-6 bin km yol yapıyorum teklifler nelerdir bilgisi olan ulaşırsa sevinirim.

 3. ercan dedi ki:

  202 pejo partner aracıma reklam almak istiyorum

 4. Muhammed Ali dedi ki:

  Ankarada yasiyorum 2020 fiat doblo maxi aracima reklam almak istiyorum aylik 2bin km yol yapiyorum

DMCA.com Protection Status