2024 | İş Fikirleri

Askerde Para Kazanmak, Nasıl Kazanılır?

Askere gidecek olan bireyler, askerde para kazanmak için neler yapılabileceğini araştırıyorlar. Askerde para kazanmanın yolları olarak sizlere bazı fikirler vereceğiz. Askerlik döneminin uzun olması sebebi ile, vatandaşlar bu süre içerisinde de para kazanmanın yollarını araştırıyorlar.

Askerlik bittiğinde hali hazırda bir gelir ile geri dönmek adına, bu dönem içerisinde gelir sağlamak gerekiyor. Bir çok birey askerden sonra evlilik veya yeni iş kurma düşüncesine yöneliyor. Bunun için ise birikmiş paraya ihtiyaç duyuyorlar. Birikmiş parayı elde edebilmek adına askerlik süreci boyunca bir yerlerden gelir elde edilmesi gerek. Peki bu gelir sağlanabilir mi?

 

Askerde Para Kazanılabilir mi?

Askeriyede de para kazanabilirsiniz fakat dışarıdaki gibi rahat ve yüksek miktarlarda para kazanabileceğinizi düşünmeyin. Para kazanmak istiyorsanız hedeflerinizi düşük tutun ki mutsuzluğa kapılmayın. Çünkü askeriyede yüksek miktarlarda gelir elde etmek pek mümkün olmaz.

 

Askerde Para Kazanmanın Yolları Neler?

Askeriyede gelir elde edebileceğiniz bazı yöntemlerden söz edeceğiz. Tabi bu söz edeceğimiz yöntemler ile kesin para kazanabilirsiniz diye bir şey yok. Para kazanabilmek için bahsedeceğimiz yöntemleri biraz iyi kavramanız gerekiyor. Bunun yanı sıra bu işlere vakit ayırabilmeniz gerekiyor.

 

1- İzin Günlerinde Dışarıda Ek İş Yapmak

dışarda ek iş yapmak

Askeriyede hafta sonu genellikle pazar günleri izin verilmektedir. Askerler bu gün içerisinde belirli saatler içerisinde dışarıya çıkabilir ve ”Çarşı izni” denilen izni gerçekleştirebilirler. İzne çıktığınızda ilk önce nerelerde çalışabileceğinize göz atın. Size uygun hangi işler var onun kararını verin. Ardından işletme sahibi ile görüşün. Haftada bir gün ve hangi saatler içerisinde çalışabileceğinizi belirtin. En azından gün başına 500 TL alsanız, ayda 2000 TL gelir elde edebilirsiniz hem de 4 gün çalışarak.

Tabi burada dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Komutana bu durumdan söz edin. Çalışma fikrinizin olduğundan haberi olsun ki ileride herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayın. Ayrıca tam olarak hangi saatlerde çalışabileceğinizi kararlaştırın. Pazar günleri akşam saatlerinde koğuşa erken dönmeniz gerekecektir. Akşam saatlerinde çalışma imkanınız olamaz. Genel olarak garsonluk tarzı işler bulabilirsiniz.

 

2- Askeriye İçerisinde Ufak Çaplı Ticaret Yapmak

ufak çaplı ticaret yapmak

Askeriye içerisinde ufak çaplı ticaret yapanlar çok oluyor. Askeriyede ne satılabilir ki diye düşünmeyin. Bir çok şey satılabiliyor. Askerlerin acil ihtiyaçları olabiliyor ve çarşı iznine daha vakit olduğundan dolayı, sizdeki ürünü tercih edeceklerdir. Fakat bu durumun yasal olup olmadığı hakkında pek bir fikrimiz bulunmuyor. Yine komutanınıza danışarak, bu işi yapıp yapamayacağınızı sorabilirsiniz.

Bu işi yapsanız dahi büyük şeyler satamazsınız. Dolabınıza koyabileceğiniz kadar eşyayı alabilirsiniz. Çarşı iznine çıktığınızda neleri satabileceğinize karar verip, almalı ve dolabınıza getirmelisiniz. Diğer askerlerin sizin böyle bir iş yaptığından haberi olmalı ki, ihtiyaçları olduğu zaman size gelsinler. Askeriyede telefon, tıraş ürünleri ve tütün ürünleri tarzı şeyler satılabilir.

 

3- Makale Yazarak Para Kazanmak

telefonla makale yazmak

Makale yazma ek iş fikri, genel olarak ülkemiz genelinde çok tercih ediliyor. Askeriyede de belirli saatlerden sonra telefon kullanma izni olduğundan dolayı, yazacağınız makaleleri satabilirsiniz. Makale yazmak için illa bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Telefon ile de yazabilirsiniz. İsterseniz sesli algılamayı açıp, konuşarak yazabilirsiniz. İsterseniz telefonun tuş takımını kullanarak da yazabilirsiniz. Bu konuyu çok daha detaylı anlattığım makalem bulunuyor. Onu okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

4- İnstagram, Facebook veya Twitter Üzerinden Para Kazanmak

sosyal medyadan para kazanmak

Bu 3 sosyal ağ platformları hem ülkemizde hem de dünya çapında en çok kullanılan platformlardır. Bu sosyal ağlar sayesinde bir çok kişi gelir sağlamaktadır. Hem de öyle az buz paralar değil, gerçekten çok iyi kazananları biliyoruz. Hayal edemeyeceğiniz kadar para kazananlar bu sektörlerde bulunuyor. Bu konular üzerinde detaylıca makaleler yazmıştım. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka okuyun: Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka okuyun: Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

 

5- İnternetten Para Kazanmak

askeriyede internetten para kazanmak

4. adımda da söz ettiğim yöntemler aslında birer ”İnternetten para kazanma yolları” olarak gösterilebilirler. Fakat internetten para kazanma, sadece 4. adımda söz ettiğimiz şeylerden ibaret değil. İnternet ortamında para kazanabileceğiniz bir çok yöntem bulunuyor. Bir yazımda, internetten hangi yöntemler ile ve neler yaparak para kazanılabileceğini anlattım. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnternetten Para Kazanma: 20+ Yöntem

 

6- Yabancı Paraya Yatırım Yapmak

yabancı paraya yatırım yapmak

Bu biraz riskli bir yöntem olsa da, eğer iyi takip ederseniz para kazabileceğiniz bir yoldur. Askerlik süresi boyunca bir çok para değerlenip, değerini yitirmektedir. Ekonomiyi iyi takip eden ve iyi analiz eden bir kişi, askerde olduğu dönemde yapacağı mantıklı yatırım ile para kazanabilir.

Askerliğe ortalama 12 ay desek, bu 12 ay içerisinde bazı para birimleri 1 TL yükselip, alçalabilmektedir. Bunu önceden tahmin edebilirseniz ve TL bazında az da olsa birikmiş paranız varsa, yükseleceğini düşündüğünüz bir para birimine TL cinsinden para yatırabilirsiniz. Örneğin dolar şuanda 30,50 TL iken, 1, 2 hafta sonra 31, 32 TL olur diye düşünüyorsanız dolar alabilirsiniz. Değerlendiği zamanda da paranızı bozdurarak, kar elde etmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Hasan. İş. Var

DMCA.com Protection Status