2024 | İş Fikirleri

Avusturya İşçi Alımı ve İş İlanları 2024

Avusturya işçi alımı sayesinde Avusturya’da çalışma imkanı bulabilirsiniz. Refah seviyesinin yüksek olması, ülkenin doğasının ve ekonomisinin güzel olması bu ülkeyi çekici hale getiriyor. Bahsettiğimiz ülke de bu ülkelerden birisi. Yaşam standartları oldukça yüksek ve yükselmeye devam ediyor. Burası tercih edilebilir bir ülke.

Yaşam bakımından ve iş bakımından oldukça iyi seviyelerde olan bir ülkeden söz ediyoruz. Ülke genel olarak çok güzel bir ülkedir. Yaşamakta olan insanlar durumlarından oldukça memnunlar. Sizde burada çalışma imkanı bulabilirsiniz. Ülkemizden bir çok firma bu ülkede faaliyetlerine devam etmektedir. Her sene Avusturya’ya işçi alımı yapabilmektedirler. Bunun için vereceğimiz linki takip ederek kendinize uygun pozisyona başvuru yapabileceksiniz.

 

Hangi Sektörde İş Var?

Avusturya’da ne iş yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle şunu belirtelim %80 %90 işçi alımları inşaat sektörü üzerinde olmaktadır. İş ilanları bu yıllardan sonra hangi kategorilere yönelecek bilmiyoruz ama genellikle Avusturya işçi alımı inşaat sektöründe gerçekleşiyor. Ülkemizdeki başarılı inşaat firmaları dünya geneline yayılmış durumdadır. Bu sebeple dünyanın değişik yerlerine işçi götürebilmektedirler.

 

Avusturya’da Ne İş Yapılır?

Eğer bireysel olarak gidip iş kurma gibi düşünceniz varsa burada en çok işlek olan bazı iş türleri var.

 • Gıda sektörü
 • Giyim sektörü
 • Oyun ve eğlence alanları
 • Takı ve güzellik eşya satışı yerleri

 

Yaşam Şartları

Dünyada yaşanılabilecek bir ülke olarak burası bilinmektedir. Özellikle doğal güzellikleri ile bilinir. Dünyada eşsiz güzelliklere sahip olan ülkelerdendir. Genel olarak ekonomide oldukça iyi durumdadır. Ülke genel olarak yaşanılabilecek bir yerdir. Gelişmişlik seviyesi gittikçe artmaktadır. Özellikle Viyana şehri tüm dünyada marka haline gelmiş bir şehirdir. Viyana’da iş ilanları olarak özel bir araştırma yapabilirsiniz.

 

Maaşlar Ne Durumda

Avusturya maaşlar bakımından da çok tercih ediliyor. Refah seviyesi yüksek olan ülkelerde maaşlarda yüksek oluyor. Burası da bu ülkelerden biridir. Maaşlar oldukça yeterli seviyededir. Ülkemizden işçi alan inşaat firmaları yeterli derecede maaş vermektedir. Örnek verecek olursak vasıflı olarak 6 – 10 bin TL arası alabilirsiniz. Vasıfsız olarak ise 4 – 8 bin TL arası ücret alma şansınız olacaktır.

Değişik pozisyonlara yönelerek iş başvuruları yapılabilir. Başkonsolosluk iş ilanları kategorilerine bakmanızı da tavsiye ederiz. Zaman zaman konsolosluklara personel alımı oluyor. Sekreter alımı gibi alımlar olmaktadır. Bu ilanları da değerlendirmek gerekir.

Avusturya iş başvurusu yapmak için kariyer sitelerini takip etmek gerekiyor. Her zaman ilan bulunmayabiliyor. Firmalar ilan verdiklerinde ilan olmaktadır. Bu sebeple aralıklı olarak aşağıdaki linki ziyaret ederek ilan var mı yok mu bakabilirsiniz. Linki tarayıcınıza kopyalayın.

 • https://goo.gl/FsgU6i

Ayrıca ülkelerin kendine yönelik ilanların paylaşıldığı ortak siteler bulunuyor. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayarak ülke içerisindeki bireysel ilanlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için İngilizce bilmeniz gerekiyor veya bilen birilerinden yardım almalısınız. Fakat zaten bu işlerde çalışmak istiyorsanız İngilizce bilginizin olması şart. Avusturya iş ilanları olarak neler var neler yok aşağıdaki link üzerinden bakabilirsiniz.

Avusturya’da çalışmak istiyorum diyenler aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşabilirler fakat bu ilanlara başvurabilmek ve bu ülkede çalışabilmek için hem dil biliyor olmak gerekiyor hem de bu ülke için vize ve çalışma şartlarını ayarlamamız gerekiyor.

 • https://www.careerjet.com.tr/isler-avusturya-59895.html

 

Avusturya’da İş Bulma Süreci

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Durdu Şengün dedi ki:

  Vasıfsız işçi olarak gitmek istiyorum

 2. Ali dedi ki:

  1976 doğumluyum Türkiyede yaşıyorum. 25 yıllık demir doğrama ve kaynakçı ustasıyım yurt dışında iş arıyorum.

DMCA.com Protection Status