2024 | İş Fikirleri

Ayda 2000 TL Ek Gelir Kazanmanızı Sağlayacak İşler

Ayda 2000 TL ek gelir için hangi işleri yapmalıyız? Hangi tür işler bizlere bin TL ve üzeri para kazandırabilir? Herkes hali hazırda çalıştığı iş haricinde başka gelir kaynakları araştırıyor. Ek iş olarak bazı işleri yaparak en azından ayda 2 bin TL’de olsa para kazanmayı istiyor.

2000 TL çok az bir miktar değil. Ek iş olarak bu parayı kazanması çok kolay değil. Normal bir işe girilse kazanılabilir fakat ek iş olarak kazanmak için biraz çaba göstermeniz gerekecek. Vereceğimiz iş fikirlerinde en iyi olmaya çalışmanız ve biraz daha fazla vakit ayırmanız gerekecektir. Böylelikle aylık 2 bin TL kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

 

Boya Yaparak Ek Gelir Sağlamak

boya yaparak para kazanmak

Hemen hemen bir çoğumuz yılda en az bir iki defa evini yeniden boyatıyor. Hadi bunu geçtik her gün binlerce insan bir eve taşınıyor veya yeni bir ev alıyor. Bu insanların yüzde doksanı evi kendisi boyamıyor ve ücretli şekilde bu işleri yapacak kişileri arıyor. Sizde burada devreye girerek, bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Boya işinden biraz anlıyor olmanız gerekiyor. Eğer kötü şekilde boya yaparsanız bir daha iş bulamazsınız. Bu işi ek iş olarak yapabilirsiniz. İnternet ortamında bir çok insan evlerini boyatmak adına insanlar arıyor. Gerekli forumlara girerek bu ilanlara ulaşabilirsiniz.

  • Boya yapma işinin detaylarını öğrenin,
  • Boya ve gerekli malzemeleri temin edin,
  • Forumlarda ve gerçek hayatta reklamınızı yapın,

 

Ucuza Eşya Alıp Değerinde Satmak

ürün alıp satmak

İnternet ortamında günde binlerce eşyanın satışı yapılıyor. Bazı insanlar acil ihtiyaçlarından dolayı eşyaları değerinden çok daha ucuza satabiliyor. Örneğin bir telefon aslında bin TL iken acil paraya ihtiyaç olduğundan 600, 700 TL’ye satılabiliyor. Böyle ürünleri satın alıp, tekrardan değerinde satışlarını gerçekleştirerek güzel para kazanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde aylık 2 bin TL ve üzeri para kazanan insanlar bulunuyor.

  • Letgo ve sahibinden.com gibi sitelere üye olun,
  • İlanları güncel şekilde takip edin,
  • Ürünleri alıp siz satın,

 

Temizlik Yaparak Ek Gelir Sağlamak

temizlik yaparak para kazanmak

Bir evin temizliği 200 veya 300 TL aralığında değişmektedir. Bu iş için hafta sonu bir gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. İsterseniz hafta sonunda iki günde de bu iş ile uğraşabilirsiniz. Bu sayede hafta sonu iki günde 400, 500 TL kazanma şansınız olacaktır. Şuanda en ucuz ev temizliği 200 TL’den başlıyor. Sadece ev temizliği olarak da düşünmeyin. Dairelerin temizliği veya işyeri temizliği de yapılabilir. Etrafınızda bulunan daireler mutlaka aylık veya haftalık olarak temizlik yaptırmaktadırlar. Bu daire yöneticileri ile iletişim kurup, temizlik yapabileceğinizi belirtebilirsiniz.

  • Temizlik ürünleri temin edin,
  • Daire ve işyeri yöneticileri ile iletişime geçin,

 

Hafta Sonu Part-Time İşlere Gitmek

part time işlerde çalışarak para kazanmak

En çok tercih edilen ek gelir sağlama yöntemlerinden birisidir. İnsanların daha çok hafta sonları boş olduğundan dolayı bu iki günde part-time iş bularak iki günde 400, 600 TL kazanma şansları olmaktadır. Özellikle bar gibi eğlence yerlerinde çalışarak iyi para kazanabilirsiniz. Bu işler adına çok sayıda personel aranıyor. Özellikle büyükşehirlerde çok rahat şekilde bu işlere ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden veya facebook gibi sosyal ağlarda bu ilanlara ulaşabilirsiniz. Garsonluk veya güvenlik görevlisi gibi kısa süreli işlerde çalışarak günlük 200 TL alabilirsiniz.

Part-time iş ilanlarının yayımladığı bazı platformlar bulunuyor. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayarak ilanlara göz atabilirsiniz.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/part+time

 

E-Ticaret Yapmak

e-ticaret yaparak para kazanmak

E-ticaret sitesi açarak ürün satışları ile bin TL değil çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Öncesinde hangi tür ürünler satacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında ise uzman kişilerden yardım almanız gerekecek. Eğer site açma işi nasıl oluyor bilmiyorsanız uzman bir yazılımcıdan sürekli olarak yardım almanız gerekecek. Bu işleri ücretli olarak yapan yazılımcılar bulunuyor.

Kazandığınız paranın bir kısmını onlara yatırmanız gerekecek. Hangi alanda ürün satacaksanız, o ürünleri toptan şekilde alacağınız bir toptancı ile anlaşmanız gerekiyor. Örneğin toptancıdan alacağınız 20 TL’lik bir ürünü kendi sitenize 25 veya 30 TL’ye koyarak satışlarını yapacaksınız. Alınan siparişleri sizlerin müşterilere ulaştırması gerekecek. Kargolama işleri size ait olacak.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

Youtube’dan Para Kazanmak

youtubeden para kazanmak

Mutlaka duymuşsunuzdur, Youtube üzerinden milyarlar kazanan insanları. Sizler milyarlar kazanamasınız da bir miktar para kazanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda milyarlar kazanma imkanınız da olabilir. Fakat hemen bu şekilde yüksek miktarda para kazanmanız mümkün olmaz.

Çok fazla para kazanan insanlar yıllardan beri o sektörde olan ve çalışma gösteren insanlar. Youtube hesabınızda kendinize özel videolar paylaşabilirsiniz. Kadınlar, yaptığı makyaj videolarını veya giyim tarzlarını paylaşabilirler. Buna benzer kendinize özel bir kategori seçip paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

 

İnternetten Para Kazanmaya Yönelmek

internetten para kazanmak

Hanımlar veya erkekler, aslında en iyi para kazanılabilecek alanlar, İnternet ile ilgili alanlardır. En iyi ek gelir sağlayabileceğiniz yöntemler İnternet ile para kazanılan yöntemlerdir. Hem sürekli olarak gelirinizi arttırma şansınız da olacaktır. İnternetten para kazanılan çok fazla yöntem var. Fakat tabi ki de kolay yöntemeler değiller. Öncesinde bu işlerin inceliklerini öğrenmeniz gerekiyor. Bu işler sayesinde hangi yaşta olursanız olun evinizde para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanılan sektörleri aşağıdaki makalemde detaylı şekilde anlattım. Mutlaka aralarından birisi sizlere uygun olacaktır.

Mutlaka okuyun: İnternetten Para Kazanma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status