2024 | İş Fikirleri

Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanın

Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmakta olan bir çok vatandaşımız bulunuyor. Sizlerde çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmayı düşünüyorsanız, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ek iş fikirlerini güncel şekilde sizlere tanıtmaya devam ediyoruz.

Bir çok insan kendine uygun ek işin ne olduğunu araştırıyor. Bu işi tercih edenler daha çok kadınlar olmaktadır. Çocuk bakıcılığı yapmayı iş olarak görmeyenler de var. Çocuk bakarken çok mutlu olan ve bu esnada da para kazanan bir çok insan bulunuyor.

Çocuklarla vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu işi yapmanız sizler açısından kolay olacak ve sizleri zorlamayacaktır. Fakat her ne kadar çocukları sevseniz de, bazı çocuklar gerçekten çok huysuz olabiliyor. Fakat her işin biraz zorluğu olmaktadır. Eğer boş vaktiniz var ve bu işi yapabilirim diyorsanız, bu işin detaylarına göz atalım.

 

Evde Çocuk Bakıcılığı İşinin İncelikleri

çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak

Bu işte en önemli nokta, çocukları seviyor olmak. Bunun ardından ise gerçekten sabır gerektiren bir meslektir. Eğer işinizi gerçekten seviyorsanız bu işten zevk alırsınız. Sırf para kazanmak için bu işe girmek biraz risk olabilir. Bazı çocuklar gerçekten biraz huysuz olabiliyor. Bu riskleri göze almak gerekiyor.

Bakacağınız yaş grubuna karar vermekle işe başlayabilirsiniz. Her yaş çocuğu, herkes istemeyebiliyor. Bakıcı arayanların nasıl bakıcıları sevdiklerine göz atmalısınız. En çok aranan bakıcı kriterlerinin neler olduğuna bir bakın ve ardından öz eleştiri yapın. Kendinizi bu yönde geliştirmeye çalışabilirsiniz. Eğer tecrübeniz varsa, zaten tercih edilme önceliğini diğer insanlardan ele geçireceksiniz demektir.

  • Bakacağınız yaş grubuna karar verin.
  • Çocuğu daha öncesinde görün ve bakıp bakamayacağınıza karar verin.
  • Çocuk ile nasıl vakit geçirebileceğinizi planlayın.
  • İş ile ilgili tüm detayları çocuğun ailesiyle konuşun.

 

Bakıcı Arayanlar Nelere Dikkat Ediyorlar?

bakıcı arayanlar nelere dikkat ediyor

Bu iştede ön plana çıkmak için kendinizi ispatlamış olmanız ve iyi bir bakıcı olabileceğinizin hissiyatını, bakıcı arayan insanlara geçirmeniz gerekiyor. O güveni verebilirseniz, sizlerle anlaşma imkanları yükselecektir. Sağlamanız gereken kriterlere bir bakalım.

  • Güleryüzlü olmak: En önemli olaylardan birisidir. Somurtkan birisi, zaten güven vermez. Bu sebeple güleryüzlü olmalıyız. Samimi olmak, her zaman her işte sizleri bir adım öteye koyar.
  • İçten olmak, yapmacık olmamak: Bu bahsettiklerimiz eğer içinizde yoksa, yaptığınız zaman yapmacık durabilir. Eğer bu farkedilirse kötü bir durum olabilir. Bu nedenle gerçek hayatta da bu şekildeyseniz zaten şanslısınız ve sevilen birisinizdir.
  • Çevrenizde iyi tanınıyor olmak: İş verenlerin sizleri araştırdığını unutmayın. Sizin haberiniz olmasa bile hakkınızda ufak araştırmalar yapabilirler. Bu nedenle çevrenizdeki insanlar ile iyi geçiniyor olmanız bu açıdan faydalı olacaktır.
  • Sabırlı olmak: Bu konuda çok önemli bir olay. Bu iş için gerçekten sabır gerekli, çocuklara katlanabiliyor olmalıyız. Çocuklar her zaman istediğimizi yapmaz. Bu durumda sabırla onlarla uğraşmaya devam etmeliyiz.

 

Çocuk Bakıcısı Olmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

çocuk bakıcısı olmak

Çocuklara iyi davranmak

Bakmanız için sizlere teslim edilecek olan çocuğu veya bebeği en iyi şekilde bakmanız gerekiyor. Bu işi yaparken sadece ”iş” olarak bakmayın. Sonuç olarak hepimiz insanız ve bebeklere çocuklara iyi bakılması gerektiğini biliyoruz. Bu işi yapanların biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor. Aileleri sizlere bir can emanet ediyor. Bu nedenle dikkatli şekilde çocuk bakıcılığı işini yapmalısınız.

 

Çocuğa dikkat etmek

Çocukları sakın kendi başına bırakmayın. Bir çok bakıcı iş sürecinde kanepesine geçip oturur ve çocuğun neler yaptığıyla ilgilenmez. Çocuk diğer odalarda oyun oynuyor diye sanılsa da başka şeyler yapıyor olabilir. Başına bir şey gelmemesi adına her zaman çocuğun bulunduğu oda da bulunun ve çocuğun neler yaptığını inceleyin.

 

Aileye her gün ne yaptığınızı anlatın

Aileler heyecan ile eve gelirler ve çocuklarının nasıl olduklarını merak ederler. Akşam eve gelen aileye gün içerisinde çocuk ile neler yaptığınızı anlatabilirsiniz. Bu durum ailenin de hoşuna gider ve sizi daha da içlerine alırlar.

 

Oyuncaklara dikkat edin

Çocukların vakit geçirmeleri için ellerine verdiğimiz oyuncaklar zaman zaman onlara zarar verebiliyor. Oyuncağın parçasını koparıp ağızlarına atabiliyorlar. Bu tarz şeyleri engellemek için öncesinde vereceğimiz oyuncağın zararlı olup olmayacağına karar verin. Yine de çocuğu oyun esnası boyunca gözleyin.

 

Not: Bazı bakıcılar gelirlerini arttırmak adına çalıştığı evde ekstra işler yapmak isterler. Örneğin ailenin vakti olmadığından haftada bir defa temizlikçi çağırıyor olabilir. Bu tarz işleri de yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Hem çocuk bakıp hem de diğer ev işlerini yaparak gelirini arttıran bakıcılar bulunmaktadır. Bazı bakıcılar ise yemek yapıyorlar. Çocuğun uyuma vaktinde akşam eve gelecek olan aileye yemek yaparak ekstra ücret alabiliyor. Bu tarz işler için bakıcılığını düşündüğünüz aileye danışmalısınız.

 

Çocuk Bakıcısı İlanlarına Nereden Ulaşabiliriz?

Bana kalırsa en öncesinde etrafınıza bu işi aradığınızın haberini salın. Tüm eş dost bu işi yapmayı istediğinizi bilsin. Vereceğimiz linkte’de bakıcı arayanların ilanlarını bulabileceksiniz ama aslında bir çok bu işi vermeyi isteyen insan bu platforma ilanları girmiyor. Onlarda etrafına haber salıyor.

Yinede vereceğimiz linkten ilanlara göz atabilirsiniz. Şehrinizin adını girip ilanlara o şekilde bakmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki link üzerinden ilanlara bakabilirsiniz.

  • https://www.bakiciburada.com/bebek-cocuk-bakicisi-is-ilanlari

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status