2024 | İş Fikirleri

DeFacto 2024 Maaşları ve Çalışma Şartları

Defacto maaşları ne kadar? Çalışma şartları nasıl? Çalışanların yorumları neler? İş başvurusu yapmak için neler gerekiyor? Gibi bu konuyla alakalı olan tüm soruların cevabına bu yazımızda ulaşabileceksiniz.

Defacto gibi büyük mağazalarda çalışmak isteyenler öncesinde bu şirketlerin çalışma şartlarını araştırıyorlar. Burada çalışan insanların yorumlarına, alınan maaşlara ve çalışma süreleri gibi iş şartları merak edilen konulardır.

 

Defacto Çalışma Şartları Nasıl?

Tam zamanlı personel ve yarı zamanlı personel olarak çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu iki ayrı iş kademesinin çalışma şartlarında da değişiklik olacaktır. En basitinden alacağınız maaşlar ve çalışma şartları değişiklik gösterecektir.

Not: Part-time olarak çalışanların haftalık kaç saat çalışması gerektiğine karar verilir. Örneğin bir öğrenciyseniz ve haftada 30 saat çalışabilir durumdaysanız bunu belirtirsiniz ve ders programınızı da söylersiniz ona göre size çalışma planı çıkarırlar. Her hafta aynı olmayabilir ufak değişiklikler ile çalışma saatleriniz değişebilir. Fakat haftalık olarak 30 saati tamamlamanız gerekir. Mesela hafta içleri az gidip hafta sonları çok giderek bu saat farkını tamamlayabilirsiniz. Part-time maaşları ise doğal olarak tam zamanlı çalışan personele göre az olacaktır. Bu da toplamda kaç saat çalıştığınız ile alakalı bir durumdur. Genel olarak 8.000 TL – 12.000 TL arasında maaş alabilirsiniz.

Tam zamanlı çalışacak olan personeller ise haftada 45 saat çalışmak durumundadır. Zaman zaman bu saatlerden bir tık daha fazla çalışmanız istenebilir. Maaş ödemelerine ek olarak günlük yemek ödemeleri de yapılmaktadır.

Çalışacağınız iş pozisyonuna göre çalışma şartlarınızda da değişiklikler olacaktır. Örneğin depo görevlisiyseniz müşterilerle işiniz olmaz ve sadece depodaki işlerden sorumlu olursunuz. Kasiyer olursanız sürekli hesaplama yapmanız gerekir ve müşteriler ile iletişim halinde olmanız gerekir.

Defacto’da çalışmış olan veya çalışıyor olan personellerin yorumlarını okumak için buraya tıklayınız.

 

Defacto Maaşları Ne Kadar?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi part-time olarak ve tam zamanlı olarak iki ayrı alanda çalışma imkanı bulabilirsiniz.

  • Part-time maaşları: 8.000 TL – 12.000 TL
  • Tam zamanlı personel maaşları: 17.000 TL – 20.000 TL
  • Mağaza müdür maaşları: 22.000 TL – 25.000 TL

Not: İşe yeni başladığınızda direkt olarak müdür olamayacağınız için asgari ücretle veya bir tık üstü ile başlayabilirsiniz. Mağazada zaman içerisinde yüksek birimlere gelerek maaşınızın artmasını sağlayabilirsiniz. 2024 yılıyla birlikte asgari ücrete yapılacak olan zamla birlikte bu ücretler güncellenmiştir.

 

Defacto’ya İş Başvurusu Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Şirket güncel olarak iş başvuruları almaktadır. Burada çalışmak için yapmanız gereken işlem oldukça basit. İnternet üzerinden online başvuru ile başvuru yapabilirsiniz. Ardından sizlerin yapmış olduğu başvurular değerlendirilecektir ve herhangi bir personel ihtiyacı olduğunda kendilerine uygun olan başvurulara geri dönüş yapacaklardır.

İş başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status