2024 | İş Fikirleri

Pek Bilinmeyen Çok Kazandıran Ek İş Fikirleri

Ek iş yapmak istiyorum diyenlere, ek iş olarak neler yapabileceğinden söz edeceğiz. Artık tek bir gelirin yetmediği dönemlerden geçiyoruz. İnsanlar ekstra bir gelir elde edebileceği yolları araştırmaya başladılar. Bazı kesim boş vakti olduğu için, en azından bu vaktimi değerlendireyim diye düşünürken, bazı kesim ise bir işe sahip olmasına rağmen, gelirin yetmemesinden dolayı ek iş araştırıyor.

Ek iş denildiği zaman akla bir çok şey gelmektedir. Evde ek iş ve dışarıda yapılacak ek işler olarak iki ayrı yöntem bulunuyor. Bizler sizlere hem evde iş imkanı adına yapabileceğiniz işlerden söz edeceğiz hem de dışarıda az vakit ayırarak yapabileceğiniz ve sizlere ek gelir oluşturacak işlerden söz edeceğiz.

 

En Güzel Ek İş Fikirleri: 9 Kesin Kazandıran Ek İş

Önemli: Her bir para kazanma yönteminin detayları bulunmaktadır. Bu detayları bilmeden bu tarz işlerden para kazanmanız mümkün değil. Burada söz edeceğimiz fikirleri detayları ile birlikte açıklarsak, makale çok uzar ve okuyucuları sıkacak bir hal alır. O nedenle ek iş fikirlerinin özet şekilde tanımlarını yaptıktan sonra, alt kısımlarına ”Detaylı bilgi için” diye belirttiğimiz kısıma, o konuyu daha detaylı anlattığımız makalelerin linkini koyduk. Tüm fikirlere göz attıktan sonra size uygun olan iş fikrinin altındaki linke tıklayarak, o konu hakkında çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lafı fazla uzatmadan, sizler için hazırladığımız fikirlere geçiyoruz.

 

1- İçerik Üretin

makale yazarak para kazanmak

En garanti yollardan birisi diyebilirim. Diğer işlerle de mutlaka para kazanabilirsiniz fakat diğer işleri iyice öğrendikten sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bu işi yapmaya karar verirseniz ve bazı kriterleri karşılarsanız 1, 2 saat içerisinde bile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hem de dışarıya çıkmadan bir bilgisayar sayesinde, nerede olursanız olun para kazanabileceğiniz bir yöntemdir.

İnternet ortamında sayısını bilmediğimiz kadar site bulunmaktadır. Bu siteler güncel kalabilmek ve üst sıralarda yer alabilmek için her gün içerik paylaşmaları gerekmektedir. Site sahiplerinin zamanları olmadığından dolayı ücret karşılığında içerik yazdırıyorlar. Günde 2 saatinizi ayırarak aylık 3000, 5000 TL civarında bir gelir elde etmeniz mümkün.

Detaylı bilgi için: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

2- Evde Bir Şeyler Yapıp Satın

evde bir şeyler üretip satmak

Evde bir şeyler üreterek ve bu ürettiklerinizin satışlarını gerçekleştirerek ek gelir elde etmeniz mümkün. Evde üretilip satılabilecek bir çok ürün bulunuyor. Satış sistemi de oldukça basit. Öncelikle bu ürünlerin satışını yaptığınızı eşinize dostunuza haber vermelisiniz. Ardından bu ürünlerin tanıtımlarını yapmak adına sosyal medya hesapları oluşturmalısınız. Ürünlerinizi bu hesaplardan paylaşırken, ücretlerini de yanında paylaşmalısınız.

Evde bir şeyler yaptıktan sonra bu ürünleri satabilmenin en iyi yolu, e-ticaret sitesi yoluyla pazarlamaktır. Genelde bu tarz işler yapan kişiler bir site açarlar ve ürünlerini oradan da paylaşırlar. Daha sonraları ise bu ürünlerini n11 ve hepsiburada gibi tanınmış olan aracı e-ticaret sitelerine koyarlar. Tabi bu siteler satış başı komisyon alıyor fakat buna rağmen satıcılar iyi para kazanıyorlar.

Detaylı bilgi için: Evde Ne Yapıp Satabilirim?

 

3- Yurtdışından Ürün Alıp, Türkiye’de Satmak

yurtdışından ürün alıp türkiye'de satmak

Bu sistem Doların düşük olduğu zamanlarda çok fazla uygulanıyordu. Şuanda dolar biraz yükseldi ve bu uygulamayı yapan kişiler pek para kazanamadığından şuanda bu sistem pek yapılmıyor. Fakat Dolar düşerse, yine bu iş kazandıracaktır.

Şöyle ki, ülkemizde bulunan ürünlerden bazıları yurtdışında çok ucuz olabiliyor. Örneğin burada satılan bir mont 1500 TL iken, yurtdışında 30, 40 dolar olabiliyor. Dolar düşükken bu ürünü aldığınızda ülkemizde sattığınızda iyi para kazanmış oluyorsunuz. Aliexpress tarzı siteler ülkemize kargo gönderimi yapıyorlar. Böyle bir sıkıntınız da olmuyor.

 

4- Part-Time İşlere Girmek

part-time işlerde çalışmak

Dışarıda yapılabilecek ve pek fazla vakit harcamanın gerekmediği işler bulunuyor. Bu tarz işlere günde 2, 3 saat ayırarak aylık 5000, 7000 TL kazanabilirsiniz. Örneğin bir çok cafe veya bar tarzı mekanlar kısa süreli çalışacak personeller aramaktadır. Özellikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız bu tarz işleri bulmak oldukça kolay bir şey.

Günde yüzlerce part-time personel alımı ilanları yayımlanmaktadır. Bu ilanları takip ederek sizler de bu tarz işlerden faydalanabilirsiniz. Restoran tarzı yerler de az saatle çalışacak personel alımları yapıyorlar. Eğer çevrenizde bildiğiniz bu tarz yer varsa mutlaka gidin danışın. Eğer yoksa aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın ve bulunduğunuz şehri seçip, part-time iş ilanlarını değerlendirin ve size uygun bir iş varsa başvuru yapın.

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/part+time

 

5- Temizlik Yapın

temizlik yapmak

Günde ayırabileceğiniz vakit sınırlı ise, yapılabilecek en güzel işlerden birisi de budur. Ortalama 4, 5 katlı bir apartman temizliği en fazla 2 saat tutmaktadır. Günde 1 apartman bile temizleseniz en az 300 TL civarında para alırsınız. Her gün çalışamam derseniz, az iş alırsınız hem siz az yorulursunuz hem de ek gelir elde etmiş olursunuz.

Çevrenizde bulunan işyerlerinin veya apartmanların temizlik yaptırıp yaptırmak istemediklerini öğrenmeniz gerekiyor. Genelde büyük apartmanlar mutlaka aylık veya haftalık olarak temizlik yaptırırlar. Apartman yöneticisi, aidatların bir kısmını temizlik işlerine ayırır. Çevrenizde bulunan apartmanların apartman yöneticileri ile iletişime geçerek böyle bir iş yapabileceğini anlatın.

 

6- Seyyar Satıcılık Yapın

seyyar satıcılık yapmak

Az vakit ile yapılabilecek işlerden birisi de seyyar satıcılıktır. Bir çok kişi bu iş ile güzel paralar kazanıyor. Öncelikle hangi tarz ürünleri satabileceğinizi araştırmanız gerekiyor. Bunun analizini yaparken de hangi bölgede ve hangi şehirde yaşadığınıza dikkat edin. Örneğin soğuk bir yerde yaşıyorsanız ona göre şeyler satabilirsiniz. Sıcak bir yerde yaşıyorsanız dondurma satışı çok mantıklı bir seçenektir.

İnsanlar sadece su satışıyla bile günde 200, 300 TL kazanabiliyor. 0,5 lt olan suları toptan şekilde aldığınızda tanesi 1 TL etmektedir. Bunu sahillerde veya kalabalık yerlerde satan insanlar en az 2,5 TL’ye satmaktadır. Bir üründen en az 1,5 TL kar elde edilmektedir. Yaz aylarında sahil kesimlerinde bu su fiyatı 5 TL olmaktadır. Su ile birlikte çekirdekte satılabilir. Bunlar sadece bizlerin verdiği fikirlerdir. Siz kendi şehrinizde en iyi ne satılır diye araştırmalısınız.

 

7- Youtube’dan Kazanmak

youtube'dan para kazanmak

Bilgisayar başında para kazanılan bir diğer sistemdir. Dünya genelinde bir çok kişi bu sektör sayesinde çok iyi gelirler elde etmiş durumda. Daha önceleri bu sektörden bu kadar para kazananların olduğu bilinmiyordu ve bilinmediği için de insanlar bu sektörü merak etmiyordu. Son dönemlerde internet ve televizyon ortamında Youtube’dan para kazananlar çok fazla gündeme geldi ve diğer insanlarda bu sektöre karşı bir merak oluştu.

Aslında sistem oldukça basit. Özgün bir şey üretip yükleyeceksiniz ve videonuz izlendikçe para kazanacaksınız. Ben sistemi burada bir kelime ile açıklamış olsam da, aslında bu kadar kolay değil. Dikkat edilmesi gerekilen bir çok ince detayları bulunuyor.

Detaylı bilgi için: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

 

8- İnternet Sitesiyle Kazanın

internet sitesi ile para kazanma

Bir internet sitesi açarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İnternet ortamı, bir çok kişiye ekmek kapısı oluşturmuş durumdadır. İnternetten para kazanmanın bir çok yolu bulunuyor fakat bu yolların hepsi çok fazla bilgi istiyor. İnternet sitesi kurarak para kazanabilirsiniz fakat bilmeniz gereken bir çok ayrıntı bulunuyor.

En basit şekilde nasıl para kazanabileceğinizi anlatacak olursak; site oluşturduktan sonra özgün içerik girdiğiniz zaman, zaman içerisinde gelecek olan takipçilerin, sitenizde bulunan reklamlara tıklaması sonucu site sahipleri para kazanır.

Detaylı bilgi için: İnternet Sitesi İle Para Kazanma

 

9- Amazon’da Dropshipping Yapmak

amazon dropshipping yaparak para kazanmak

Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir. Sadece bu site sayesinde binlerce insanlar dünyalar kadar para kazanıyor desek yeridir. Bu işin çok fazla riskleri bulunuyor. Sadece satıcı hesabı açması bile oldukça zor bir durum. Açılsa bile bir süre sonra engel yiyebiliyor. Çok dikkatli şekilde ilerlemek gerekiyor.

Bu sistem için herhangi bir sermayenizin olması gerekmiyor. Fakat satıcı hesabı açmak için Amazon’un talep ettiği 40 doları ödemeniz gerekiyor. 40 dolar gözünüze yüksek gelmesin, eğer sistemi çözebilirseniz tek bir satıştan bile 40 dolar kazanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Amazon Dropshipping Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

İlginizi Çekebilir

Evde Para Kazanmanın Yolları

İnternetten Para Kazanma

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status