2024 | İş Fikirleri

En Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

En çok para kazandıran iş fikirlerinin neler olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız birlikte en çok hangi işlerden para kazanılmakta bir bakalım.

Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde çok fazla zengin bulunmaktadır. Hatta bu zenginlerin bazıları dünyadaki zenginlik sıralamasına girmeyi bile başarabilmiş insanlardır. İyi para getiren iş fikirleri neler? Bu insanlar nasıl zengin oluyor ya da oldular? Bunları düşünmek çok saçma olsa da hepimiz aklına zaman zaman bu tür sorular gelebilmektedir. Ama bu konuda bilmeniz gereken iki konuyu sizlere açıklıyoruz.

Birincisi zengin olmak vicdanla, insanlara iyi davranmayla olacak bir şey değil gibi görünüyor. Baktığımız zaman zenginlerin çoğu ya aileden ya da insanların üstüne basa basa yukarılara çıktığı içindir her ne kadar kabullenmek istemesek de çoğunlukla öyledir. Ben girişimcilik adına yıllardır uğraşmış birisiyim.

Zengin olmak benim için çok önemli bir durum olmasa da kim istemez zengin olmayı? Lisede çok sevdiğim bir hocam bana “ Olsun, sen fakir ol ama insanlığından ödün verme” diye bir söz söylemişti. Zengin olmak istiyorsanız fikir verme kısmına geçelim.

 

Web Sitesi Açmak

web sitesi ile para kazanma

Şimdi söyleyeceğim şey size biraz tuhaf gelebilir fakat ülkemizde yasak olmasına rağmen +18 web sitesi açabilirsiniz. Bunun dışında film ve dizi izleme sitesi açıp günde 10 bin dolara kadar para kazanabilirsiniz tabi bu en üst seviye fakat aylık 4, 5 bin kazanan çok insan var.

Siz neden kazanmayasınız? Son olarak Flash oyun diye tabir ettiğimiz çocukların oynadığı sitelerden oluşturmakta çok güzel bir fikirdir. Birde Google oyun kelimesini yazdığınızda ilk sırada çıkan bir site sahibi olursanız daha ne istersiniz ki tahminimiz onlar aylık 50, 60 bin kazanan insanlar…

Mutlaka okuyun: İnternet Sitesi İle Para Kazanmak

 

E-Ticaret Yapmak

e-ticaret ile para kazanma

Bana göre iyi para getiren en iyi iş fikirleri yazısının en gözdesi olan e-ticaret sistemidir diyebilirim. Birkaç esnafla anlaşarak başlatabileceğiniz e-ticaret platformunu yavaş yavaş yükseltebilir ve zengin olma şansınız oldukça yüksektir. Ya da büyük iki veya üç firmayla sponsorluk anlaşması yaparsanız iş dünyasına bomba gibi düşebilir ve çok hızlı bir şekilde yüksek seviyede gelire ulaşabilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler işinden söz ediyoruz. İnsanlar gerçek mesleklerini bırakıp e-ticaret ile uğraşmaya başladılar. Bu işe ek iş olarak başlayıp daha sonrasında tek iş olarak yapmaya başlıyorlar. Çünkü bu sektördeki geleceği ve kazanç miktarlarının farkına varıyorlar. Pek masrafı olmayan bir sektör olması da bu sektörü seçilebilir kılıyor. Tüm detayları ile bu konuyu anlattığım makale göz atmanızı tavsiye ederim.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

Müteahhit Olmak

müteahhitlik yaparak para kazanmak

Başlığı gördüğünüz de hemen kötü fikirler gelmesin iyi bir politika izlediğinizde bu meslek sizi zengin edecektir. Etrafınızda hiç fakir müteahhit gördünüz mü? Biz görmedik. Günümüzde çok bulunuyor sonradan zengin olmuş müteahhitler. Demiri, kumu, çimentoyu düzgün planlayarak daire karşılığı tarzında alabilirseniz bu iş sizi yeni zenginlerin arasında olmanızı sağlayabilir.

Müteahhit olmak için herhangi bir okuldan mezun olmanız da gerek yok. Gerekli olan şey ise sermayedir. Bu işe giren insanların kenarda birikmiş paraları oluyor ve yatırım yapıyorlar. Büyük yatırım yapan, büyük kazanıyor.

 

2.El Otomobil Satışı İle Uğraşmak

2.el otomobil satışı ile para kazanma

Ülkemizde hemen hemen çoğu ev babasına çok para kazandıran en iyi iş fikirleri nelerdir diye sorsanız araba satışını diye cevap veririz. Bu durum gerçekten de böyle belki de bu şekilde başlayarak ileride bir galeri sahibi olur ve çok para kazanmaya başlamış olabilirsiniz.

Tabi ki başınıza bela almazsanız bu iş biraz sıkıntılı olabilir tamamen size bağlı bir durum. Çünkü devlet bu durumla ilgili bir pürüz çıkartıyor diye duymuştum tam anlamı ile araştırma yapmadan bu işe adım atmayın.

Bu işi ek iş olarak yapabilir ve yılda 2 defa araba satışı yapabilirsiniz. Fakat ben bu işi resmiyete dökmek istiyorum diyorsanız oto galeri dükkanı açarak bu işe girebilirsiniz. Dükkan açtığınızda yılda istediğiniz kadar araç satabilirsiniz. Fakat dükkansız şekilde yıl içerisinde 2 araç satışı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Giyim Sektörü

giyim sektörü ile para kazanma

Size modacı olun demiyoruz yapmanız gereken şu bazı firmalar defolu olan ama hiçbir yerinde problem olmayan giysileri toptan çok ucuza satmaktadır hepimiz biliyoruz. Bu giysileri toptan alarak pazarlarda, köylerde satışını yapabilirsiniz.

Başlangıç için vergi probleminiz olabilir ama bu işi 1 yıl yaptıktan sonra kendi dükkanınızı açabilecek paraya sahip olmuş olabilirsiniz. Dükkan açtıktan sonra müşteri memnuniyetini sağlayarak her şeyinizi rayına oturttuğunuzda yavaş yavaş geliriniz yükselmeye başlayacaktır.

Mutlaka karşınıza çıkmıştır, İnstagram gibi platformlarda giyim tarzı sayfalar. Bu sayfalar parayı kırıyor desek yeridir. Bu mesleği ek iş olarak yapmaya başlayan insanlar daha sonrasında gerçek mesleklerini bırakıp tamamen bu işe geçiyorlar. Çünkü bu işler sayesinde beyaz yakalı işlerinden daha fazla para kazanabiliyorlar.

 

Yazılım Mühendisliği

yazılım mühendisliği yaparak para kazanmak

Çok kısa sürede tamamlayabileceğiniz işler için 30, 40, 50 bin TL gibi yüksek rakamlar kazanabileceğiniz bir sektördür bu sektör. Yazılım sektörü program yazabilirseniz eğer çok para kazanırsınız. Bu işte çok iyi olmak gerekir. İnanılmaz derecede para kazanan insanlar biliyoruz.

Yazılım mühendisi olabilmek için eğitimler almanız gerekiyor. Bunun yanı sıra bu sektöre ilginizin olması gerekiyor. Ayriyeten bir çok programa ve kod bilgilerine hakim olmanız gerekiyor. Yazılım mühendisi olabilmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Deneyimlerinizin artması ile mühendis olma yolunda ilerliyor olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status