2024 | İş Fikirleri

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanır? (Ev Hanımları İçin Yöntemler)

Ev hanımlarının evde para kazanabileceği ek işler neler? Güncel olarak ek iş tanıtımları yapıyoruz. Şimdide sadece bayanlara özel para kazanılabilecek yöntemlerden söz edeceğiz.

Kadınlar evde geçirdikleri boş vakitlere yanıyor ve keşke bir iş olsa da evde para kazanabilsem diye düşünüyorlar. Sizlere evde para kazanabileceğiniz fikirler vereceğiz. Bu önerilerimizden kendinize en uygun olanı veya olanları seçip hemen işe koyulabilirsiniz. Ev hanımlarına iş veren firmalar araştırması yapmak yerine, evinizde para kazanılacak diğer yöntemlere yönelmelisiniz.

İşkur ev hanımlarına evde iş imkanı veriyor mu diye araştırmalar yapmakta olan arkadaşlarımız da bulunduğundan dolayı bir açıklama yapmak istiyoruz. İşkur ev hanımlarına özel evde iş imkanı şuanda sunmamaktadır. Aşağıda sizlere vereceğimiz fikirler tamamen İşkur’dan bağımsız fikirlerdir.

Mutlaka okuyun: İşkur’un Evde İş İmkanları

 

Ev Hanımlarına Evde Para Kazandıracak Fikirler

Bunun yanı sıra belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı sunup sunmadığı da merak edilen diğer bir konudur. Verdiğimiz fikirlerin belediye ile de bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bunlar tamamen tüm firmalardan veya kurumlardan bağımsız olarak ev hanımları için evde yapılabilecek işlerdir. Evde oturan bayanlara iş imkanı oluşturmaları için fikirler veriyoruz ve bu fikirler doğrultusunda nasıl para kazanacaklarından söz edeceğiz.

 

1- Altınlarınızı Değerlendirin

altın satarak para kazanın

Altınlar ev hanımlarının vazgeçilmezidir. Düğünlerde aldıkları veya sonradan birikmiş paraları ile alınan altınlar, aslında sizlere sürekli olarak kazanç getirebilir. Bu altınları bir kenarda saklamak yerine, değerlendirmek daha mantıklı olacaktır. İnterneti kullanarak altın fiyatlarını takip etmelisiniz ve arttığı dönemlerde elinizde bulunan altınları satmalısınız. Daha sonrasında düşüş yaşandığında ise yeniden altın almalısınız. Altın mutlaka sene içerisinde yükselir ve düşer.

 

2- Evde Sabun Satarak Para Kazanmak

sabun paketleyerek para kazanmak

Yaratıcılığınız kullanarak çeşitli çeşitli sabunlar üretip bunların satışı ile para kazanmak mümkün. Gündelik 2, 3 saat ayırarak sabun üreterek bu sabunları çevrenizdeki insanlara veya sabun satan yerlere satarak para kazanma şansınız bulunuyor. Şehrinizdeki sabun satan yerleri araştırmalısınız ve onlara sabun ürettiğinizi isterseniz onlara satabileceğinizi söylemelisiniz. Aynı zamanda sabunlarınızın tanıtımlarını sosyal medya üzerinden gerçekleştirip, sipariş alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Sabun Paketleme İşi

 

3- Yemek Yaparak Para Kazanmak

evde yemek yaparak para kazanmak

Eğer yemek yapma konusunda kendinize güveniyorsanız bu iş size göre olabilir. Üniversite öğrencileri olsun veya şirket çalışanları olsun bir çok insan dışarıda yemek yeme yerine çevresinde güvendiği insanlara ücret karşılığında yemek yaptırıyor. Bazı şirketler dışarıdan yemek söylemek yerine tek öğünlerini bu şekilde ayarladığı insanlardan alıyorlar ve ücret ödüyorlar. Sadece bununla da sınırlı değil. İlkokul öğrencilerinin velilerinin bazı zamanda yemek yapacakları vakit olmayabiliyor, çalışıyor olabiliyorlar bu insanlarda çevresinde güvendikleri kişilere ücretli yemek yaptırıp para veriyorlar.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

 

4- Evde Ders Vererek Para Kazanmak

ders vererek para kazanmak

Ders alanlarına karşı bir bilginiz varsa bu bilginizi ticarete dökebilirsiniz. Örneğin iyi derecede dil biliyorsanız evde dil dersi verebilirsiniz. Sadece ders olarak da düşünmeyin. Örneğin iyi derecede gitar çalmayı biliyorsanız evde gitar dersi de verebilirsiniz. Bu tür derslere öğrencilerin ilgisi oldukça büyük oluyor. Çevrenizdeki okulların sayfalarına bu işleri yapabileceğini bildiren paylaşımlar paylaştırabilirsiniz. Bu şekilde insanların sizlere ulaşması kolay olacaktır.

Mutlaka okuyun: Online Ders Vererek Para Kazanmak

 

5- Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

evde nikah şekeri yaparak para kazanmak

Evde nikah şekeri yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerine girilmesi ile birlikte evlenecek olan kişilerde telaşlar başlıyor. Bu kişiler nikah şekerlerini yaptırmak adına insanlar arıyorlar ve çevresinde tanıdığı ve güvendiği kişiler ile işbirliği yaparak bu sorunu hallediyorlar. Sizlerde çevrenize nikah şekeri yapabileceğinizin haberini verebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize bir sosyal medya hesabı oluşturarak, hazırladığınız nikah şekerlerinin buralardan tanıtımlarını yapabilir ve başka insanlardan da sipariş alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Nikah Şekeri İşi

 

6- Ütü Yaparak Para Kazanmak

evde ütü yaparak para kazanmak

Üniversite öğrencileri ve çalışanların bir kısmı ütü işi ile uğraşmak istemez. Etrafında ise ütü işlerini yaptırabilecekleri kişileri araştırırlar. Sizlere verdikleri ürünleri ütülemeniz karşılığında ücret verirler. Terzilere gidip çok daha fazla paraya ütü yaptırmak yerine toptan şekilde başka birilerine yaptırmayı tercih ederler.

Eğer sıkılmadan ütü yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu iş ile para kazanabilirsiniz. Fakat aldığınız işleri iyi yapmanız gerekiyor. Sırf ütü yapmak için değil de müşteriyi memnun etmek için yapmalısınız.

Mutlaka okuyun: Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

 

7- Yoğurt Yaparak Para Kazanmak

yoğurt yaparak para kazanmak

Yine üniversite öğrencileri ve çalışanlara yönelik bir iş planı. Bu kişiler doğal yoğurt yemek istediklerinden dolayı, etrafında doğal yoğurt yapan kişileri araştırırlar. Alacağınız süt ile yoğurt yapıp bu insanlara satabilirsiniz. Sadece bunlara değil çevrenizde de bu ürünleri alacak kişiler bulabilirsiniz.

Bu kişilerin sizlere ulaşabilmeleri adına bazı şeyler yapmanız gerekiyor. Örneğin bir İnstagram sayfası açarak, yoğurtlarınızın tanıtımlarını buradan yapabilir ve sipariş alabilirsiniz. En azından çevrenizdeki insanlara yoğurt satışı yaptığınızı belirtin.

 

8- Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak

Özellikle büyük şehirlerde para kazandıran bir yöntemdir. İnsanlar akşamları gezmek için ve çalıştıkları için evde besledikleri evcil hayvanlarına bakabilecekleri kişileri araştırırlar. Güvendikleri insanlara ücret karşılığında hayvanlarını teslim etmektedirler. Kedi olabilir veya kuş olabilir. Buna benzer hayvanlara kısa süreliğine bakarak para kazanabilirsiniz.

Hayvan bakıcılığı yapmak istediğinizi çevrenize bildirin. Mutlaka birilerinin faydası olacaktır.

 

9- Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

web sitesi açarak para kazanmak

Web sitesi sayesinde bir çok insan para kazanıyor. Kadınlarda kendi alanlarında sıkılmadan yazı yazabilecekleri şeyler üzerinde çalışabilirler. Örneğin yemek tarifleri olabilir. Makyaj günlüğü olabilir. Buna benzer sıkılmadan ve iyi şekilde yazabileceğiniz alanlara yönelmelisiniz. Öncesinde web sitenizi kurması adına yazılımcı ile anlaşmalısınız. Ardından zaman içerisinde sitenize olan ziyaret arttıkça Google Adsense’den para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet sitesiyle para kazanmak adına bazı adımları geçmek gerekiyor. En basitinden internet sitesini açmayı bilmiyorsanız birisine açtırmanız gerekiyor. Ücretli şekilde bu tarz işlemleri yapan insanlar internet ortamında bulunuyor. Bu iş ile para kazanmanın tüm detaylarını aşağıdaki makalemde açıkladım. İsteyenler okuyabilir.

Mutlaka okuyun: İnternet Sitesi İle Para Kazanmak

 

10- Youtube’dan Para Kazanmak

youtubeden para kazanmak

Youtube üzerinden para kazanan bir çok kadın bulunuyor. Çoğu da günlük yaptığı makyajları veya giydiği kıyafetlerin tanıtımlarını yaparak genç kızlar tarafından izlenme kazanıyorlar. Bu şekilde izlenmelerinizi arttırarak, tıklama başına ücret kazanabilirsiniz. Para kazanmaya başlamanız için hesabınızın bin aboneyi aşması gerekiyor. Ardından izlenme başına para kazanmaya başlarsınız. Ortalama 1 milyon izlenme 1 buçuk milyara denk gelmektedir.

Youtube’dan para kazanmak oldukça ince bir iştir. Tüm detayları ile aşağıdaki makalemde bu konuyu anlattım. Merak edenler okuyabilirler.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

 

11- Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

Belki her alanda yazı yazamayabilirsiniz fakat sizlerinde yazı yazabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Örneğin yemek tarifleri veya buna benzer alanlarda yazı yazabilirsiniz. Aslında diğer tüm alanlarda da yazı yazabilirsiniz fakat işe ilk başlayacaksanız birazcık zorluk çekebilirsiniz. Çünkü başka sitelere bakıp yazdığınız yazılara takla attırmanız gerekecektir. Bunu iyi yapmalısınız aksi taktirde aynısını alıp yazdığınızda kimse ile çalışamazsınız. Çünkü yazdıklarınızın özgün olması gerekiyor.

Makale yazdıracak kişileri forumlardan bulabilirsiniz. Bir çok insan makale yazdıracak insan arıyor. Forum sitelerine girip makale yazdığınızı belirtmelisiniz. Aşağıdaki makalemden çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

12- Çocuk Bakarak Para Kazanmak

çocuk bakarak para kazanmak

Bazı aileler kısa süreliğine gezmek istiyor ve bu süre içerisinde çocuk ile uğraşmak istemiyorlar. Kısa süreliğine çocuklarına bakacak kişiler arıyorlar. Bu çocukları sizlerin evine getirip sizlerden bir iki saat bakmanızı isteyebilirler. Saat başı ücret alarak bu şekilde de para kazanabilirsiniz. Fakat bunu çok güvendikleri kişilere yaptırıyorlar bu nedenle bu işe çevrenizde ulaşmanız gerekiyor. Sizi hiç tanımayan birisi çocuklarını güvenip de bırakmaz.

Çocuk bakmak için çocukları seviyor olmak gerekiyor. Sırf para kazanmak için bakan insanlar daha sonrasında dayanamayıp istifa edebiliyor. Her çocuk sandığımız kadar uslu olmayabilir. Bakıcılarını bıktırabilir. Bu nedenle sabırlı olmak da diğer aranan şartlardan birisi.

Mutlaka okuyun: Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status