2024 | İş Fikirleri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Hanımlar çok karlı bir iş yapmayı düşünüyor ama sermayeniz yoksa işte ev hanımlarına kredi veren bankalar! Artık ev hanımları ne yapacağım hangi işi nasıl kuracağım diye düşünmek zorunda değil. Sizin için ev hanımlarına kredi veren bankaları araştırdık ve kısa ama özlü bir yazı oluşturduk. Başvurup kredinizi çekin ve ister yapmak istediğiniz işi yapın ya da almak istediğiniz o çok beğendiğiniz eşyaları alın.

 

Neden Kredi Almak Gerekiyor?

Bugün birçok insan keyfi harcamalar yapmak, yeni bir araba ya da güzel bir ev almak için krediye başvuruyor. Hanımlar sizde yuvanıza katkıda bulunmak için bazı planlar yapıyor ama parayı nereden bulacağım diye düşünüyorsanız işte size ev hanımlarına kredi veren bankalar artık ev hanımları için kredi çekmek daha kolay. Yeter ki bankaların istediği bazı şartları taşıyın gerisi zaten imzalardan ve kısa bir süreçten ibaret. Bankalar bu kredileri verirken bazı kriterler istiyor.Sizler için onları araştırdık. Küçük miktarlar için bu şartları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Geçmişinde herhangi bir takibe düşme durumu olmaması çok önemli,
  • Mümkünse az da olsa bir sigorta geçmişine sahip olunması,
  • Kredi çekmek için Makul bir sebebiniz olması,

Bunlar kısaca küçük meblağlar için yeterli diyebiliriz, daha büyük meblağlar düşünen hanımlar içinse bu şartlara ilaveten istenen maddeler biraz daha çoğalıyor. Mesela;

  • Adına kayıtlı menkul veya gayrimenkul bir varlık olması,
  • Mümkünse 1 ya da birkaç kefil olması,
  • Bakanlıkça onaylı projelerden birine dahil olunması,
  • Bu kriterlerden ne kadar çok madde sizde varsa çekebileceğiniz kredi miktarı o kadar fazlalaşıyor.

 

Neden Ev Hanımına Kredi

Bankalar için geçmiş zamanda çok cazip olmayan bu seçenek zamanla daha popüler bir hale geldi. Başarılı olmuş her ev hanımı başarısının sırrını açıklarken şu kurumdan çektiğim kredi sayesinde bugünlere geldim demesi ya da güzel bir ev, güzel bir araba ya da güzel eşyalar alan bir kadının bunları alırken şuradan kullandığım kredinin büyük faydası oldu demesi bankalar için reklam özelliği taşımaktadır.

Bu güzel olaylar sayesinde o bankanın sicili halkın gözünde itibar kazanır ve daha fazla kişi aynı fırsatları yakalamak için bu cazip durum karşısında harekete geçer. Bankalar ise yaptıkları reklamlarla daha fazla ev hanımına kredi vermeyi vaat ederek daha geniş kitlelere hitap etmeyi amaçlar.

 

Hangi Bankaları Seçebiliriz

Kredi çekmek için kesin kararımızı verdik ve araştırmalara başladık. Bu uzun ve sıkıcı süreci daha kısa ve kolay bir hale getirmek için sizin için kredi çekilebilecek bankaları araştırdık. Bu araştırmamız neticesinde gerek devlet gerekse özel sektörden birçok bankanın ev hanımlarına kredi veren bankalar özelliği taşıdığını gördük. Sizlere tavsiyemiz kredi çekeceğiniz kurum yani banka bir devlet bankası olabilir ya da özel sektörden size sempatik gelen herhangi bir banka olabilir.

Ülkemizdeki birçok bankadan birini tercih ederek bu krediye başvurabilir ve uygun şartları taşıdığınız müddetçe kredinizi kolaylıkla çekerek paranızı alabilir ve hayalinizdeki planı gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Hepinize umut vadeden bu süreçte kolaylıklar diliyorum. Banka seçimi yaparken olur da kredinizi ödeyemeyecek olursanız mevcut taksitlerinizi yapılandırma seçeneği sunan bankaları tercih etmelisiniz.

Ekonomik düzenin karşımıza ne gibi kötü sürprizler çıkarabileceği belli olmadığından bu durumlara karşı hazırlıklı olmakta büyük fayda vardır. Sizler iyi bir şey yapacağınızı planlarken bütün hayatınızı tepetaklak yapmaktan kaçınmalısınız.

 

Çok Önemli: Aman Dikkat

Düzenli bir ödeme planı, kolay ödeyebileceğiniz büyüklükte taksitler ve günü geldiğinde taksitlerinizi zamanında ödemek sizlere daha sonraki kredi çekme girişimlerinizde büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu küçük Detay gibi görülebilecek maddelere uymamak sonraki yaşantınızdaki projeleri gerçekleştirmenize engel olabilir.

Ayrıca çekeceğiniz kredilerin taksit miktarını düzenli ödeyebileceğiniz bir şekilde oluşturmazsanız bu durum evinizdeki huzuru bozabilir, kendi psikolojinizi kötü yönde etkileyebilir ve hayatınızı daha kötü bir hale sokabilir. O yüzden bu duruma çok dikkat etmeliyiz.

Hayalinizdeki projeyi en ince detaylarına varana kadar incelemeniz size büyük katkı sağlar.Böylece ihtiyacınız olan parayı daha rahat belirlersiniz ve hayalinizi gerçekleştirmek için harekete geçtiğinizde sizler için kötü sürprizler karşınıza çıkmaz. Ev hanımlarımız için çok önemli bir düstur vardır: Unutmayın her ev hanımı evinin temel direğidir.  

Mutlaka Okuyun: Kredi Çekmek İçin Gerekenler Neler?

 

İlginizi Çekebilir

Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Banka Hangi Durumlarda Hesaba Bloke Koyar?

Banka Dışında Kredi veya Borç Veren Yerler

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor Diyenlere İşte Çözümü

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status