2024 | İş Fikirleri

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Evde ne yapıp satabilirim diye düşünen arkadaşlarımıza, evde neler yapıp satabileceklerini anlatırken bunun yanında nasıl satış yapabileceklerinden de söz edeceğiz. Evde iş araştırmaları yapanlara öncelikle internetten para kazanma konularına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Bunun ardından ise ek iş veren firmalar tarzı şeyleri araştıracaklarına evde bir ürün üretip satabileceklerini onlara anlatmaya çalışıyoruz.

Bir çoğumuzun bir gün içerisinde çoğu vakti evde geçebiliyor. Evde geçmiyor olsa dahi insanlar evlerinde oldukları vakitleri artık değerlendirmek istiyor. Evinde bulunduğu sırada bir şeyler üretip, bunları satmak istiyor. Evde ne üretip satabilirim diye düşünenler için, evde yapıp satılabilecek ürünlerden söz edeceğiz. Fakat öncesinde bu ürünlerin satışlarını nasıl gerçekleştirebilirsiniz diye bakalım. Ardından ise neler yapabileceğinizi maddeler halinde açıkladık.

 

Evde Ürün Satışı Nasıl Gerçekleştirilir?

 1. İnternet sitesi açıp, ürünleri koymak.
 2. Facebook, İnstagram ve Twitter hesapları açıp, ürünleri koymak.
 3. Eşe, dosta ve çevrenize hazırladığınız ürünlerin satışını yaptığınızı belirtmek.

 

1- İnternet sitesi açarak hazırladığınız ürünleri siteye koymanız gerekiyor. Bu sisteme ”E-ticaret sistemi” denilmektedir. Bir çok kişi bu sayede para kazanıyor. Fakat şöyle bir durum var. Örneğin siz bebek tokası satacaksınız ve bir site açıp içerisine hazırladığınız ürünleri görselleri ve fiyatları ile birlikte eklediniz. İnsanlar google arama yerine ”Bebek tokası satın al” tarzında şeyler yazdığı zaman ilk sıralarda çıkmanız neredeyse imkansız. İşte bu ilk sırada çıkan siteler çok fazla satış yapmaktadır. İlk sırada çıkmanın bir çok kuralı bulunuyor. SEO denilen işlemin sitenizde çok sağlam olması gerekiyor.

Bu nedenle e-ticaret ile para kazanacak insanlar genelde N11, Gittigidiyor ve Hepsiburada tarzında en büyük e-ticaret sitelerine ürünlerini koyuyorlar. Bu sitelerde satıcı hesabı açabilirsiniz. Ardından ürünlerinizi buraya koyabilir ve daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi buraya koyarken dikkat etmeniz ve hesaplamanız gereken şeyler olacaktır. Kendi sitenize 50 TL’ye koyduğunuz ürünü buraya 60 TL’ye koymanız gerekebilir. Çünkü koyacağınız siteler sizden komisyon isteyecektir.

 

2- İnternet sitesi açsanız dahi yapmanız gereken bir sistemdir. Örneğin evde reçel satışı yapacaksanız reçellerinize özel bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. İnstagram’da, Facebook’ta ve Twitter’da mutlaka reçellerinize ait sayfa oluşturun ve yaptığınız reçellerin görsellerini ve fiyatlarını mutlaka yükleyin. Reçellerinize özel açtığınız sayfayı ise kendi şahsi hesabınızdan paylaşın ve arkadaşlarınızdan paylaşmalarını rica edin. Böylelikle daha fazla insana ulaşmış olacaksınız.

 

3- Mutlaka çevrenize haber vermeniz gerekiyor. Genelde siparişler insanların yakınlarından ve tanıdıklarından gelmektedir. Bu nedenle çevrenizde kim varsa, ne satışı yapıyorsanız onlara bu ürünlerin satışlarını yaptığınızın haberini verin.

 

Evde Ne Yaparsam Satabilirim?

1- Reçel Satmak

Evde kendim ne yapıp satabilirim diyenler için güzel bir fikirdir reçel yapıp satmak. Reçeller kahvaltıların vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Bir çok aile reçelleri kendisi yapmak yerine başkalarından satın almayı tercih ediyor. Hazırlayacağınız reçelleri etrafınızda rahatlıkla eşinize dostunuza satabilirsiniz. Bunun yanı sıra reçellerinize ait oluşturacağınız sosyal medya hesapları ile tanıtımlarını yapıp satışları gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Reçel Satarak Nasıl Para Kazanılır?

 

2- Makale Satmak

Bilgisayarda yazacağınız makaleleri satabilirsiniz. Satabilmek adına öncesinde makale işinden nasıl para kazanıldığını kavramanız gerekiyor. Oldukça basit ve garanti yöntemlerin başında gelmektedir. Sizlere konu verilir ve sizde o konu üzerinde bir makale yazarsınız ve ücretinizi alırsınız. Ücretler 100 kelime başına belirleniyor. Çok kaliteli yazı yazanlar 100 kelimeye 20 TL isterken, çok iyi olmayanlar 5 TL gibi miktarlara yazabiliyor. Siz de bu sektöre yeni gireceğinizden büyük miktarlarda para talep etmeniz doğru olmaz ve iş bulamazsınız.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

3- Spor Programları Satmak

Son dönemlerde kas yapan kişilerin bu sektörden iyi para kazandığı görülmektedir. Kaslı olan kişilerin instagram hesaplarında açıklama kısımlarında ”Uzaktan eğitim verilir” tarzında yazılara mutlaka sizler de denk gelmişsinizdir. Fakat bunu yapabilmek için vücut geliştirme alanında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Spora yeni başlayanlar bilgi sahibi olanlardan ücret karşılığında program satın alabiliyorlar.

 

4- Örgü İşleri Satmak

Örgü örerek bir çok ürünü elde edebilirsiniz. Bu ürünleri ise yukarıda bahsettiğim satış sistemleri ile satabilirsiniz. Örgü ile evde para kazanma oldukça güzel bir yöntemdir. Üretebileceğiniz bir çok ürün oluyor. Neyi yapıp neyi yapmamak size kalmış bir durumdur.

Mutlaka okuyun: Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır?

 

5- Tohum Satmak

İlla bahçenizin olması şart değil. Balkonunuzda da ufak çaplı tohum üreticiliği yapabilir ve bu tohumları satabilirsiniz. Bunun için balkonunuzun ufak kısmını bu tarz işlere ayırmanız gerekiyor. Eğer bahçeniz varsa daha fazla tohum üretebilir ve daha fazla para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

 

6- Balık Satmak

Evinize alacağınız akvaryum ile para kazanmanız mümkün. Tabi akvaryumun ve balıkların ufak maliyetleri olacaktır fakat genel olarak sizlere para kazandıracak bir işlemdir. Burada dikkat etmeniz gereken büyüdüğünde değerlenen hangi balıktır tarzında araştırmalar yapmaktır. Balığı yavruyken alıp büyüdüğünde satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

 

7- Elbise Satmak

Dikeceğiniz elbiseleri satabilirsiniz. Sipariş üzerine de elbise dikebilirsiniz. Eşinize dostunuza elbise dikebildiğinizi söylemeniz gerekmektedir. Ardından sipariş doğrultusunda ürünler ortaya koyabilirsiniz. Ayriyeten bunları yine sosyal medya aracılığı ile tanıtmanız da fayda olacaktır.

 

8- Aksesuar Satmak

El işi aksesuarlar büyük ilgi görebiliyor. Kolye, bileklik ve toka tarzındaki şeylere kadınların ilgi gösterdiği bilinmektedir. Kadınlara özel takılar tasarlayarak, bunları satıp gelir elde etmeniz mümkün olabilir. En çok tercih edilen aksesuarları araştırmalısınız.

 

9- Yemek Satmak

Evde para kazanılan güzel fikirlerden birisi de yemek satmaktır. Evde yemek satarak nasıl para kazanıldığını anlattığımız makalemiz bulunuyor. Burada detaylı şekilde bu konuya girmiyorum. Basit olarak şu şekilde tanımlanabilir; evde hazırlayacağınız yemekleri çalışanlara satabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

 

10- Çanta Satmak

Evde çanta dikerek satışlarını gerçekleştirebilirsiniz fakat öncesinde çantanın nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Youtube tarzı yerlerde bununla alakalı bir çok video bulunuyor. Bu videoları izleyerek nasıl yapıldıklarını öğrenebilirsiniz.

 

11- Pasta Satmak

Pasta satarak da gelir elde edebilirsiniz fakat pastaların yapıldıktan sonra hemen tüketilmesi gerektiğinden dolayı, sipariş almadan pasta yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Yine çevrenize ve eşinize dostunuza evde pasta yaptığınızın haberini verin ve eğer sipariş olursa yapabileceğinizi bildirin. Sipariş olduğunda ise pasta yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

 

12- Bilgilerinizi Satabilirsiniz

Örneğin bir dalda yeteneğiniz vardır ve bu yeteneğinizi kullanarak para kazanabilirsiniz. Derslere özel bir ilginiz varsa ve bir ders alanında uzmansanız online ders vererek para kazanabilirsiniz. Sadece bu durumu derslere özel olarak görmemek gerekiyor. Bir sanat dalında da uzman olabilirsiniz. Uzaktan ders vererek para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Online Ders Vererek Para Kazanmak

 

Not: Evde kendim ne yapıp satabilirim diye merak edenlere, evde neler üretip para kazanabileceklerine dair fikirler vermeye çalıştık. Bu fikirlerin sınırı bulunmuyor. Biz her ne kadar yukarıda 12 madde saymış olsak dahi, bu maddelerin sayısını 100’e çıkartmak mümkündür. Belki bizim aklımıza dahi gelmeyen bir şey ile evde çok iyi satış sergileyip, iyi derecede para kazanma şansınız olabilir. Bu nedenle sizleri de biraz düşünmeye davet ediyoruz. Sizler de evde ne yapılabilir diye düşünebilirsiniz.

Özellikle evde ne yapıp satabilirim diye erkekler çok fazla soru soruyor. Erkeklerin evde bir şey üretip para kazanmaları kadınlara oranla biraz daha düşük orandadır. Çünkü örneğin reçel ve örgü tarzı işlere erkekler pek yatkın değildir. Ama yukarıda söz ettiğimiz her şeyi kadın veya erkek yapabilir herhangi bir sorun olmaz. Kendinize güveniyorsanız her şeyi yapabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

İnternetten Para Kazanma

Evde Para Kazanmanın Yolları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Hamide dulger dedi ki:

  Eve is almak istiyorum ama bulundum bölgede yok daha önce mandal isi yapmıştım

 2. İpek dedi ki:

  Evde iş yapmak istiyorum ama hiç bir türlü bulamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 3. Ayse dedi ki:

  Şey yapıp satabilirsiniz oya ben yapıyorum 60 TL para kazaniyom

  1. Ecrin dedi ki:

   @ayse annemde yapıyor satmıyoruz ama satalım diyorum hyr diyor annemin ticaretle hic bir işi yok sadece ev iş ama benim nedensizce var anlamadım

DMCA.com Protection Status