2024 | İş Fikirleri

Evde Nikah Şekeri İşiyle 2024’te Para Kazanmak

Evde ek iş adına yapılmakta olan ve en çok araştırılan bir işten bugün söz edeceğiz. Evde nikah şekeri işi yıllardan beri en popüler ek işlerin başında geliyor. Bu iş hakkında ise bir çok detay merak ediliyor. Nikah şekeri işi veren firmalar ve bu işten ne kadar para kazanabiliriz diye çok araştırmaların yapıldığını biliyoruz.

Davetiye firmaların bir hayli artması ve yaz döneminin yaklaşması ile birlikte, nikah şekeri işi diğer işlere oranlara biraz daha fazla verilebilmektedir. İş imkanı biraz daha diğer ek işlere oranla iyidir.

Daha çok kadınların tercih ettiği bir iş olsa da erkeklerde artık bu işleri yapmaya başladı. Zaten kadınlara özel değil bu işler. İsteyen herkes her yaştan bu işleri yapabilirler.

 

Evde Nikah Şekeri Yapımı Nasıl Oluyor?

Bu konudan korkunuz olmasın. Yapımı sizleri zorlayacak değil. Zaten firma öncesinde örnek olarak sizlere bir kaç defa gösterecektir. Sonrasında ise sizlerin yaratıcılığına bırakılacaktır. Bazı zamanlarda firmalar hep aynı şekil yaptırsalar da, bazı firmalar farklı farklı şekillerde yapılmasını istiyor. Burada ise sizlerin yaratıcılığı ön plana çıkıyor.

Evde nikah şekeri yapmak için gerekli malzemeler firma tarafından evinize katar getirilecektir. Pek bir malzeme olduğu söylenemez. Nikah şekeri yapımı nasıl oluyor diye merak edenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

 

Evde Nikah Şekeri Yapımı Ne Kadar Kazandırıyor?

Ek işlerden çok fazla para kazanmayı beklemek doğru olmayacaktır. Adı üstünde bu işlere ek iş deniliyor. Ekstra olarak yapılan işlerden söz ediyoruz. Fabrikalarda çalışan insanlardan daha fazla para almanız pek mümkün olmayacaktır.

Ayriyeten hangi şehirde bu işi yaptığınız önemli bir noktadır. Her şehirde kazanabileceğiniz ücret aynı değildir. Yinede çok büyük bir değişiklik olmayacaktır. En fazla 100, 200 TL fark edebilir.

Ortalama bir ücret çıkaracak olursak, aylık 1000 ile 2000 TL arasında bir gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. Daha fazlasını ek işlerden kazanmak pek mümkün değil.

 

Nikah Şekerlerini Başka Türlü Nasıl Satabiliriz?

Eğer bu konuda kendinize gerçekten güveniyorsanız, hazırladığınız nikah şekerlerini başka platformlarda bireysel olarak satabilirsiniz. Fakat burada önemli bir nokta var. Nikah şekeri yapımı için gerekli malzemeleri sizin bulmanız gerekecektir. Çünkü herhangi bir firmaya bağlı olarak çalışmayacaksınız.

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hazırladığınız nikah şekerlerini gerek ufak bir dükkan açarak, gerekse İnternet ortamında tanıtımlarını yaparak satıp gelir elde edebilirsiniz.

 

Ufak Bir Dükkanda Nikah Şekeri Satışı Yapmak

Yaratıcılığınıza güveniyorsanız ufak bir dükkan açıp nikah şekeri satışı yapabilirsiniz. Kendiniz üretip kendiniz satarak para kazanabilirsiniz. Burada ürünlerin kalitesinden çok, dükkanı nereye açacağınız önemlidir. İşlek olan yerlere dükkan açılmalı. Büyükşehirlerde bu dükkanı açmak ise daha mantıklı bir yöntemdir.

 

İnternet Ortamında Nikah Şekeri Satmak

Kendi hazırladığınız nikah şekerlerini İnternet ortamına koyarak, buradan satış yapıp para kazanabilirsiniz. Bunun için kendinize bir site oluşturmalısınız. Ardından hem kendi sitenize hem de büyük sitelere ürünlerinizi koyarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hem dükkan açıp hem sosyal medyadan ürünlerin tanıtımını yapmak en mantıklısı olacaktır. Çünkü sosyal medya kullanımı çok hızla artmaktadır. İnsanlar alacakları ürünleri İnternet ortamında araştırmaya yöneldi. Bu durumda İnternet ortamında satışlar bir hayli arttı.

 

Nikah Şekeri İşine Günde Kaç Saat Ayırmalıyız?

Diyelim ki bir firma ile anlaştınız. Günde ne kadar vakit ayırmanız gerekecek? Bu sorunun cevabını verebileceğimiz kesin bir miktar yok. Çünkü firma ile anlaşmanız ayıracağınız saat miktarını belirleyecektir. Firma ile günlük kaç adet nikah şekeri yapımına anlaştığınız ayıracağınız vakit ile orantılı olacaktır. Bazı insanlar günde az miktarda şeker yaparken bazıları daha fazla yapıyor. Daha fazla yapan daha fazla vakit harcıyor.

Ortalama 1 ile 3 saat arasında değişen süreler çerçevesinde vakit harcanmaktadır. Ek iş olarak yapılan bu işler için günde 10 saat ayrılmıyor. Bu nedenle korkmanıza gerek yok. Sizleri hem yapım yönünden hem de yapım süresinin kısa olması yönünden, sizleri bunaltmayacak bir iştir.

 

Hangi İllerde Bu İşlere Ulaşmak Daha Kolay?

Tabi ki de bu sorunun cevabı, kalabalık şehirlerde bu işlere ulaşmak daha kolay. Büyükşehirlerimizde fabrikaların çok daha fazla olması, insan sayısının çok daha fazla olması nedeni ile bu işlere ulaşması daha kolay oluyor.

En basit şekilde açıklayacak olursak, kalabalık şehirlerde daha fazla insan olduğundan dolayı daha fazla düğün olmaktadır. Daha fazla düğün olduğundan dolayı daha fazla davetiye şirketleri bulunuyor. Ne kadar çok davetiye şirketleri varsa o kadar çok bu işlere ulaşması kolay hale geliyor.

 

Yaş Sınırı veya Herhangi Bir Kriter Var mı?

Bu işlere başvurabilmek adına herhangi bir kriter yok. Elinizin yatkınlığı var ise sizin açısından iş yapımı aşamasında kolaylık olacaktır. Yani sizlerde bulunan yetenekler yapım aşamasında sizlere faydalı olacaktır. Fakat el yatkınlığı olmayan insanlarda bu işleri yapabilirler.

Yaş sınırı da bulunmuyor. Her yaştan insanlar bu işleri yapabilirler. Bu işleri yapmanıza engel olacak bir sağlık probleminiz bulunmaması gerekiyor.

 

Evde Nikah Şekeri Yaptıran Firmalar Nasıl Bulunur?

Bu firmalara ulaşması en sıkıntılı süreçtir. İşi yapması vs her şey bu işleme göre oldukça kolaydır. Bu işin en zor süreci bu firmalara ulaşma kısmıdır. Firmalara nasıl ulaşabileceğiniz yönünden biraz tavsiyeler vereceğiz.

 • Çevrenize bu işi yapmak istediğinizin haberini verin.
 • Çevrenizde bu işleri yapan insanları araştırın.
 • Çevrenizdeki firmaları araştırın (Düğün ve davetiye şirketlerini)
 • İnternet ortamında bu firmalara dair bilgiler araştırın.
 • Hangi ilde yaşıyorsanız o ile özel araştırmalar yapın.

Evde nikah şekeri işi veren firmalar ile iletişim yolu bulmak bir hayli zor durum. Öncesinde şunu bilmeniz gerekiyor. Bir ek iş yapmak istiyorsanız o işi hangi tür firmanın veya şirketin temin ettiğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin nikah şekeri işini, düğün organizasyon ve davetiye şirketleri veriyor. Sabun paketleme işini ise sabun üreten ve satış firmaları veriyor.

Bunu bildikten sonra ise bulunduğunuz şehirde bu firmaları araştırmanız gerekiyor. Atıyorum Ankara’da yaşıyorsanız, Ankara’daki davetiye şirketlerini araştırmalısınız. Ardından onlar ile iletişime geçmeli ve evde iş imkanı sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmelisiniz.

 

Bulunduğumuz Şehirdeki Nikah Şekeri Firmalarını Nasıl Buluruz?

Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına izlemeniz gereken yollardan söz edeceğiz. Sadece bulunduğunuz şehirdeki davetiye şirketlerine nasıl ulaşabileceğinizden ve onlarla nasıl iletişime geçebileceğinizden söz edeceğiz. Bu firmaların şuanda evlere iş verip vermedikleri hakkında bir bilgimiz yok. Zaten her firma evlere iş vermiyor. 10 tanesinden bir tanesi belki iş veriyordur. Burada iş size düşüyor. İletişime geçip iş verip vermediklerini öğrenmeniz gerekiyor.

Öncelikle aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın.

 • https://www.bulurum.com/search/Davetiyeciler-ve-Nikah-%C5%9Eekerleri/

Ardından aşağıda gördüğünüz gibi bir sayfa açılacaktır.

evde nikah şekeri işi yaptıran firmalar

Yukarıda gördüğünüz gibi bir sayfa açıldıktan sonra yukarı sağ kısımda ”Nerede” bulunan yere tıklayınız. Aşağıda resimde ok ile gösterdiğimiz yere tıklayıp, hangi ilde yaşıyorsanız o ilin adını yazıp, bul kısmına tıklayınız.

evde nikah şekeri yapımı ne kadar kazandırır

Bu şekilde şehrinizde bulunan tüm davetiye şirketlerinin listesi çıkmış olacaktır. Aşağıda gösterdiğimiz yere tıklayarak bu firmaların telefon numaralarını alabilirsiniz.

evde nikah şekeri

Bu yöntem ile hangi şehirde yaşıyorsanız yaşayın, şehrinizdeki firmaları bulabilir ve onların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fakat dediğim gibi bu firmalar evde iş veriyor diye bir şey yok. 10 firmadan 1’i belki veriyordur dedik. En azından firmalara ulaşım yolu adına bu yol izlenilebilir. Evde iş verip vermedikleri hakkında ise kesin bir şeyi kimse söyleyemez.

 

Evde Nikah Şekeri Örnekleri (Yapılmış Olan Örnekler)

evde nikah şekeri yapımıevde nikah şekeri

evde nikah şekeri işievde nikah şekeri yaptıran yerler

evde nikah şekeri işi veren firmalar iletişimnikah şekeri işi

 

Önemli: Evde ek iş veren firmalar ile evde gelir kazanmak çok zor. Bu tarz firmalara internet ortamından ulaşmak imkansız. Aşağıya yorum yaparak bu tarz işlere başvuru yapıyor olmuyorsunuz. Evde para kazanmanın yollarına göz atarak daha sağlıklı yöntemler bulabilirsiniz. Size ek iş vereceğini söyleyip, sizden ücret isteyenlerle irtibat kurmayın. Evde para kazanma yolları, İnternetten para kazanma yolları ve Evde ne yapıp satabilirim adlı yazıların üstüne tıklayarak bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Gül dedi ki:

  İyi günler. Bu ise ihtiyacım var donus yaparsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

 2. Anonim dedi ki:

  Elif hayrikanbay9255@gmail.com ek is ypmak istiyorum ulaşırsanız sevinirim

 3. Songül Artis dedi ki:

  Işe çok ihtiyacım var ev hanımıyım evde 3 kişilk ekibiz bize dönüş yapmanızı rica ederiz gerçekten çok ihtiyacım var

 4. Nurten Tepe dedi ki:

  Öğrenciyim çalışmıyorum bolca vaktim var. Bu işi titizlikle yaparım

 5. Emriye Ulutağ dedi ki:

  Benim de elim bu işlere yatkındır, evde iş yapmak istiyorum. Acil işe ihtiyacım var.

 6. Kader dedi ki:

  Merhaba bende evde ek iş yapmak istiyorum elim yatkindir bana dönüş yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler 👍

DMCA.com Protection Status