2024 | İş Fikirleri

Evde Para Kazanmanın En Garanti Yolları

Evde para kazanmak isteyenler evde para kazanmanın yollarının neler olduğunu araştırıyorlar. Bizler sizin için evde ne yaparsanız para kazanabileceğinizi araştırdık. Sizlere vereceğimiz fikirlerden hoşunuza gideni seçip, hemen uygulamaya başlayarak ufaktan gelir elde etme şansınız olacak.

Günümüzün büyük vaktinin evde geçmesinden ötürü, insanlar evlerinde de bir şeyler ile uğraşarak para kazanmanın yollarını araştırıyorlar. Evde iş imkanı adına yapılabilecek bazı iş fikirleri bulunuyor. Bu yöntemler ile evde gelir sağlamakta olan çok sayıda insan bulunuyor. Hatta bu işleri ek iş olarak değil, gerçek iş olarak yapanlar da bulunuyor. Yani bu işler sayesinde oldukça iyi miktarlarda para kazananlar bulunuyor.

 

Evde Para Kazanmanın En Keyifli 13 Yolu

Evde para kazanmak için neler yapabilirim diye düşünenlere, evde yapabileceğiniz iş fikirlerini anlatmaya başlıyoruz.

 

1. Makale Yazmak

Özellikle evde para kazanmak isteyen bayanlar için güzel bir fırsat. Sadece kadınlara özel bir iş fikri değil. Bu işi herkes yapabilir fakat gününün çoğu vaktinin boş geçmesine yanan kadınlar bu iş ile iyi para kazanabilir.

Bu işten para kazanmak için size lazım olan şeyler ise:

 • Vakit
 • Bilgisayar
 • İnternet

Sadece bu üç şeydir. Makale yazmak için dikkat etmeniz gereken şeyler ise:

 • Size verilen konu ile alakalı yazılar yazmanız,
 • Yazım kurallarına dikkat etmeniz,
 • Sizden istenilen uzunlukta yazı yazmanız,
 • Paragraflara dikkat etmeniz,
 • Anahtar kelimeleri çok fazla tekrarlamamanız,
 • İşi istenilen sürede teslim etmeniz,

Makale yazma fikri size güzel geldiyse hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Makale yazdıracak insanlara nasıl ulaşırım diyorsanız, bir çok forumda makale yazdıracak insan arayan kişiler bulunuyor.

Buraya tıklayarak karşınıza çıkacak olan forumlara üye olup, makale yazışı yaptığınızı belirten paylaşımlar yapın. Ardından insanlar paylaşımlarınızın altına mesajlarını bırakacaktır.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

İyi bir makale nasıl yazılır?

 

2. Dropshipping İle Para Kazanmak

Belkide daha önce bu yöntemi hiç duymamıştınız. Aslında bu yöntem ile para kazanmak oldukça basit fakat detayları çok iyi biliyor olmak gerekiyor. Yurtdışında bulunan e-ticaret siteleri sayesinde bu işlem ile para kazanılmaktadır.

Dropshipping: Satıcının ürünleri stoklamadan satabildiği bir sistemdir. Satıcı alıcıları bulur ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alıp, ürünün tedarikçisine gönderir. E peki burada bu kişi ne kazanıyor? Örneğin ürün tedarikçide 10 dolar ise, siz bunu siteye 15 dolar olarak ekleyebilirsiniz. Sipariş geldiğinde 10 dolar tedarikçinin olur, 5 dolar ise size kalır.

Örneğin amazon.comda satış yapabilirsiniz. Bu site dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir.

Amazondaki satış sitemini yazılı şekilde öğrenmek için ”Amazon Dropshipping Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Veya videolar şeklinde nasıl satış yapıldığını öğrenebilirsiniz. Videoların diğer serilerini de izlemelisiniz.

 

3. Terzilik Yapmak

Terzilik yaparak evinizde gelir elde etmeniz mümkün. Eğer boş vakitlerinize şikayet ediyorsanız hemen terzi malzemeleri alarak, terzilik yapmaya başlayabilirsiniz. Tabi bu sektörden ekmek yiyebilmek için en önemli şeye yani reklama çok dikkat etmeniz gerekiyor. Reklamınızı iyi derecede yapamazsanız çevrenizdekiler sizin terzilik yaptığınızdan haberdar olmaz.

İyi reklam için ne yapılabilir?

 • Evinizin girişine ve evin camına terzilik yaptığınızı belirten yazılar asmalısınız.
 • Mahallenize sizin tanıtımlarınızı yapan afişler dağıtmalısınız.
 • Eşe, dosta ve tüm çevreye bu işi yaptığınızın haberini vermelisiniz.

Terziliğe nasıl başlanır?

 

4. İnstagram’da Ürün Satmak

Eğer İnstagram sayfanız bulunuyorsa mutlaka İnstagram’da bir şeyler satmakta olan sayfalara rastlamışsınızdır. Sizlerde onlar gibi bir şeyler satarak para kazanabilirsiniz. Yaptıkları işlem aslında oldukça basit.

Anlaştıkları bir tedarikçiden ürünleri satın alırlar ve kendi sitelerine koyarak satarlar. Örneğin güzellik ürünleri satışına karar verdiyseniz öncesinde bu ürünleri toptan şekilde alabileceğiniz bir yer ile anlaşmanız gerekiyor. Örneğin o yer bir ürünü 40 TL’ye satıyorsa siz o ürünü kendi sitenize 50 TL’den koyuyorsunuz. Sipariş geldiği zaman ürünü 40 TL’ye alıp, müşterinize ulaştırıyorsunuz ve böylelikle 10 TL kazanmış oluyorsunuz.

En basit hali ile bu şekilde anlatılabilir. Yine de bu işin detayları araştırılarak bu işe girmelisiniz. Aksi taktirde bazı sorunlar ile karşılaşılabilir.

Detaylı bilgi için: İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Videolu anlatım

 

5. Eşya Tamiri Yapmak

Eğer eşyaların sistemleri hakkında bilginiz varsa bozulan elektronik eşyaları tamir ederek para kazanabilirsiniz. Günde binlerce televizyon, bilgisayar veya telefon tarzı elektronik eşyalarda bozulmalar olmaktadır.

Elektronik eşyaların tamirleri konusunda bilginiz varsa, bu işten iyi para kazanabilirsiniz. Bir işte çalışıyor olsanız da veya herhangi bir işiniz olmasa da az bir vakit ayırarak güzel paralar bu işten kazanılabilir.

İlk olarak ne yapılmalı?

 • Tam olarak hangi alanlarda tamir işlemi yapabileceğinize karar verin.
 • Çevrenize bu alanda tamir işlemi yaptığınızın haberini verin.
 • Tamir malzemelerini evinize alın.
 • Camınıza veya dairenin girişine eşya tamiri yaptığınızı belirten afişler asın.

Bilgisayar tamiri örneği

 

6. Facebooktan Para Kazanmak

Facebook ile para kazanıldığını biliyor muydunuz? Biliyor olsanız dahi tam olarak nasıl para kazanıldığını pek araştırdığınızı düşünmüyoruz. Araştırsanız bile tüm detayları ile bu yöntemden nasıl para kazanıldığını anlatan site sayısı pek az. Burada özet şekilde nasıl para kazanıldığını açıklayacağız ve sonrasında detaylı şekilde bu konuyu ele aldığımız yazımızın linkini sizlere vereceğiz.

Facebooktan para kazanmanın yolları neler?

 • Grup kurarak,
 • Ürün satarak,
 • Reklam alarak,

Grup kurma sistemi nedir?

Facebookta bulunan gruplarda şöyle bir sistem bulunuyor: Gruplarda paylaşım yapmak için ya gruba üye eklemek gerekiyor ya da grup sahibine ücret vermek gerekiyor.

Neden bu insanlar bu gruplarda paylaşım için ücret verecek ki demeyin. Örneğin ev satışı yapacak olan birisi bu ”reklam grupları” tarzında olan sayfalarda paylaşım yapmak isteyecektir. Sahibinden gibi sitelerde bile paylaşım yapmak ücretlidir.

Ürün satma sistemi nedir?

E-ticaret sistemi olarak algılanabilir. Yukarıda söz ettiğim İnstagram’dan ürün satma sistemi ile bu sistem aynıdır. Hangi alanda ürün satışı yapmak istiyorsanız o alan için bir sayfa oluşturup ürünlerinizin tanıtımlarını yapmanız gerekiyor.

Reklam alma sistemi nedir?

İnsanların ilgisini çekecek tarzda bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. Yani elinizde çok takipçili bir sayfa olması gerekiyor ki şirketler veya firmalar sizlere reklam versinler. Çok takipçisi olan bir sayfanız yoksa sıfırdan oluşturabilirsiniz. Bu biraz zaman alacaktır. Sayfayı açar açmaz çok takipçinizin olması pek mümkün değil. Gireceğiniz özgün içerikler ile zamanla takipçi sayınız artacaktır.

Not: Takipçi sayısını nasıl arttırırız diye merak edenler aşağıdaki içeriğimizi mutlaka okusunlar. İçeriğin içerisinde detaylı şekilde takipçi sayısının arttırılabilmesi için nelerin yapılması gerektiğinden söz ettik.

Detaylı bilgi: Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

 

7. Çocuk Bakmak

Çocuk bakıcılığının sadece çocuğun ailesinin evinde yapıldığını düşünmeyin. İsterseniz kendi evinizde de çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Bir çok aile bu teklifi kabul etmektedir. Fakat eviniz çocuk bakımı için uygun olmalı. Yani çocuğun oynaması için oyuncaklar olmalıdır.

Çocuk bakıcısı olmak istiyorum ne yapmalıyım?

 • Hangi yaş grubu çocuğa bakmak istediğinize karar verin.
 • Evinizi çocuk bakımı için uygun hale getirin.
 • Çocuk bakıcısı ilanlarını takip etmelisiniz veya çevrenize çocuk bakıcılığı yapmak istediğinizin haberini verin.

Çocuk bakıcısı arayanlar genelde çocuklarını çevresinde tanıdığı birilerine emanet etmek isterler. Direkt tanıdığı olmasa dahi, tanıdığının tanıdığı olmasına dikkat ederler. Burada önemli bir detay ortaya çıkıyor. Sizin çevrenizde iyi tanınıyor olmanız gerekiyor ki birisine böyle bir şey sorulduğunda sizi önersinler.

Aşağıdaki linkten bakıcı arayanların ilanlarına ulaşabilirsiniz. Linkleri tarayıcınıza kopyalayın.

 • https://www.bakiciburada.com/bebek-cocuk-bakicisi-is-ilanlari
 • https://tr.indeed.com/%C3%87ocuk-Bak%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-jobs-in-Istanbul
 • https://www.sahibinden.com/yardimci-arayanlar-bebek-cocuk-bakicisi

Tüm bu özellikler sizde bulunmalı!

 

8. Youtube Sektörüne Girin

Youtube’dan para kazananları mutlaka duymuşsunuzdur. Fakat ben bu işi yapamam diye düşünüp geri çekildiğinizi biliyoruz. Youtube’da çok para kazananlar illa dışarıda değişik değişik video çekip yükleyen insanlar değil. Evinde yemek tariflerini paylaşıp da milyarlar kazanan insanlar bulunuyor.

Youtube’dan para kazanmak için illa ”Youtuber” diye adlandırılan kişilerin tarzında video üretmeniz gerekmiyor. Evde yaptığı makyajı paylaşarak bile milyarlar kazanan insanlar bulunuyor. Evde çekebileceğiniz tarzda videolar üretin. Şuanda elimizde bulunan telefonların kameraları oldukça iyi çekiyor bu telefonlar ile videolar çekilebilir.

Örneğin aşağıdaki görsele bir bakın.

youtube'dan para kazanmak

Gördüğünüz gibi videonun başlığı ”Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?”. Video toplamda 1 milyon 400 bin defa izlenmiş ve bu oran her geçen gün artmaktadır. Bu videoyu çekip yükleyen sizin bizim gibi birisi. Tahminen bu videodan, videoyu yüklediği tarihten itibaren 1 veya 2 milyar kazanmış olması gerekiyor. Bu kişi buna benzer çok sayıda video yüklemiş. Sizin bu kişiden eksiğiniz ne?

Bu videonun maliyeti sıfır. Çekme süresi ise tahminen 3, 5 dakikadır. Zahmeti vs hiç bir şeyi bulunmuyor. İşte biz buna girişimcilik diyoruz. Biz bu fikri ne kadar basit görsek de, bu işi yapan çok fazla kişi yok. Sonuç olarak bu videoyu yükleyenin aklına gelmiş ve buradan iyi para kazanmış. Bizlere tebrik etmekten başka bir şey düşmez.

Ne yapmak gerekiyor?

 • Evde çekebileceğiniz video fikirleri düşünün.
 • Youtube’ye nasıl kayıt olunur ve video yüklenir öğrenin.
 • Youtube’dan nasıl para kazanıldığını öğrenin ve işe koyulun!

Yukarıda saydıklarımı nasıl öğrenebilirim diye telaşlanmayın. Bu adımları tüm detayları ile öğrenmek için ”Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?” adlı makalemi okumanız yeterli olacaktır.

 

9. Online Ders Vermek

Eğer bir alanda yeteneğiniz varsa online sistem üzerinden o alandaki yeteneğinizin özel dersini vererek para kazanmak mümkün. Biz özel yetenek derken sadece okullarda verilen derslerden söz etmiyoruz. Tabi ki bu alanda bilginiz varsa bu sistem üzerinden para kazanmanız daha kolay olacaktır. Çünkü dersler için özel ders imkanı arayan öğrenci sayısı çok fazla.

Fakat benim herhangi bir ders alanında özel yeteneğim yok diyorsanız kendinizde bulunan diğer özel yetenekleri bilmeniz gerekiyor. Mesela online sistem üzerinden verilen özel derslere bir kaç örnek verelim.

 • SEO dersleri (İnternet sitesi geliştirme dersleri),
 • E-ticaret dersleri,
 • Okullarda verilen derslere yönelik eğitimler,
 • Yabancı dil dersleri (Tüm diller),
 • Danışmanlık eğitimleri,
 • Psikolojik destek eğitimleri,

Yani demek istediğimiz aklınıza gelebilecek bir çok alan için online şekilde eğitim veriliyor.

Daha fazla bilgi için: Evde Online Ders Vererek Para Kazanmak

 

10. Blog Açın

Blog nedir: Site sahibinin bilgi paylaşımında bulunduğu bir site türüdür. Örneğin yemek tarifleri üzerine bir blog açabilirsiniz ve buradan tariflerinizi paylaşabilirsiniz.

Nasıl para kazanılır?

 • Diğer sitelerden reklam alarak,
 • Özel şirketlerden reklam alarak,

Siz faydalı bilgiler paylaştıkça sitenizin google sıralamalarında üst yerlere gelecektir. Böylelikle diğer sitelerin ilgisini çekecektir. Bu siteler size ücretli şekilde reklam vermek isteyecekler. Örneğin bir yazınızda onların linkini paylaşarak ücret alabilirsiniz.

Özel şirketlerden para kazanma sistemi dediğimiz sistem ise dışarıda markalaşmış olan firmaların sizlere reklam vermesidir. Yukarıda söz ettiğim sistemden biraz farklıdır. Sitelerde reklam alanları bulunmaktadır. Bu reklam alanlarına isterseniz Google’nin reklamlarını koyabildiğiniz gibi isterseniz özel reklamlar da koyabilirsiniz.

 

11. Oda veya Eşya Kiralamak

Evde hiç bir şey yapmadan para kazanma yöntemlerinden birisidir. En büyük miktarı oda kiralayarak elde edebilirsiniz. Evde bulunan diğer eşyaları kiralayarak büyük gelir elde etmek mümkün değil.

Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde ikamet ediyorsanız odanızı kiralayarak iyi gelir elde etmeniz mümkün. İstanbul gibi yerlerde öğrencilere odalarını kiralayarak aylık 500 TL alanlar bulunmaktadır. Hatta bazı kişiler büyük bir odalarını iki öğrenciye kiralıyor ve odanın aylık geliri 1000 TL’yi bulabiliyor.

Detaylı bilgi için: Oda Kiralayarak Nasıl Para Kazanılır?

Ben odamı kiralamak istemiyorum evimde başkasının olmasını istemiyorum diyenler ise evinizde bulunan eşyaları kiralayabilirsiniz. Örneğin playstation gibi oyunlarınız varsa öğrenciler bu tarz şeylere ilgi göstermektedir. Aylık olarak değil günlük olarak bile kiralayabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki video Amerika’daki oda kiralama sistemine örnektir. Ülkemiz içerisindeki süreçler de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Sahibinden gibi tarzı sitelere odanızın ilanınızı koyabilir ve müşterilerinizin sizlerle iletişime geçmesine imkan sağlayabilirsiniz.

 

12. Ucuza Ürün Alıp Değerinde Satmak

Pek fazla insanın aklına bu fikir gelmese de iyi para kazandıran yöntemler arasında olmaktadır. Ülkemizde bir çok e-ticaret sitesi bulunuyor. Fakat bu e-ticaret sitelerinden çok ucuza ürün bulmak zor. Çünkü bu e-ticaret sitelerine ürünleri koyanlar daha çok şirketler veya firmalar olmaktadır. Ürünleri çok fazla ucuza koymazlar.

Ürünleri ucuza alabileceğiniz bazı siteler bulunuyor. Bunlar Facebook’ta bulunan ürün satışı grupları olabilir veya Letgo tarzı sahibinden satış yapılan uygulamalar olabilir. Sahibinden alacağınız ürünler oldukça uygun fiyata olabiliyor. Uygun fiyata ürün satanları araştırmanız ve güncel şekilde takip etmeniz gerekiyor.

Ne satın alabilirim?

 • Araba,
 • Parfüm,
 • Bisiklet,
 • Elektronik eşyalar,
 • Beyaz eşyalar,

Ve devamında bir çok ürün uygun fiyata satılıyorsa alınabilir ve değerinde satılabilir. Evde para kazanmak için yapılacak işlerin en başında gelen ve en mantıklı olan işlerden birisidir.

 

13. Balık Yetiştirin

Evinize bir akvaryum alarak balık yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Akvaryumu şehrinizde bulunan akvaryumculardan temin edebilirsiniz. Yavru olarak alacağınız balıkları büyütüp satarak para kazanmanız mümkün.

Öncesinde hangi balıkların ne kadar para ettiğini araştırmanız gerekiyor. Ardından hangi balığı satarsam iyi para kazanırım diye analiz etmeniz gerekiyor.

Sonrasında alacağınız balıkları yetiştirip ilerleyen zamanlarda satarak para kazanmanız mümkün. Balık bakmanın masrafı ne olur?

 • Elektrik faturası az miktarda artabilir. (Akvaryumdaki motordan dolayı)
 • Balıkların yemleri,

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ümit (kısahikayeler) dedi ki:

  Güzel tavsiyeleri olan bu yazı için teşekkür ederim. Ben de tavsiyelere uydum, evde boş vaktim çok oluyordu bunun üzerine ”Kısa Hikayeler” isimli kendi yazdığım ve anonim olan hikaye ve masalların okunup dinlenebileceği bir Web sitesi (blog) kurdum. 3 ay geçmesine rağmen harçlığımı kazanıyorum, Herkese tavsiye ederim boş durmak istemiyorsanız burada ki yazılı fikirlerden en az birini deneyebilirsiniz…

DMCA.com Protection Status