2024 | İş Fikirleri

Evde Reçel Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Güncel olarak sizlere her gün evde ek iş fikirlerini sunmaya, araştırmaya devam ediyoruz. Bugün ki yazımızda evde reçel yapıp satarak para kazanma konusunun inceliklerini sizlere anlatacağız.

Evde iş imkanı aramakta olan bir çok vatandaşımız bulunmaktadır. Evde ek iş kategorilerinin bolluğundan dolayı, birey kendisinin ne yapacağına karar veremeyebiliyor. Bizlerde bu yüzden sizler için her gün güncel olarak yeni bir evde iş fikrinin inceliklerini paylaşıyoruz. Sizlerde kendinize en uygun olanı seçme imkanı olsun diye. Evde hazırlayacağınız reçellerin satışını gerçekleştirerek para kazanmak mümkün olacak. Bu tarz işlerden çok fazla para kazanmayı beklemeyin.

 

Reçel Yapmak Kazandırır mı?

reçel yaparak para kazanma

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında yer alan reçel, gittikçe daha da popülerleşmeye başladı. Çoğumuz reçel bağımlısıyız ve olmadan kahvaltı yapmam diyenleri biliyoruz. Bu sebepten ötürü sizde şuan düşünüyor olmalısınız o zaman evde reçel yapıp satabiliriz diye. Fakat bu iş o kadar da kolay değil. Daha önce hiç yaptınız mı bilmiyoruz. Tabi eş dostunuza satmasında sıkıntı olmaz fakat bu işi ticarete dökmeyi düşünüyorsanız daha büyük kitleleri hedefliyorsanız bazı şeyleri yerine getirmelisiniz.

Reçel yapıp satmak elbette kazandıracaktır. Fakat öyle bin TL iki bin TL bu işlerden beklemeyin. Sadece bu iş için söylemiyoruz. Diğer ek işlerden de bu kadar para kazanamazsınız. Kazanabileceğiniz türde ek işler var. Onlar ise daha çok internet üzerinden para kazanılan sektörlerdir.

 

Reçel İşi İçin Yapılması Gerekenler

reçel yapma işi

Reçeli yapıp satacağınız zaman reçeli konservelerle kapatıp satmalısınız. Fakat bu iş biraz sıkıntılıdır bildiğiniz gibi gıda zehirlenmeleri çok olmaktadır. Konserve denetlemeleri çok oluyor bu yüzden. Bu yüzden bir çok dava ile baş başa kalabilirsiniz.

Siz farkında olmadan yapacağız ufak bir hata başkasının zehirlenmesine yol açabilir. Bu da sizin başınızı derde sokacaktır. Bu yüzden piyasa da tanınmış firmalar ile çalışmak tek başına çalışmaktan mantıklı olacaktır. Aldığınız ürünlerin kalitesine ve son kullanma tarihlerine dikkat etmelisiniz.

Reçel yapmak için gerekli olan ürünleri temin ettikten sonra kavanozlara yerleştirecek şekilde hazırlamalısınız. Çeşit çeşit reçel yapmanız satışlarınızı daha kolaylaştırabilir. Tek bir meyveye bağlı kalarak yapmayın. Diğer meyvelerinde reçelini yapmanızı tavsiye ederiz.

 

İyi Bir Reçel Nasıl Yapılır?

iyi reçel nasıl yapılır

Reçellerinizin satılması için, reçelleri iyi yapıyor olmanız gerekiyor. Kötü tadı olan reçellerin satılması pek mümkün olmaz. İlk etapta satılsa da, alan kişiler memnun kalmayacağından bir daha sipariş vermez. Sadece bununla da kalmaz, sizi etrafındaki insanlara kötü olarak tanıtır. En iyi reklam, müşteriyi memnun etmektir.

 

Meyvelerin kalitesine dikkat etmek gerekiyor

Reçelin iyi olması için aldığımız meyvelerin kaliteli olması gerekiyor. Kaliteli olması için en uygun mevsiminde almak gerekiyor. Mevsiminin başlangıcı ve bitişi sıralarında seralarda üretilen meyveler daha çok piyasada oluyor. Bu tarz meyvelerden uzak durmak gerekiyor. Meyveyi zamanında temin etmeliyiz ve gerekirse buz dolabında saklamalıyız.

 

Temizliğe dikkat etmek gerekiyor

Reçeli yaparken temizliğe çok fazla dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı bağlamalı ve başınıza saç dökülmemesi adına bir şey bağlamanızı öneririz. Olmaz demeyin, çünkü olursa çok kötü bir durum olur. Sadece saç dökülmesinden de söz etmiyoruz. Meyveleri güzelce yıkamalı ve temiz hale getirmelisiniz.

 

Kavanozların sağlam olmasına dikkat edin

Genelde reçel tarzı ürünler kavanozlara yerleştirilir. Bu nedenle aldığınız kavanozların sağlam olmasına özen gösterin. Kargoya verdiğinizde vs kırılmasını engellemek adına sağlam olması şart. Kavanoz kapaklarını iyi sıktığınızdan da emin olun.

 

Reçelleri Nasıl Satabilirim?

reçel yapma işi ile para kazanmak

# Reçel yapıp her yaptığınız reçeli satabileceksiniz diye bir şey yok. Bu tamamen yaptığınız reçelin tadı ile alakalı olacaktır. Bu işte tanıtım çok önemlidir. Mesela birisi sizden bu ürünü aldı. Çok beğendi o kişi tekrar alacaktır. Her sabah tüketildiğinden reçel sürekli bitecek. Sizlerden tekrar talep istenilecek. Bir de yaptığınız güzel ise alan kişi arkadaşlarına da sizi tavsiye edecek. Böylelikle satışlarda fırlama yaşabileceksiniz. Bu yüzden yaptığınız reçelin tadı çok önemli olacaktır.

 

# Tabi bu işi para kazanmak için yapacaksınız. Fakat fiyatları uçurmadan reçelin tadını da güzel tutarak çok iyi bir iş başlangıcı yapabilirsiniz. Fiyatları abartmayın ki alan tekrar alsın. Yaptığınız masrafları belirleyip öyle bir fiyat belirleyin. İlk başta çok kar düşünmeyin reklam amaçlı olsun. İleride zaten kar yapacaksınız.

 

# Öncelikle etrafınıza reçel satışı yaptığınızın haberini vermeniz gerekiyor. Sadece tanımadıklarınız değil, eşiniz veya dostunuz da bu ürünlerden alabilir. Bu nedenle çevrenizdeki herkesin bu ürünlerin satışını yaptığınızdan haberleri olsun.

 

# Sadece bu yol ile satışları sınırlamıyoruz. Hemen kendimize tüm sosyal medya hesaplarından ürünlerimizi tanıtabileceğimiz sayfalar açıyoruz. Yaptığımız ürünlerin güzelce fotoğraflarını çekerek, sayfalara yüklüyoruz. Hatta işleri ilerletmek isterseniz, bir site açarak online satış yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Mandal İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status