2024 | İş Fikirleri

Evde Taş Boyayarak Para Kazanmak

Evde taş boyama işi ile para kazanabilirsiniz. Son yıllarda hızla artan hobilerin arasında bu boyama işi geliyor. Bu hobinizi para kazandırmaya dönüştürebilirsiniz. Hem eğlenerek hemde para kazabileceğiniz bir iştir. Evde ek iş olarak yapılabilecek bir iş taş boyama işidir.

Yaz aylarında sahillerden veya başka yerlerden toplayabileceğiniz farklı taşları boyama işi ile para kazanmak mümkün. Bu taşlara her türlü yol aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bulamam diye dert etmenize gerek yok. Sokağa bile çıksanız sağda solda taş görebilirsiniz. Sonuçta taşı boyayacaksanız bu sebeple çok fazla nereden bulduğunuz önemli değildir. Evde iş imkanı olarak yapılabilecek güzel bir iştir.

 

Boyama İşi İçin Neler Gerekli?

taş boyama işi

Boyama işi için bazı ufak malzemeler gerekmektedir. Öncelikle boyayacağınız taşlara ulaşmanız gerekiyor. Ardından bir cam boyası ya da sulu boyaya sahip olmanız gerekiyor. Geriye de boyamak için bir fırça gerekiyor. Bu kadar malzeme bu işi yapmanız için yeterli olacaktır.

İnternet’te ufak araştırma yaparak boyama örneklerine göz atabilirsiniz. Bu işi yapıyorsanız kendi reklamınızı iyi yapmanız gerekmektedir. Kendinize bir facebook sayfası ve instagram sayfası açarak kendi tanıtımlarınızı yaparak daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Bu iş sizin yaratıcılığınız ile ilgili bir iştir. Kendi yaratıcılığınız ile diğer taş boyama işi yapan insanların önüne geçerek daha fazla para kazanabilirsiniz.

 

Hazırladığımız Taşlar Kaç Paraya Satılabilir?

taş boyama ne kadara satılır

Boyadıktan sonra satış işlemlerini gerçekleştirerek para kazanmaya başlıyorsunuz. Taşların fiyatları sizin yaratıcılığınız ile değişecektir. Eğer cidden çok güzel yapıyorsanız pahalıya satabilirsiniz. Fakat ilk başta tanıtım amaçlı uygun fiyatlara satmalısınız ki insanlar sizi tanısın. Daha fazla kitleye yaysın bu sebeple ilk bir kaç ay uygun fiyatlara satış yaparak kendi reklamınızı yapmalısınız. Ortalama bir taş 20, 30 TL edebilmektedir.

 

Evde Taş Boyama İşi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

taş boyama yaparak para kazanmak

Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. İş sürecinde daha rahat şekilde ilerleyebilmeniz için uyarılarımıza kulak vermenizde fayda olacaktır.

 

Boyama yaparken etrafa sıçratmamak

İşe yeni başlayan insanların en çok karşılaştığı sorunlardan birisi. Bir çok insan halının üzerine bir gazete sererek orada boyama işlemini yapıyor ve kenardan köşeden halıya boya sıçrayabiliyor. Gazete yırtılabiliyor ve aradan halıya yine boya sıçrayabiliyor. Bu nedenle tavsiyemiz gazete üzerinde bu işi yapmayın. Büyük bir bez parçası üzerinde yapabilirsiniz. Bez parçasında yırtık olmamasına dikkat edin.

 

Boya işleminin arzuladığımız gibi olmaması

Bu da diğer ayrı bir sorun. Yukarıda görsellerde gördüğünüz ürünleri yapması çok kolay değil. Çünkü fırçayı sürdüğünüz zaman fırçadaki boya aşağı akabiliyor ve tam olarak istediğimiz deseni oluşturamayabiliyoruz. Bu nedenle internet ortamında daha fazla video izleyerek insanların tam olarak nasıl yaptığını kavramak gerekiyor.

 

Satış yapamamak

Bir çok insanın da derdi satış yapamamak. Bu işe başlayanların aslında en büyük sıkıntısı bu diyebiliriz. Yukarıda söz ettiğim gibi satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bazı dükkanlar ile anlaşarak direkt olarak oralara satabilirsiniz. Bu dükkanları nasıl bulabiliriz?

  • Şehrinizdeki süs eşyaları satan yerleri araştırın.
  • Ardından buralara giderek taş boyama işi yaptığınızı ve isterlerse onlara satabileceğinizi söyleyin.

Satış yapmanın tek yolu bu değil. Eğer tüm yolları denerseniz mutlaka satış yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise sosyal medya hesaplarından tanıtımlar yapmaktır. Bu konuyu yukarıda açıkladım.

Bunun haricinde belki en iyi satış yapılabilecek sistem ”E-Ticaret sistemi” olabilir. Bu nedenle ”E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” adlı makalemizi okumanızı da tavsiye ederiz.

 

Evde Taş Boyama İşine Nasıl Başlanır?

taş boyama

Her işin bir başlangıcı olduğu gibi bu işe başlamak adına da bazı adımları atmak gerekiyor. Yukarıda paragraflar içerisinde yapmanız gerekenleri anlatmış olsak da, maddeler halinde daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum.

  1. Taşları temin edeceğimiz yer bulmalıyız. (Ücretli şekilde de alabilirsiniz veya isterseniz deniz kıyısı gibi yerlerde biriken taşları da kullanabilirsiniz.)
  2. Taş boyama işi için evde bir alan oluşturmalıyız. (İster balkonda olabilir isterseniz bir odanızda yere bir şeyler sererek üzerinde boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.)
  3. Boyama işlemi yapabilmek için ufak fırçalar ve istediğiniz renklerde boya almanız gerekiyor.
  4. Boyadığınız taşların tam kuruması adına güneşe koyabilirsiniz güneş yoksa kenarda bir yerde bir iki saat tam olarak boyanın donmasını bekleyin.
  5. Taşların tanıtımlarını yapabileceğiniz sosyal medya hesapları oluşturun. (İnstagram, Facebook ve Twitter gibi yerler tanıtım için kullanılabilir.)
  6. Ürünlerinizin tanıtımlarını yaparken etiket ekleyin böylelikle insanlar daha kolay ulaşabilir. (Örneğin: #tasboyama, #taşboyama, #boyalitasornekleri gibi.)
  7. Ürünlerinizin tanıtımlarını doğru şekilde yapın. Ürünleri görselleri ile birlikte yükleyin ve yanına ücretlerini de mutlaka yazın.

 

Taş Boyama Nasıl Yapılır?

Önemli: Evde ek iş veren firmalar ile evde gelir kazanmak çok zor. Bu tarz firmalara internet ortamından ulaşmak imkansız. Aşağıya yorum yaparak bu tarz işlere başvuru yapıyor olmuyorsunuz. Evde para kazanmanın yollarına göz atarak daha sağlıklı yöntemler bulabilirsiniz. Size ek iş vereceğini söyleyip, sizden ücret isteyenlerle irtibat kurmayın. Evde para kazanma yolları, İnternetten para kazanma yolları ve Evde ne yapıp satabilirim adlı yazıların üstüne tıklayarak bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status