2024 | İş Fikirleri

Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde iş kategorilerinin en popüler türlerinden biri de evde ütü yapma işidir. Daha çok ev hanımlarının ilgi duyduğu evde ütü yapma işini günümüzde birçok ev hanımları evlerinin rahatlığında yapmaktadır. Bu sayede kısa sürede güzel miktarlarda ek kazançlar elde edebilme şansı yakalamaktadırlar.

Birçok özelliği sayesinde diğer ek iş fikirlerine nazaran farklı olan evde ütü yapma işinin en belirgin özelliklerinden biri de istikrarlı olması ve bireyi kısa zamanda kazandırdığı parayla yüzünü güldürmesi. Bu nedenle İnternet dünyasında birçok ev hanımları bu işi tercih edebilmektedir. Bu işi yapmaktan dolayı da mutlu olduklarını gözlemliyoruz.

Peki evde ütü yapma işi nedir nasıl gerçekleşir? bu işten nasıl para elde edilebilir? İsterseniz bu soruların cevabını konuşalım.

 

Evde Ütü Yapma İşi Nedir?

evde ütü işi yapmak

İlk sorumuzla başlayalım. Evde ütü yapma işi son dönemlerin en gözde Evde ek iş kategorilerinden olmayı başarmıştır. Özellikle de İnternet dünyasının en önemli ek işleri arasında bulunmaktadır. Birçok insanın rahat bir şekilde yapabildiği evde ütü yapma ek işi genellikle ev hanımlarının daha yatkın olduğu bölüme giriyor. Dolayısıyla herhangi farklı bir yetenek gerektirmiyor bu ek iş.

Bu işi yapmaya karar verdiğiniz zamandan itibaren yapmanız gereken ilk şey İnternet dünyasında evlere sipariş usulü ile elbiselerin düzenlenme işleminin yapılması amacıyla elbise veren siteleri veya firmaları araştırmak ve tercihinize, size en uygun olan siteyi bulup başvuru yapmaktır. Bundan sonrası ise işin kolay kısmıdır. Çünkü antlaşma yaptınız firma kısa süre sonrasında belirttiğiniz ev adresinize ütülenmesi gereken elbiseleri size gönderecektir. Size ütülemeniz karşılığında para vereceklerdir.

 

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

evde ütü işi verenler

Bu iş sayesinde çok büyük miktarda gelir beklemek doğru olmaz. Bu işi yaparak para kazanabilmeniz için ilk olarak bu işe ilgi göstermelisiniz. Aldığınız siparişleri gününde ve özenli bir şekilde teslim etmelisiniz. Bunu yapabildiniz zaman kısa sürede beklediğiniz oranların çok daha üzerine çıkabilir aldığınız ücret.

Çünkü müşterilerinize güveni verdiğiniz takdirde size daha çok iş verecekler ve bu sayede sizin daha fazla para kazanmanıza vesile olmuş olacaklar. Bununla birlikte evde ütü yapma işinde aldınız günlük siparişlere göre aylık olarak en az 1000 TL ile 2000 TL arası bir kazanç elde edildiğini biliyoruz. Tabi bu rakam aşağı yukarı tahmindir biraz aşağı inip biraz yukarı çıkabilir. Fakat bu iş sayesinde 10 bin TL gibi bir gelir beklemeniz sizi hayal kırıklığına uğratır. İnternetten para kazanma yolları hariç diğer evde iş fikirlerinden bin TL kazanmak pek mümkün değil.

 

Evde Ütü Yapabilmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekiyor?

evde ütü işi

Öncesinde insanlar ile iyi iletişim kurabiliyor olmak gerekiyor. İnsanlar kendileri ile kötü iletişim kuran veya samimi gelmeyen birisine bu tarz işleri vermez. Bu nedenle müşteri kitleniz ile iyi iletişim kurmanız gerekiyor. Sizlere iş hakkında daha detaylı bilgi almak adına ulaşan kişilerle ilgilenmeli ve her sorduklarına ilgiyle cevap vermeniz gerekiyor.

 • Güleryüzlü olmalı,
 • İnsanlarla iyi iletişim kurmalı,
 • Ütü yapmayı biliyor olmalı,
 • İşi zamanında teslim etmeli,

 

Ütü İşini Yapabilmek İçin Hangi Malzemeler Gerekli?

ütü işi

Bu sorunun cevabını sizlerde biliyorsunuz fakat yine de gerekli olan malzemelerden söz edelim. Bu iş adına ütü masası ve ütü olması gereken en önemli malzemelerdendir. Ütü masasını işe gösterdiğiniz önemi gösterebilmek adına almanız gerekiyor. Yere herhangi bir bez serip üzerinde de ütü yapılabilir fakat müşteriler bu durumu görürse sanki sizlerin bu işe pek önem göstermediği hissiyatına kapılabilirler.

 • Ütü,
 • Ütü masası,

 

Ütü İşi Yapacak İnsanların Karşılaşabileceği Sorunlar

Her işte müşteriler ile işi yapan arasında bazı sıkıntılar olabiliyor. Ütü işinde de mutlaka bazı sorunlar olacaktır. En çok karşılaşılan sorunlardan söz edeceğiz ve sizlerde bu konularda daha dikkatli olacaksınız.

 1. İşi zamanında teslim etmemek,
 2. Ütüyü güzel yapmamak,
 3. Elbisede yanık oluşması,
 4. Müşterinin size ulaşamaması,

En çok karşılaşılan sorunlar yukarıda söz ettiğim 4 sorundur. Şimdi bu sorunları kısa şekilde ele alalım.

 

1) İşi zamanında teslim etmemek

Hangi iş olursa olsun eğer bu madde zamanında gerçekleşmezse sorun yaratıyor. Bu sorunların oluşmaması işinizin büyümesine katkı sağlar. Çünkü sizden memnun olmayan insan, etrafınıza sizi kötü şekilde tanıtır. Ama sizden memnun kalan insan sizleri güzel şekilde tanıtır. Reklam en güzel şekilde böyle gerçekleşir. Bu nedenle aldığınız işleri, işi alırken anlaştığınız süre içerisinde mutlaka teslim etmelisiniz. Teslim etmek derken genelde müşteriler adrese gelip ürünleri alırlar. Yani ürünleri hazır şekilde evde bekletmelisiniz.

 

2) Ütüyü güzel yapmamak

Ütü işinde en çok karşılaşılan sorunların en başında geliyor desek doğru olur. Genelde müşteriler üte işleminden memnun kalsa da, bazıları işi beğenmeyebiliyor. Bu nedenle büyük titizlik ile bu işi yapmalısınız. Aksi taktirde sizlere ürün vermekten vazgeçebilirler.

 

3) Elbisede yanık oluşması

Bu sorun pek gerçekleşmiyor olsa da olma ihtimali olan ve eğer olursa büyük sorunlara yol açabilecek bir sorundur. Bu nedenle ürünleri ütülerken sakın başka bir işe geçmeyin. Ne olur ne olmaz diyoruz.

 

4) Müşterilerin sizlere ulaşamaması

Yine her işte genel olarak karşılaşılan bir sorun türüdür. Müşteriler ürünlerin teslimi hakkında veya herhangi bir başka konu hakkında bilgi almak adına sizlere ulaşmak istediklerinde mutlaka ulaşabilmeleri gerekiyor. Aksi taktirde akıllarına başka sorular gelebilir veya sizin bu işe önem göstermediğini düşünebilirler. Bu nedenle insanlarda bu tarz düşünceler bırakmamak adına telefonlarınıza mutlaka bakmalısınız.

 

Hangi Yolları İzlemeliyiz?

İş yoğunluğu olan veya ailesinden uzakta yaşayan öğrenciler elbiselerini düzenlettirmek adına başkalarına vermektedir. Ücret karşılığı bu işi yaptırmaktadırlar. Sizlerde bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat öncesinde ütüsünü yapacağınız kişileri bulmanız gerekiyor. Bu kişileri çevrenizde bulabilirsiniz, üniversitelerin sayfalarında da paylaşımlar yaparak bu kişilere ulaşabilirsiniz.

Aslında tanıdığınız biri ile iş birliği yapmanız daha güzel olabilir. Bu nedenle etrafınızda tanıdığınız öğrenciler veya iş yoğunluğu sebebi ile bu işlere vakit ayıramayan insanları araştırmalısınız. Bu işi yapabileceğinizi onlara belirtmelisiniz. Bu şekilde onlarla çalışmaya başlayabilir ve ilerleyen zamanlarda onların arkadaşları da sizle çalışmak isteyebilir.

 

İyi Ütü Nasıl Yapılır?

Önemli: Evde ek iş veren firmalar ile evde gelir kazanmak çok zor. Bu tarz firmalara internet ortamından ulaşmak imkansız. Aşağıya yorum yaparak bu tarz işlere başvuru yapıyor olmuyorsunuz. Evde para kazanmanın yollarına göz atarak daha sağlıklı yöntemler bulabilirsiniz. Size ek iş vereceğini söyleyip, sizden ücret isteyenlerle irtibat kurmayın. Evde para kazanma yolları, İnternetten para kazanma yolları ve Evde ne yapıp satabilirim adlı yazıların üstüne tıklayarak bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Mandal İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. NazmiyeGulengen dedi ki:

  ismimNazmiye Gulengen ev hanimiyim 38yasindayim Ankara keci orende ikametediyorum 3cocuk annesiyim aileme destek icin evde utu isini yapmak istiyorum.Saygilar

 2. Mesut dedi ki:

  Adanada ikamet etmekteyim ütü işinden anlıyorum ve kendi evimde ütücülük yapmak istiyorum

DMCA.com Protection Status