2024 | İş Fikirleri

Evde Yapılacak İşler Neler?

Evde yapılacak işler neler diye merak ediyorsanız sizlere vereceğimiz bazı fikirler var. Evde hangi işler yapılabilir? Evde yapılabilecek sermayesiz işler neler? Evde yapılabilecek el işleri var mı? Evde yapılacak iş fikirleri sizlerle!

Sizlerin evde para kazanabilmesi için, evde yapabileceğiniz işleri detaylı olarak anlatacağız. Okuduğunuz basit makaleleri unutun sizlere gerçekten para kazanabileceğiniz ve hangi yolları izlerseniz hemen para kazanmaya başlama ihtimalinizin olduğundan söz edeceğiz.

Ek gelir ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Günün büyük çoğunluğunu evde geçirenler ise evde nasıl para kazanabileceğini araştırmaktadır. Çevremizde veya internet ortamında evde para kazanan insanları görüp imreniyoruz, biz de kazanmak istiyoruz. Peki bu insanlar evde nasıl para kazanıyorlar?

 

Evde Yapılacak ve Ek Gelir Sağlayacak İşler

Makalemizde sizlere fikir sunmadan önce şunları belirtmek isteriz. Bahsedeceğimiz fikirler doğrultusunda hemen para kazanmayı beklemek doğru olmaz. Bu tarz işlerden para kazanmakta olan insanlar bu işlerin sistemini tamamen çözmüş kişilerdir. Sistemi çözmek için de zamana ihtiyaç olacaktır. İşin içerisine girdikçe edindiğiniz tecrübeler doğrultusunda daha mantıklı adımlar atarak, para kazanmaya daha da yakınlaşacaksınız.

Şimdi hiç zaman kaybetmeden evde para kazanabileceğiniz en garanti yöntemleri saymaya başlıyoruz!

 

1- Evde Makale Yazın

evde makale yazın

En garanti yöntemlerden biridir ki ben tüm ”Evde para kazanma yöntemleri” tarzında yazdığım tüm yazılarda en başa bu fikri yazar ve anlatırım. Çünkü bu yöntem en hızlı şekilde para kazanabileceğiniz yöntemdir. Bugün başlamak isteseniz bir kaç gün içerisinde sistemi çözerek ve birisiyle anlaşarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sizlere basit şekilde bu iş ile nasıl para kazanabileceğinizi anlatıp aşağıya bu konuyu daha detaylı şekilde anlattığım makalenin linkini bırakacağım. Eğer bu işi yapmak isterseniz o linke tıklayıp konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnternet siteleri güncel olarak paylaşım yapmak zorundadırlar ki diğer siteler ile yarış içerisinde kalabilsin. Bunun için site sahipleri sürekli olarak yazı paylaşmalıdır. Kendileri sürekli olarak yazı yazamayacağı için bazı durumlarda bu yazıları internet üzerinden anlaştığı kişilere yazdırırlar. Örneğin bizim bu sitemizi örnek alalım. Ana konumuz iş fikirleri üzerinedir. Ben yazı yazdıracak olsam iş fikirleri üzerine yazı yazdırırım. Site sahipleri siteleriyle alakalı konular üzerine yazı yazdırırlar.

Kelime sayısına göre ücret belirlenir. 300 kelimelik bir makale ortalama 15, 20 TL gibi bir miktar etmektedir. Gün içerisinde yazacağınız 5 tane 300 kelimelik bir yazıdan rahatlıkla 100, 120 TL gibi bir miktar kazanabilirsiniz. Sistemi çözdükten sonra ve klavyeyi hızlı kullanabilmeye alıştıktan sonra 300 kelimelik bir makale yazması 15, 20 dakika civarı sürmektedir. Böylelikle ortalama günde 2 saat ayırarak ayda 3000 TL gibi bir ek gelir elde etmek mümkün olabilir. Benim boş vaktim çok, daha fazla makale yazabilirim diyorsanız farklı farklı kişilerle anlaşır gün içerisinde daha fazla makale üretir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

2- Evde Hazırladığınız Örgüleri Satın

evde hazırladığınız örgüleri satın

Örgü ürünleri ile ev hanımlarının para kazanması mümkün ve oldukça keyifli bir yöntemdir. El emeği olan ürünlere ülkemiz genelinde talep oldukça fazla. Hemen hemen her ev hanımı örgü yapmayı bilir. Fakat bunu nasıl pazarlayabileceğini bilemez. Ayrıcalık da zaten burada ortaya çıkar. Nasıl pazarlayabileceğinizi öğrenip, bu işe adım atarsanız bu yöntem ile de garanti olarak ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat şunu söylemek isterim ki bu iş yukarıda bahsettiğim makale yazarak para kazanma yönteminden daha zorlu olacaktır.

Pazarlama sistemini kavramak için ”E-Ticaret” sistemini kavramak gerekiyor. Çünkü yapacağınız ürünlerin internetten tanıtımlarını yaparak sipariş alarak satışlarını yaparak para kazanırsınız. Basit şekilde sistemden söz edip, ardından bu konuyu daha detaylı anlattığım makalemin linkini sizlere vereceğim bu yöntem ile para kazanmak isteyen tıklayıp, bu yöntem hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilecek.

Hazırladığınız ürünleri diğer insanların görebilmesi için internete yüklemek gerekiyor. İnstagram, Facebook ve Twitter gibi yerlerde ürünlerinizi paylaşabileceğiniz sayfalar açmanız gerekiyor. Sayfanızda güncel olarak kendi yaptığınız ürünlerin fotoğraflarını paylaşmalısınız. Kendinize özel bir internet sitesi açabilirsiniz. Buraya da ürünlerinizi koyabilirsiniz. Ardından N11, Hepsiburada veya Gittigidiyor gibi sitelere ürünlerinizi koyabilir ve çok daha fazla insanın ürünlerinize ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

3- Evde Dropshipping Yapın

evde dropshipping yapın

Başlığı okuduğunuzda ”Dropshipping” nedir dediğinizi duyar gibiyim. Kavramın size yabancı gelip hemen bu maddeyi pas geçmek istediğinizi biliyorum. Fakat öyle yapmayın. Bu sistem bizzat benim de ilgilendiğim ve yapmak istediğim bir sistemdir. Bu iş üzerinden çok iyi para kazanan arkadaşlarım da var. Bu sebeple bu maddeye önem vermenizi isterim. Eğer bilgisayar işlerinden iyi anlıyor ve hesaplamaları iyi yapabiliyorsanız çok iyi araştırmalar sonucu bu iş yapılabilir ve ilerleyen zamanlarda iyi bir gelir elde etmenize vesile olabilir.

Dropshipping, internet üzerinden aldığınız ürünü yine internet üzerinden satmaktır. Bunu da sizlere özet şekilde anlatıp geçeceğim. İlgisini çekenler için ise detaylı şekilde anlattığım makalemin linkini vereceğim, isteyenler oradan daha fazla bilgiye ulaşabilecekler.

Sistemi basit şekilde anlatacak olursak; örneğin Çin’de popüler olan bir e-ticaret sitesi Ali Baba’dan aldığınız ürünleri Amerika’da bulunan bir e-ticaret sitesi olan Amazon’a gönderip orada satarak gelir elde etmek mümkün. Bu yöntem ile çok para kazananlar bulunuyor. Zaten dolar bazında para kazandığınız için TL’ye çevirdiğinizde paranın miktarı 5, 6 kat arttığından dolayı bu sistem çok önemli bir sistemdir.

Sadece Çin’den alıp Amerika’da satmak ile para kazanılmıyor, Amerika’dan alıp Kanada’da veya Meksika’da satabilirsiniz veya tam tersi Kanada’dan alıp Amerika’da veya Meksika’da ürün satabilirsiniz. Burada önemli olan iyi ürün araştırması yapmak. Örneğin Çin’de bir ürün satılıyor ve 10 dolar. Aynı ürünün fiyatı Amerika’da 30 Dolar’sa bu ürünü alıp orada sattığınızda yol masrafları artı kargo masrafları tarzı şeyleri çıkardığınızda size para kazandıracaktır.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

4- Evde Çocuk Bakıcılığı Yapın

evde çocuk bakıcılığı yapın

Kendi evinizde çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmanız mümkün. Bu yöntem ile ek gelir sağlayan bir çok insan bulunuyor belki sizlerin de çevresinde bu tarz iş yapan insanlar bulunuyordur. Mutlaka çevrenizde çocuğuna bakıcı arayan insanlar bulunuyordur ki bu tarz ilanlara nasıl ulaşabilirsiniz ondan da söz edeceğim.

İnternet üzerinde bu tarz ilanların paylaşıldığı yerler var fakat bakıcı arayanların yarısı belki bu tarz sayfalara ilanlar koyuyor. Yani aslında çok daha fazla insan bakıcı arıyor. Bunun için en doğrusu çevrenize haber vermek olacaktır. Kimin nereden faydasının olacağını bilemeyiz. Ne kadar çok insan sizin bakıcılık yapmayı istediğinizi bilirse o kadar bu işi bulma ihtimaliniz artacaktır.

Her çocuk bakıcısı çocuğun velisinin evinde bakmıyor. Kendi evinde de bakıcılık yapanlar var. Ailesi çocuğu işe gideceği zaman bakıcının evine bırakır ve geri dönüşünde de çocuğunu alır. Bu sayede sizler de kendinize ek gelir sağlamış olursunuz. Tabi ailelerin sizlere çocuklarını emanet edebilmeleri için güvenilir olmanız ve bu duyguyu çevrenize yansıtabilmiş olmanız gerekiyor. Çevrenizde sizin için insanlar güzel yorumlar yapıyorsa ailelerin sizlere güvenmesi daha kolay olacaktır.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

5- Evde Youtube’dan Para Kazanın

evde youtube'dan para kazanın

Youtube üzerinden gelir sağlayarak evde para kazanmak mümkün. Tabi bunun için sistemi çok iyi kavramak ve anlamak gerekiyor. Size çok basit bir örnek vererek konuyu anlatmaya başlamak istiyorum ve özellikle ev hanımları için mantıklı bir sistemdir. Youtube’a ”X Yemeği Nasıl Yapılır?” tarzında bir ton videolar yükleyerek ayda milyarlar kazanan ev hanımları biliyorum.

Bu tarz fikirler üreterek sektöre girebilirsiniz. Örneğin yaptığınız el örgülerini paylaşabilirsiniz. ”Evde El Örgüsüyle Kazak Nasıl Yapılır?” tarzında bir video yapabilirsiniz bu örnek tamamen şuan aklıma gelen bir örnektir. Sizin de bu tarz fikirler mutlaka aklınıza gelecektir. Zaman içerisinde artacak olan abone sayınız ve izlenme sayınız ile para kazanmaya başlayacaksınız ki unutmayın Youtube’da parayı Dolar cinsinden vermektedir.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

6- Evde İnternet Sitesinden Kazanın

evde internet sitesinden para kazanın

Kendinize oluşturacağınız bir internet sitesi ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu internet sitesi şahıs sitesi olmayacak herhangi bir alan üzerine açılmış bir site olacak. Sizin hangi alana yöneliminiz varsa yani yazı yazarken kolaylık olması için doğru bir alan seçmelisiniz.

Örneğin ev hanımıysanız yemeklerle alakalı veya örgülerle alakalı veya bizim bilmediğimiz çok daha farklı alanlarla alakalı siteler açılabilir. Örneğin bu site ”İş fikirleri” üzerine kurulu bir site ve bu alanda paylaşımların yapıldığı bir sitedir ki ben yazı yazarken zorlanmıyorum ve keyifle yazabiliyorum. Alanla alakalı bilgi sahibi olduğumdan dolayı doğru ve akıcı bilgiler sağlamakta zorlanmıyorum. Örneğin ben gidip de ”makyaj ile alakalı bir site kursam yazı yazarken çok zorlanırım ve pek fazla doğru bilgiler veremem böylelikle de Google’da ilerleyemem ve para kazanamam.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

7- Evde Kurgu ve Tasarım Yapın

evde kurgu montaj yapın

Günümüzde her sektör dijital alana kaymış durumdadır. Gün içerisinde kurgu ve tasarım işlerinden anlayan insanlara bir çok iş gelmektedir. Örneğin bir psikolog yeni bir yer açacağı zaman kendinin ve iş yerinin tanıtımı amaçlı bir video hazırlamak ister. Videonun parçalarını kendisi çekse dahi kurgulama işini bilmeyen birisi yapamaz.

İnternetten araştırdığı kurgu yapmayı bilen insana bu tarz işleri verenler çok fazla. Photoshop kullanmayı bilmeyen birisinin afiş yapması mümkün olmuyor ve internet üzerinden bu işlerini yaptırmaya mecburdur. Bilgisayardan iyi anlıyorsanız ve kurgu-afiş işlerine yatkınlığınız varsa ufaktan ek gelir sağlamanız mümkün olacaktır.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

8- Evde Terzilik Yapın

evde terzilik yapın

Dikme işlerinden anlıyorsanız eve alacağınız ufak terzi malzemeleri ile çevrenizdeki insanların veya arkadaş çevrenizin terzilik ihtiyaçlarını siz gidererek ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu iş ile para kazanmak için çok yakınınızda bir terzi olmaması sizler için daha iyi olacaktır. Camınıza, kapınıza veya yoldan geçecek insanların göreceği şekilde evin bir yerine bir afiş asarak terzilik yaptığınızı belirtmelisiniz ki insanlar sizlere ürünlerini getirsinler.

 

9- Evde Para Kazandıran Oyunlar Oynayın

evde para kazandıran oyunlar oynayın

Para kazandıran bazı oyunlar bulunuyor. Bu yazımızda bu oyunlardan tek tek bahsetmeyeceğim fakat bu oyunları tek tek anlattığım makalem bulunuyor. İlgisini çeken insanlar için aşağıya linkini bırakacağım merak edenler daha detaylı bilgi sahibi olmak adına tıklayıp ulaşabilirler.

İnternet üzerinden oynanan bazı oyunlarda oyuncuların para kazanma ihtimalleri bulunuyor. Bunun için o oyundan nasıl para kazanıldığını çok iyi anlamalı ve tecrübe edinmeli. Oyunu oynamaya başlar başlamaz para kazanmak pek mümkün değil. Oyunu iyice çözdükten sonra para kazanmanız mümkün olabilir ki yine de kazanamama ihtimaliniz olacaktır.

Konunun detaylı anlatımını okumak için tıklayınız.

 

10- Evde Paketleme Yapın

evde paketleme işleri yapın

Etrafınızda bulunan şirketler, firmalar veya ufak dükkanlar paketleme işlerini bazen evlere ek iş olarak verebiliyorlar. Bu tarz firmalar ile anlaştığınız zaman evlerinize gelecek olan ürünlerin paketlemesini yaparak ek gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Yukarıda bahsettiğim 9 yöntem bu maddeden daha garanti bir iştir. Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim çünkü ek iş veren firmalara ulaşması oldukça zordur. İnternet ortamından bu firmalara ulaşamazsınız. Çevrenizde bulunan dükkanlara bizzat gidip evlere iş verip vermediklerini sorarak bu tarz şeyleri öğrenebilirsiniz.

Not: Bana göre evde para kazanmanın en sağlıklı ve en garanti yolları internetten para kazanma yöntemleridir. Bu tarz yazdığım her yazıda yani ”evde para kazanma” adına yazdığım her yazıda okuyucularımı mutlaka internetten para kazanılan yöntemlere yöneltmeye çalışırım. Çünkü en garanti yöntemler internetten kazanılan yöntemlerdir. Tabi diğer saydığım yollar ile de para kazanabilirsiniz fakat bir tık daha zor olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status