2024 | İş Fikirleri

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz için büyük bir kazançtır. İslam dinine göre faiz ve faizli kazancı yasaklamaktadır. Sizde şayet dini hassasiyetlerinizden dolayı veya ödemesinin daha rahat olacağı düşüncenizden dolayı içinde faiz olmayan bir krediyi kullanmak istiyor olabilirsiniz. Şayet bu konuda araştırma yapıyorsanız en doğru yerdesiniz ve size en doğru cevapları verecek makaleyi okumaktasınız.

Son zamanlarda bankalar verdikleri kredilerin faizlerinde indirime gitti fakat bazı bankalar beklediği rağbeti göremedi. Neden çünkü ülkemizdeki büyük bir kısım faiz kullanmak istememektedir. Aldığı krediyi daha yüksek miktarda ödemek istemeyenler için faizsiz kredi oldukça güzel bir avantajdır. Daha önce sadece katılım bankalarının verdiği faizsiz kredi günümüzde birçok özel ve devlet bankaları tarafından verilmektedir.

Katılım bankaları kar payı ile hizmet vermektedir. Bu finans kurumlarının kullandığı kar payı faizsiz bankacılık isteyen insanlar için bir adım öne geçmesini sağladı. Faizsiz kredi isteyen müşterilerin artması bankalar arasındaki rekabeti de artırmış oldu. Böylece bankalar rekabetçi anlayış ile müşterilerine faizsiz kredi imkanları sunmaya başladılar.

 

Faizsiz Kredi Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Faizsiz kredi veren bankalar aracılığı kredi alırken bazı hususları dikkatlerden kaçırmamak gerekir:

 • Özel bankalar kar payı olarak verdiği karı müşterilerinden aldığı dosya masrafı ve işlem ücretlerinden ödemektedir. Bu da müşterilerden alınan dosya masrafı ve işlem ücretinin yüksek olabileceği anlamına gelebilir.
 • Bazı bankalar faizsiz kredi veriyoruz diye reklam yaparak müşteri kazanmaya çalışmaktadır. Bankaya talebi artırmak için yapılan bu reklama kanıp hemen kredi almamak lazımdır. Bilgilendirme yazıları dikkatlice okunmalı, hesaplamaya dikkat edilmelidir.
 • Karar vermeden evvel bütün faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi edinin ve karşılaştırma yapın. Çünkü krediyi kullanırken banka sizden katkı kayı, dosya masrafı ve sigorta ödemesi gibi bazı kalemleri öne sürerek masraflar çıkaracaktır. Masraflar, ek kesintiler ve miktarlarına dikkat edilmelidir.

 

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi Avantajları Nelerdir?

Kuveyt Türk, dini hassasiyetlerinden dolayı genel olarak bankacılık hizmetlerini faizsiz olarak sunmaktadır. Sunduğu hac, umre organizasyonları, eğitim, araç, konut gibi birçok kredi hizmetini faizsiz olarak vermektedir. Kuveyt Türk’den faizsiz kredi alacakların bilmesi gerekenler:

 • Kredi seçenekleri bankada finansman olarak geçmektedir
 • Kuveyt Türk’ten kredi çekenler yaklaşık olarak yüzde 1,40 oranında bir kar payı ile karşılaşırlar.
 • Şayet Kuveyt Türk’ten 10 bin liralık bir kredi alınır ve bu kredi 12 ayda ödenecek olursa ödemeler sonunda ödenen miktar en fazla 11 bin 130 TL’dir. Yani 10 bin liraya kar payı olarak eklenen miktar 1.130 TL’dir.
 • Kuveyt Türk faizsiz kredi veren bankalar arasında ilklerdendir. Diğer bankalar göre oldukça düşük olan geri ödeme miktarları ile Kuveyt Türk’ten kredi çekmek büyük avantajlar sağlayacaktır. Alınan tüketici kredilerine sunulan vade imkanının en fazla 48 ay olduğunu unutmamak lazımdır.

Daha fazla bilgi almak veya başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Sıfır Faizli Girişimciye Değer Kredi İmkanları Nelerdir?

Ziraat Bankası güncel olarak yaptığı kampanyalarda müşterilerine faizsiz kredi imkanları sunmaktadır. Ziraat Bankasının kredisiz verdiği krediler genellikle kobi, girişimciler ve işletmeler içindir. Girişimciye Değer başlığı ile faizsiz kredi veren Ziraat Bankası 5 yıl vade imkanı sunmaktadır. Girişimciye Destek faizsiz krediden;

 • Ticaret odasına veya işletme kaydının olan,
 • Kobi olan,
 • Girişimci desteğinden yararlanıyor olanlar yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası emeklilere daha esnek vade süresi olan faizsiz kredi verebilmek için yeni planlar yapmaktadır. Bazı platformlarda reklamları yapılsa da bununla alakalı gerçekleşen bir durum henüz söz konusu değildir.

Daha fazla bilgi almak veya başvurmak için buraya tıklayınız.

 

Vakıfbank Kredili Bankomat İle Faizsiz Kredi Nasıl Alınabilir?

Kredili Bankomat hizmeti sadece Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Faizsiz kredi veren bankalar arasında olan Vakıfbank faizsiz hizmetini hesabında para olmamasına rağmen kredi gibi kullanabileceği ödeme ile sağlamaktadır. Kredili Bankomat hizmetinin maksimum limit banka tarafından belirlenmektedir. Kredili Bankomat avantajlarından yararlanabilmek için;

 • İnternet bankacılığından veya SMS ile başvuru yapılmalıdır
 • SMS ile başvuru yapabilmek için; KMH boşluk TC Kimlik No boşluk istenilen tutarın miktarı yazılara 5724’e yollanmalıdır.
 • Kısa süreli kredi ihtiyaçları için acil para kaynağı sunan bu hizmetten ödemesini bekletmeden yapıldığından faizsizdir. Ödeme süresi uzadığında faiz söz konusudur.

Daha fazla bilgi almak veya başvurmak için buraya tıklayın.

 

Albaraka Türk Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Albaraka Türk finans kurumu da tıpkı Kuveyt Türk gibi faizsiz olarak hizmet sunmaktadır. Banka kredilerinde katkı payı ve kar oranı ile çalışmaktadır. Alınan kredilerde ortalama oran tüm ihtiyaçlar için yüzde 1.40 olarak belirlenmiş durumdadır. Albaraka Türk’ten kredi alabilmek için alınan kredinin nerede kullanılacağına dair bilgi verilmelidir.  Buna göre faizsiz kredi alabilmeniz için;

 • Ev eşyası, sağlık giderleri, konut, eğitim, hac veya umre organizasyonları, araç kalemlerinden birini seçmelisiniz
 • Kredi başvurusu sırasında krediyi kullanacağınız hususa dair detayları öğrenmek için işletmeye ait sözleşme, anlaşma ve benzeri evrak istenebilir
 • Kredi başvurunuz neticelendiğinde istediğiniz miktardan bir miktar düşük bir para elinize geçecektir. Bunun nedeni çektiğiniz tutarın binde beşi kadarlık bir miktarının vergi ve sigorta olarak kesilmesidir.

Daha fazla bilgi almak veya başvurmak için buraya tıklayınız.

 

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

PTT faizli veya faizsiz kredi vermemektedir. PTT kurumunun kredi vermesi gibi bir hizmeti yoktur. İnternet üzerinden bazı dolandırıcılar PTT ismini kullanmaktadır. PTT müşterileri isterlerse kurumun anlaşmalı olduğu TEB, Aktifban veya Odeabak gibi bankalardan kredi çekebilir. Fakat PTT’nin böyle bir hizmeti olmadığı bilinmelidir ki mağduriyetler yaşanmasın.

PTT’nin kredi için aradığı şartları öğrenmek için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status