2024 | İş Fikirleri

Gelecekte Para Kazandıracak Yeni İş Fikrileri

Girişimcilerin yeni bir iş kurmak için yeni iş fikirlerini daima araştırması gerekmektedir. Yeni iş kurmak isteyen girişimciler için hazırladığımız bu yazımızda en çok yatırım alan ve yatırımın mantıklı olduğu bir kaç iş fikirlerini sizlere sunacağız. İş fikirleri haberlerimiz sürekli güncellenerek sitemizde yayınlanacaktır.

Yeni bir iş kurmak gittikçe zorlaşıyor gibi gözükse de aslında piyasayı iyi analiz ettiğinizde ülkemizde son dönemde girişimcilere iş kurmak isteyenlere verilen desteklerin çoğaldığını göreceksinizdir. Son yıllarda Kosgeb Tübitak ve Melek yatırımcıların proje destekleme oranlarının hızlı bir şekilde arttığını görüyoruz.

Bazı destekler beraberinde bir çok prosedür gerektirse de yeni işe başlayanlar için bu durumun üstesinden gelmek zor değil. Kısaca bir işe başlarken sadece kendinizin tüm işleri yapacağı gözüyle bakmamız en doğrusudur.

Günümüzde iş kurmak için yeni gelişen kavramları da bilmeniz sizi diğerlerinden öne çıkartacaktır. Özellikle ülkemizde eski yıllardan beri bir çok firmanın iş planı ve fizibilite dahi yapmadığını çok iyi bilmekteyiz.

Şimdiki zamanda ise yatırım almak için bu ve benzeri bir çok terimin anlamlarını iyi derecede bilmek gerekiyor. Çok para kazandıran işlerden ziyade sürekli ayakta kalabilecek işler kurmak sizler için artık daha mantıklı.

 

Akıllı Saat Sektörü

akıllı saat satmak

Pebble Time fon toplama sitelerinden en yüksek yatırımı alan bir iş fikri akıllı saat sektörü oldu. 20 milyon doların üzerinde para kazandıran bu fikir aslında güzel bir fikir. Apple ve Samsung gibi dev firmaların yer aldığı bir sektörde bir ürün geliştirmek ve bunu tüm dünyada satacak hale getirmek tabiki de çok zor olacaktır.

Bu yüzden gerçek bir başarı hikayesi diyeceğimiz bu ürün önümüzdeki senelerde de popülerliğini koruyor olacak. Akıllı saat sektöründe yeni bir iş kurma düşüncesi size başta zor gelebilir ama talebin yüksek olması ve akıllı saatlerdeki bazı problemlerin devam etmesi size yeni iş  fırsatlar sunabilir. Bu üründe şarj süresini uzatmak ve fiyatları makul hale getirmek sizin hızlı şekilde tanınmanızı ve bir çok para kazanmanızı sağlayabilir.

 

Hayvancılık Sektörü

hayvancılık sektörü

Bu sektör cidden iyi getirisi olan bir sektör. Arıcılık sektöründe kovanlar yıllar boyunca hiç değişmemişti. Oysa ki 13 milyon doların üzerinde fon toplayan Flow Hive arı kovanı, arıcılık sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi sağladı. Arıların yaptığı balları otomatik olarak kavanozlara toplayan bu sisteme değişik bir açı ile bakarsanız hayvancılık sektöründe kim bilir daha nasıl ürünler geliştirilebilir diye düşünebilirsiniz.

Örneğin büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile ilgili işlemlerde neler değiştirilebilir diye düşünmek gerek. Hayvancılık sektörü büyük getirisi olan bir sektördür bunun için yerinizin olması gerekecektir. Sadece kurbanlık olarak baksanız bile ortalama bir kurbanlık 70, 100 bin civarındadır.

 

Tavuk Yetiştiriciliği

tavuk çiftliği kurmak

Hem tavuk etinin fiyatlarının artması hem de yumurtalarının fiyatlarının artması insanları bu sektöre yöneltmiş durumda. Bunun yanı sıra sağlıklı beslenme özen gösteren insanların sayısının artması ile birlikte de yumurtaya ve tavuk etine olan ilgi de artıyor.

Türkiye’de bu sektör gittikçe gelişiyor. Tavuk üreticiliğine başlamak adına tavuk çiftliği kurmak gerekiyor. Tavuk çiftliği kurduktan sonra ürettiğiniz yumurtaları ve isterseniz tavukları satabileceksiniz.

Mutlaka okuyun: Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

 

Tasarruf Cihazları Satmak

tasarruf cihazları satmak

Gün geçtikçe insanlar nasıl daha çok tasarruf yapabileceklerini araştırıyorlar. Çünkü faturalara gereksiz miktarda ücret ödemek istemiyorlar. Bu nedenle son dönemlerde çıkan tasarruf cihazları her alanda kullanılmaya başladı.

Bazı tasarruf cihazı firmaları bayilik bile vermektedir. Bazıları ücretli bayilik verirken bazıları ücretsiz bayilik verebiliyor. Eğer bu iş fikri sizlere hoş geldiyse biraz araştırma yapabilir ve bu işe girebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status