2024 | İş Fikirleri

Gizli Numaradan Arayan Kişi Nasıl Bulunur 2024

Gizli numaradan arayan kişi nasıl bulunur diye merak ettiğinizi biliyoruz. Peki bu numaraların kime ait olduğunu gerçekten öğrenebiliyor muyuz?

Maalesef ki yıllardan beri bu hepimizin başına dert olmuş bir durumdur. Telefon numaralarımız başkalarının eline geçtiği zaman başımıza sıkıntılar gelebiliyor. En büyük sıkıntı ise sürekli olarak rahatsız edilmektir. Aslında buna sıkıntıya çok basit bir çözüm bulunuyor. Numaranızı gizli numaraya aramaya kapatarak, bu durumdan kurtulabilirsiniz. Fakat insan yine de bizi kim arayıp rahatsız ediyor diye merak ediyor.

İlginizi çekebilir: Gizli Numara Nasıl Engellenir?

 

Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Bahsettiğimiz gibi bu soruna en basit çözüm numaralarımızı gizliye kapatmaktır. Fakat bizi rahatsız eden veya arayıp konuşan fakat kim olduğunu söylemeyen insanları bizler merak edebiliyoruz. Bazı zamanda bu bilinmeyen numaralar bizleri arayıp tehdit edebiliyorlar. Bu durumda insanın içine bu kim diye şüphe düşüyor.

Peki bu arayan gizli numaraları öğrenmek mümkün mü? Üzülerek söylüyoruz ki telefon operatörleri bu numaraların bilgilerini vermemekte ısrar ediyor. Yani sizi özelden arayan kişilere İnternet ve telefon ortamında bulunan hiç bir site veya hiç bir uygulama ile ulaşamazsınız.

Gizli numaraya ulaşabilmenin tek bir yolu bulunuyor. O da eğer sizi arayan kişi rahatsız ediyorsa hukuksal yollara başvurarak şikayetçi olabilirsiniz. Savcı arayan kişinin kimliğine ulaşacaktır. Bu yöntemden başka bir yöntem bulunmuyor. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmanız gerekmektedir. Sizi saat kaçta ve hangi gün aradığını belirttikten sonra o saatte sizi arayan kişilerin dökümanları çıkartılır.

 

Dökümandan veya Faturadan Gizli Numara Bulunur mu?

Yukarıda vermiş olduğum başlık adına bir çok araştırmalar yapılıyor. Böyle bir imkanda bulunmuyor. Yukarıda söz ettiğim gibi bu numaraların kime ait olduğunu öğrenebilecek tek kişi savcılıktır. Savcılıktan başka hiç kimseye, telefon operatörleri bu bilgiler vermiyor. Fakat savcı istediği zaman bu bilgilere ulaşabiliyor.

Sizleri rahatsız eden birileri olduğu zaman hukuksal yollara başvurarak kimlik bilgileri öğrenilebilir. Kimlik bilgileri öğrenildikten sonra ifade vermesi adına çağrılır. Eğer gelmezse de polis tarafından getirilir. Yani sizi rahatsız edenin sadece kimlik bilgilerine değil, yüzyüze de görme şansınız olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status