2024 | İş Fikirleri

Günde 100 TL Kazandıran İşler

Günde 100 TL kazandıran işlerin neler olduğunu merak edenler için bu yazımızı hazırladık. Sizlerde bu işler sayesinde günde 100 TL kazanma imkanı bulabileceksiniz. Günde 100 TL ilk duyulduğunda kulağa az olarak gelse de aylık hesaplama ile 3 bin TL yapmaktadır.

Bazı zamanlarda acil paraya ihtiyaç duyabiliyoruz bu nedenle günlük işler araştırıyoruz. Günlük işler sayesinde 100 TL kazanmak istiyoruz. Bunun yanı sıra ortalama günde 100 TL kazanabileceği iş fikirleri araştıran insanlar da bulunuyor. Bunlara da hangi işlerin günde en az 100 TL kazandırdığından söz edeceğiz. Günde 100 TL kazanmak sanıldığı kadar zor bir durum değil.

 

Cafe Elemanı Olarak Çalışmak

cafe elemanı olarak para kazanmak

Bir çok cafe günlük olarak eleman almaktadır ve bu elemanlara günde 100 TL vermektedir. Özellikle İstanbul ve Ankara bu tarz işlere ulaşması oldukça kolay bir durumdur. Cafede çalışacağınız bir günün sonunda 100 TL kazanmış olacaksınız. (2, 3 saatlik çalışma süresince)

Cafelerde çalışmak için ise herhangi bir yeteneğinizin olması gerekmiyor. Bu işi sürekli olarak da yapabilirsiniz. Cafelerde çalışan bir çok eleman ücretlerini günlük olarak almaktadır. Ortalama gelirleri ise günlük 100 TL olmaktadır. Cafe veya bar tarzı günlük işlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, linki tarayıcınıza kopyalayın.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/restaurant+cafe+bar

 

Çim Keserek Para Kazanmak

çim keserek para kazanmak

Her ne kadar sizlere saçma bir fikir geliyor olsa da bu iş sayesinde 100 değil 200 TL kazanırsınız. Yapmanız gereken işlem ise kendinize bir çim kesme makinesi ve elektrik uzatma kablosu almalısınız. Bu iş için şehir merkezinde veya gelişmiş ilçelerde yaşıyor olmanız gerekiyor. Sitelerde veya apartmanlarda oluşan çimleri keserek para kazanmanız mümkün olmaktadır.

Site yöneticileri veya apartman yetkilileri çevrede oluşan çimleri kestirmek isterler. Oluşan kötü görüntüyü düzeltmek adına aylık olarak bu kesimler yapılmaktadır. Ortalama büyüklükteki bir apartmanın önündeki çimleri kestirmek için 150-200 TL civarında bir ücret ödüyorlar. Çevrenizdeki apartmanlara veya sitelere giderek çim kesebileceğinizi bildirebilirsiniz.

 

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanmak

instagramdan satış yaparak kazanmak

İnstagram’dan satış yapmak son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Eğer bir İnstagram hesabınız varsa mutlaka bir şeyler satan sayfalara rastlamışsınızdır. Bu sayfalar günde en az 100 TL kazanmaktadırlar. Her türlü ürün satışı artık İnstagram üzerinden gerçekleşmektedir. Satışa başlamadan önce hangi ürünleri satacağınıza karar vermelisiniz ardından bu ürünleri toptan şekilde temin eden yerleri araştırmalı ve ürünleri toptan ucuza alıp biraz daha pahalıya satabilirsiniz. Özellikle giyim sektörü sayesinde İnstagram’dan ciddi gelir elde eden sayfalar bulunuyor.

Mutlaka okuyun: İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

 

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

özel ders vererek para kazanmak

En basit günde 100 TL kazanma yöntemi olarak söylenilebilir. Çünkü diğer işlerle sabahtan akşama uğraşarak 100 TL kazanabilirsiniz fakat özel ders vererek 1 saatte bu ücreti kazanabilirsiniz. Özel ders derken illa okullarda verilen derslerden sanmayın. Özel bir yeteneğiniz olabilir bu alanda da ders verebilirsiniz.

Örneğin iyi derecede saz çalıyor olabilirsiniz ve saatlik olarak ders verebilirsiniz. Özel yeteneklerinde hemen hemen 1 saat ücreti 100 TL civarında olmaktadır. Okullarda verilen derslerin ücretleri de 1 saatte en az 100 TL civarında seyretmektedir.

Mutlaka okuyun: Evde Online Ders Vererek Para Kazanmak

 

Temizlik Yaparak Para Kazanmak

temizlik yaparak para kazanmak

Günlük temizlik ücretleri en az 150 TL olmaktadır. Yani bu iş ile 100 değil daha fazla para kazanabilirsiniz. Apartman temizliği olabilir, ev temizliği olabilir veya işyeri temizliği olabilir. Temizleyeceğiniz alan büyüdükçe alacağınız ücrette de artışlar olacaktır. Hem de işinizi iyi yaparsanız, iş veren sürekli olarak sizi çağırabilir. Bu şekilde yıl içerisinde sürekli olarak aynı kişiye hizmet ederek para kazanma şansınız olabilir.

Temizlik malzemelerini sizin temin etmeniz gerekiyor. Sonuç olarak bu işi yapacaksanız malzemelerinizin olması şart. Hangi şehirde bulunuyorsanız o şehre özel araştırmalar yapın. İstanbul’da oturuyorsanız Google’a girip ”İstanbul günlük temizlik iş ilanları” gibi yazılar yazarak araştırmalar yapabilirsiniz.

 

Boya Yaparak Para Kazanmak

boya yaparak para kazanmak

Boya yaparak günde en az 100 TL gelir elde edebilirsiniz. En az diyoruz çünkü bu iş sayesinde de günde 100 TL’den fazla gelir elde edeceksiniz. Bir ev boyama işlemi şuanda 200 TL civarında seyretmektedir. Ev boyama işi içinde herhangi bir diploma veya izin almanız gerekmiyor. Yapmanız gereken ise ev boyama işlemleri için gerekli olan malzemeleri satın almak. Ardından boya yaptığınızı etrafınıza bildirmek ve iş gelmesi durumunda boyama işlemini yapmaktır.

Boya yapabilmek adına boya malzemelerini sizin temin etmeniz gerekiyor. Boya yapma işinin inceliklerini de öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin her boyanacak ev eşyasız olmayabiliyor. Eşyalı evde eşyaları nasıl koruyacağınızı öğrenmelisiniz. Bu tarz incelikleri öğrendikten sonra işe başlayabilirsiniz.

 

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

direksiyon dersi vererek para kazanmak

Ülkemizin nüfusunun sürekli artıyor olması bu alanın ileride gelişeceğinin göstergesidir. Her sene binlerce insan ehliyet almak için başvurular yapmaktadır. Bunun yanı sıra bir çok kişi başarısız olup tekrardan ehliyet sınavlarına hazırlanmaktadır. Ehliyet sürücü kurslarından memnun olmayan veya ders saatleri uymayan kişiler dışarıdan özel ders almaktadır. Direksiyon dersi veren kişiler bir iki saat için 100 veya 200 TL istemektedirler. Bu iş için de bir arabaya sahip olmanız gerekiyor ve ders vereceğiniz insanla saatlerinizin uyuşması gerekiyor.

Şahsınıza ait olan sosyal medya hesaplarınızın açıklama kısımlarına ”direksiyon dersi verilir” gibi açıklamalar yazabilirsiniz. Böylelikleri sizleri takip edenler özel ders verdiğinizden haberdar olabilirler.

 

Seyyar Satıcılık Yaparak Para Kazanmak

seyyar satıcılık yaparak kazanmak

Seyyar satıcılık yaparak günde çok rahat şekilde 100 TL kazanma imkanınız olacak. Öncesinde hangi ürünlerin satışlarının çok olduğunu araştırmak gerekiyor. Örneğin eğer turistlik bir yerde yaşıyor ve deniz kıyısında yaşıyorsanız, sahilde satabileceğiniz ürünler bulunuyor. Soğuk su veya simit satışı ile bile günde en az 100 TL kazanabilirsiniz. Sahillerde satılan su ve simit ücretleri 2 TL olmaktadır. Suyu ve simidi toptan şekilde 0,30 veya 0,40 kuruşa alabilirsiniz. Ortalama sattığınız her üründe 1.5 TL kazanmış olacaksınız. Günde 50 su ve 50 simit satsanız 150 TL kazanmış olursunuz.

Ne satacağınıza siz karar vermelisiniz. Biraz araştırmalar yaparak en çok satılan ürünler hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Resimdeki gibi ufak tarzda bir araç bularak satacağınız ürünleri bu araçta taşıyabilirsiniz. Bu işlemler için zabıtadan izin almanız gerekebilir.

 

Figüranlık Yaparak Para Kazanmak

figüranlık yaparak para kazanmak

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu iş ile para kazanılabilir. Figüranlık yapmak için ise herhangi bir yeteneğinizin olması gerekmiyor. İstanbul’daki bir çok ajans günlük olarak figüranlara 100 TL vermektedir. Yapmanız gereken işlem ise bu ajanslara başvurmak ve ardından işlere gitmek olacaktır. Bu iş sayesinde en güzel para İstanbul’da kazanılmaktadır. Çünkü daha çok dizi veya film çekimleri bu ilde gerçekleşiyor.

Nasıl figüran olabilirim?

Yapmanız gereken işlem oldukça basit. Herhangi bir ajansa başvurmanız gerekiyor. Başvuruları internet üzerinden yapabilirsiniz. Göndereceğiniz fotoğraflar ve şahsınıza ait bilgilerden sonra ajanslar sizlere dönüş yapmaktadır. Kayıt parası gibi ücret talebinde bulunanlara sakın para vermeyin. Başka ajanslara başvurun. Aşağıdaki yazımdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Figüranlık İşi Yaparak Para Kazanmak

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status