2024 | İş Fikirleri

Gürcistan İşçi Alımı ve İş İmkanları 2024

Gürcistan işçi alımı oluyor mu diye çoğu vatandaşımız merak ediyor. Sizlere bu ülkede nasıl iş bulabiliriz ondan söz edeceğiz. Komşu olan bu ülkede hakkında merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

Yurtdışına gitmek isteyen vatandaşlarımız ilk olarak komşu ülkelerdeki iş imkanlarını araştırıyorlar. Gidip gelmesinin daha kolay olmasını istiyorlar fakat komşularımızın ekonomik durumları pek iç açıcı değil.

 

Gürcistan’ın Ekonomik Durumu Nasıl?

Maalesef ekonomik sıkıntılar çekmekte olan bir ülkeden söz etmekteyiz. İşsizlik oranları yüzde 12’nin üzerinde seyretmektedir. İşsizlik gittikçe artmakta ve insanlar iş bulmakta sıkıntı çekiyorlar. Hatta Gürcistan gençleri, iş bulamadıklarından dolayı Avrupa ülkelerine göç etmektedirler.

Sadece Avrupa’yı değil ülkemizi de çok tercih etmektedirler. Karadeniz’e yakın olmasından dolayı kısa süreli işler için ülkemizi çok tercih ediyorlar. Örneğin fındık toplama, çay kesme işleri için ülkemize geliyorlar.

Aslında ülkede bir çok şeyi ülkemize oranla çok daha ucuza alabilirsiniz. Fakat iş gücü bulunmuyor. Ülkede para kazanma sıkıntısı olduğundan ürünlerde de ucuzluk görülmektedir. Binalar ve diğer yapılar hala çoğunlukla eski yapılardır.

 

Gürcistan’da Nasıl İş Bulabiliriz?

Firmalar aracılığı ile gitmek istiyorsanız bu oldukça düşük bir ihtimal olacaktır. Ülkemizden çok az sayıda firma, yıl içerisinde burada faaliyet gösteriyor. Yıl içerisinde işçi alımının en az olduğu ülkelerden birisi bu ülkedir. Türk firmalarından ziyade bireysel olarak gidip iş bulmak daha mantıklı olacaktır.

Türk firmaları işçi alımı yaptığı zaman aşağıdaki linkten bulabilirsiniz fakat çoğunlukla link boş olmaktadır. Çünkü alım pek olmuyor. Linki tarayıcınıza kopyalayın ve sonrasında yazımızı okumaya devam edin çünkü diğer türlü nasıl iş bulabilirsiniz ondan söz edeceğiz.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/gurcistan

 

Ülke İçerisindeki İlanlardan Faydalanın

Ne demek istiyoruz? Ülke içerisinde yayımlanan iş ilanları bulunuyor. Her ülkede bulunan kafelerde, mağazalarda veya dükkanlarda çalıştırılacak personeller aranmaktadır. Bu ilanlar ülke bazında olmaktadır. Bunun için o ülkenin dilini biliyor olmak gerekiyor. Ayriyeten bu ülke için vize ve çalışma izinleri tamamlanmış olması diğer şartlardandır.

Aşağıda vermiş olduğumuz linklerden Gürcistan iş ilanları yayımlanıyor fakat siteler yabancı kaynaklı olmaktadır. Sayfa açıkken ters tıklayıp Türkçeye çevir deyip ilanlara bakabilirsiniz fakat bu ülkenin kullandığı resmi dili bilmeden işe alınmanız zor bir durum. Aşağıdaki linkleri tarayıcınıza kopyalayarak bakabilirsiniz.

  • https://www.indeed.com/l-Georgia-jobs.html
  • http://www.jobs.ge/eng/

 

Gürcistan’da Yaşam

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status