2024 | İş Fikirleri

Halı Saha Nasıl Açılır? Halı Saha Açmak

Son dönemlerin en popüler işlerinden birisi halı saha açmak olmaktadır. Halı saha nasıl açılır? Hangi yolları izlememiz gerekiyor? Gibi merak edilen tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizlere para kazandıran ve herkesin bilgisi olmayan iş fikirlerini sunmaya devam ediyoruz.

Son dönemlerde ülkemizde futbola olan ilginin artması ve erkeklerin boş zamanları eğlence adına daha çok toplanıp futbol etkinliğine yönelmesi girişimcilerin gözünden kaçmıyor. Aynı zamanda halı saha sahiplerinin çok fazla para kazandıkları artık herkes tarafından bilinmektedir.

 

Halı Saha Nasıl Açılır?

halı saha açmak

Halı saha açmak gibi bir niyetiniz var ise açma işlemlerinin biraz zahmetli olacağını söylemek gerekiyor. İsteyen herkes, gerekli olan sermayeye sahip olan ve sahayı kurmak için alana sahip olan herkes halı saha kurabilir. Halı saha açarak para kazanmak isteyenlerin öncesinde gerekli yerlere başvuruları yapması gerekiyor.

 

> 1. Adım

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir. Halı sahayı nereye açacağınız ve tam olarak hangi donanımlar ile açmayı düşünüyorsunuz? Yani kafesi olacak mı? Oyun alanları olacak mı? Gibi tüm detayları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bildirmeniz gerekmektedir. Bildiri ardından orada bir form doldurmanız gerekiyor. Ardından formunuz ve verdiğiniz bilgiler incelenecektir ve size dönüş sağlanacaktır. Öncelikle bu izni almanız gerekiyor.

 

> 2. Adım

Halı saha sicil kaydı alınması gerekmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yapmış olduğunuz başvuruyu kabul etmesinin ardından, TFF Bölge Müdürlüğü’ne halı saha açma için başvuru yapmanız ve sicil kaydı almanız gerekmektedir.

 

> 3. Adım

İşyeri ruhsatı almanız gerekmektedir. Yukarıda söz ettiğim iki aşamayı da tamamladıktan sonra sıra işyeri ruhsatını çıkarmaya geliyor. Bulunduğunuz belediyeye işyeri ruhsatı adına başvuru yapmanız gerekmektedir. Belediyeye vermiş olduğunuz tüm bilgiler doğrultusunda ruhsatınız 3 ile 5 gün arasında verilecektir.

 

> 4. Adım

Yukarıdaki 3 adımı da tamamladıktan sonra artık bu işe girmemeniz için bir sebep olmayacak. Tüm bu işlemlerin ardından bir iş planı hazırlayarak, halı saha kurma aşamasına geçebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İş Planı Nasıl Hazırlanır?

 

Halı Saha Açmak İçin Yapılması Gerekenler

halı saha nasıl açılır

Halı saha açmak biraz maliyeti yüksek olan işlerdendir. Maliyetin oluşmasında değişikliklere yol açacak bir çok faktör bulunuyor. Aşağılarda maliyet kısmından söz edeceğiz fakat öncesinde halı saha nasıl açılır? Hangi yollardan geçmemiz gerekiyor birlikte göz atalım.

Halı saha açmak isteyenlerin bazı adımları düzgün şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Yani eğer bu adımlar düzgün şekilde yerine getirilse, bu işte başarılı olma ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu nedenle sizlere yapmanız gerekenleri detaylı şekilde anlatıyoruz.

 

Halı Sahayı Nereye Açacağınıza Karar Verin

halı saha nereye açılır

Sahayı nereye açacağınız oldukça önemli bir konu. Saha açmak için gerekli alanı bulabilecek misiniz? Öncesinde yeri kiralayacak mısınız? Yoksa satın mı alacaksınız? Ya da yeriniz var ama halı saha kurmak için yeterli alana sahip misiniz? Eğer bu sorulara cevap verdiyseniz sorun yok demektir.

Halı saha açacağınız yerin kalabalık olmasına özen göstermelisiniz. Fakat tam olarak ilçelerin şehir merkezlerine kurmanıza gerek yok. İlçe merkezlerine yakın olan kesimlerde de olabilir. Çünkü bazı insanlar çok fazla kalabalığı sevmiyorlar. İlçeye bir iki kilometre uzaklıkta olabilir.

Mutlaka okuyun: İşyeri İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

>  Halı saha alanı ne kadar olmalı?

 • Ortalama 800 metre karelik bir alana yapılıyorlar.
 • 20×40 metre uzunluklarına göre dikdörtgen şekilde olmalıdır.
 • 1000 metrekarelik bir yeriniz varsa 25×40 ebatlarını kullanabilirsiniz.
 • Yüksekliği en az 5 metre olmalıdır.

 

Kapalı mı Olacak Yoksa Açık mı Karar Verin

Halı sahalar ikiye ayrılır.

halı saha açmak istiyorum

Kapalı halı sahalar: Üst ve yan kısımları branda ile kapalı şekilde olmaktadır. Maliyetleri daha fazla olsalar da kışın çok iş görmektedirler. Yağışlı havalarda açık olan sahalar iş yapmazken bu sahalar çok fazla tercih edilmektedir. Ayriyeten yan kısımları açılabilmektedir. İstenildiğinde hava alınması için yan kısımları açılabilir.

Açık halı sahalar: Üst kısımları açık olan sahalardır. Branda veya başka bir şey bulunmaz. Sadece top kaçmasın diye ince ağlar koyulabilir. Maliyeti daha düşüktür. Yazın açık havalarda, açık sahalar tercih edilir. Yağışlı havalarda ise tercih edilmezler.

 

Halı Sahaya İsim Bulun

halı sahaya isim bulmak

Halı sahaların isimleri olmaktadır. Kendinize özel bir isim bulmanız gerekiyor. Bulacağınız isim için bir yazı hazırlatmalı ve bu yazıyı uygun gördüğünüz yere koymalısınız.

İlla halı sahada bir kısıma yapıştırmak zorunda değilsiniz. Halı saha sadece sahadan ibaret olmuyor. Yanında ufak bir alan olması gerekmektedir. Bu alan içerisinde ücretleri alacaksınız ve insanlar giyinme işlemelerini tamamlayacaklar. Burada da bir yere ismi koyabilirsiniz tamamen size kalmış bir şey.

 

Personel Çalıştıracak mısınız? Karar Verin

halı sahada çalışacak eleman

Tek bir kişi ile bu işi yönetmek oldukça zor olacaktır. Hatta olmayacak desek doğrudur. Çünkü hiç bir halı sahada tek bir personel çalışmıyor. Sahibi ile birlikte bir iki personel kesin olmaktadır. Sahibi iş yerinde durmuyorsa, iki personel kesin bulunuyor. Fakat işinizin başında duracaksanız yardımcı olarak bir personele ihtiyacınız olacaktır. İşler büyüdüğünde ve yoğunluk arttığında ise personel sayısını arttırmanız gerekebilir.

Personel alacaksanız, personeli iyi seçmelisiniz. Uzak duracağınız bazı tipler olmalı;

 • Güler yüzlü olmayan,
 • Sporu sevmeyen,
 • İnsanlarla iyi iletişim kuramayan,
 • Pratik matematiğe sahip olmayan,
 • İş sorumluluğu olmayan,

Personelin ve sizin güleryüzlü olmanız ve insanlarla iyi iletişim kurmanız çok önemlidir. Futbol oynamaya gelen bir takım eğer gördükleri ilgiden memnun olmazlarsa sizin sahanıza bir daha gelmezler. O kadar alternatif varken neden gelsinler? Bu nedenle insanlara müşteri gözü ile bakmayın. Her gelenle ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekiyor. Tüm bu ilgileri sizin gibi personelinizin de göstermesi gerekiyor. Somurtarak etrafta gezen bir personel veya işyeri sahibi, güzel bir imaj bırakmayacaktır.

 

Halı Sahanın Reklamını Yapın

halı sahanın reklamı yapılmalı

İnsanlar sizin halı saha açtığınızdan haberdar olmalılar ki görmeye, denemeye gelsinler. Haberi olmayan hiç kimse gelmez ve diğer sahalarda futbol oynamaya devam ederler. Peki haberdar olmaları için neler yapılması gerekiyor.

 1. Broşür bastırın ve dağıtımlarını gerçekleştirin. İster siz dağıtın isterseniz ücret karşılığında başkalarına dağıttırın. Fakat kim dağıtırsa dağıtsın kesin olarak dağıtın. Broşürler yerlerde bile dolaşsa sonuç olarak illa birilerinin gözüne çarpacak ve isminizi öğrenecekler.
 2. Sosyal medya hesapları oluşturun. Facebook, İnstagram veya Twitter gibi tüm sosyal medya platformlarında, sahanıza özel bir hesap oluşturun. Sahanızın görsellerini bu adreslere koymayı unutmayın. Maç esnalarında fotoğraflar alarak hesaplarınıza yükleyin. Etrafınızda bulunan insanları takip edin. Onların arkadaşlarını da takip edin sonuç olarak aynı çevrede bulunuyor olması gerekiyor.
 3. Açılış düzenleyin. Bana kalırsa şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Halı sahayı açmadan önce bir kampanya düzenleyin. İlk iki üç gün oynanacak olan maçları ücretsiz yapın. Günde 6 7 saat ayırarak, iki üç günde oynanacak olan tüm maçları ücretsiz yapın. Sonraki hafta ise ücretleri yüzde 50 indirim yapın. Tanıtımız adına çok büyük ilgi çekecektir. Ben olsam böyle bir yöntem denerdim.

 

Halı Sahada Olması Gereken Malzemeler ve Yerler

Halı sahalarda kesin olarak olması gereken ve isteğe bağlı olarak olması gereken malzemeler bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak malzemeleri arttırabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Gelirinizi nasıl artırabilirsiniz diye öneriler vereceğiz.

Not: Geliri arttırabilmek adına alabileceğiniz malzemeler ekstra ücret oluşmasına yol açacaktır. Eğer isterseniz ilk başta bu tarz şeylere girmeyebilirsiniz. İşler ilerledikçe önereceğimiz malzemeleri tercih edebilirsiniz.

 

Futbol Topları

futbol topu

Futbol topu olmadan olmaz. Sadece bir top olması da yeterli değil. En az beş altı futbol topu bulundurmanız gerekmektedir. Bir topa bir şey olursa yerine hemen yenisini almalısınız ve o sayıyı sürekli olarak beş altı civarlarında tutmanız gerekmektedir.

Bazı zamanlarda insanlar ısınırken daha fazla top isteyebiliyorlar. Hem de maç esnasında kaçan top olabiliyor. Toplar patlayabiliyor. Tüm bu olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmakta fayda var.

Topların kaliteli olmasına özen gösterin. Oynamaya gelecek olan insanlar toplardan memnun kalmazsa bir daha sizi seçmeyebilirler.

 

Lavabolar

İnsanların ve sizlerin tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi adına lavabo olması gerekmektedir. Soyunma kabinlerinin içerisinde olması mantıklı olacaktır. Soyunma kabinlerini yaptırırken mutlaka yanına wcleri de yapın.

Lavaboların temizliğini gün bitiminde mutlaka yapın. Ya siz yapın ya da bu işleri yapması adına bir personel tutun. Müşteriler temizliğe dikkat ederler. Bu tarz yerlerin her gün temizlenmesinde fayda olacaktır. Bu nedenle lavaboların temizliğine önem gösterin. Bunun yanı sıra lavabolara insanların ellerini yıkayabilmeleri adına bir sıvı sabun koyun. Ellerini kuruyabilmeleri adına da peçete tarzında şeyler koymanız faydalı olur.

 

Soyunma Odaları

soyunma odaları

Soyunma odaları olması gereken diğer yerlerdendir. Tek bir oda olmamalıdır. Bana kalırsa iki oda da yetersizdir. 4 oda yapabiliyorsanız 4 oda olması mantıklı olacaktır. Her ihtimale karşı daha fazla oda bulunması mantıklı bir durum olacaktır. Odaların kapılarının sağlam olması ve havalandırma sistemlerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Soyunma odalarında insanların elbiselerini asabilecekleri ve oturabilecekleri alanları oluşturun.

 

Duş Alanları

duş alanları

Futbol oynadıktan sonra terleyen insanlar eve o şekilde gitmek istemezler. Duş alıp gitmek isterler.

Bu nedenle duş alanlarının olması gerekiyor. Duş alanlarının temiz ve düzenli olmasına özen gösterin. Duş alanlarına gidebilmeleri için soyunma odalarına terlik koyabilirsiniz.

Duş alanlarının temizliğine önem verin. Gün bitiminde bu alanların temizliğini yapın veya yaptırın. Duş alanlarında sıcak su akmasını sağlayın.

 

Yelekler

yelekler

İnsanlar birbirlerini karıştırmamak adına yelek kullanırlar. İlla halı sahada maç izlerken görmüşsünüzdür. Bir taraf farklı renk yelek giyerken, diğer taraf da ayrı bir renk yelek giymektedir.

2 ayrı renk almanız yetecektir fakat sayısını fazla tutmanız gerekiyor. Direkt olarak bir takım yeleği çıkardığında, aynı yelekleri diğer takıma vermek mantıklı olmaz.

Temiz yelek vermeniz gerekiyor. Bu nedenle 2 ayrı renk yelek ve bir renkten 32 veya daha fazla yelek olması yeterli olacaktır. Yelekleri günlük olarak yıkamanız gerekmektedir.

 

Halı Saha Ayakkabıları

halı saha ayakkabısı

Her futbol oynamaya gelenin ayakkabısı bulunmuyor. Bu yöntem geliri arttıran bir yöntemdir.

Ayakkabı kiralayarak, ayakkabılardan da para kazanacaksınız. Bunun için kendinize bir dolap hazırlamalısınız. 40’dan 46’ya kadar her numarada ikişer veya üçer tane ayakkabılar temin etmeniz gerekiyor. Bana kalırsa aldığınız ayakkabılara biraz para kıyıp kaliteli olanlardan almanızı tavsiye ederim.

Çünkü sonrasında çok fazla hasar görecekler ve hep değiştirmeniz gerekebilecektir.

 

İçecekler

halı sahada içecek satışı

İnsanlar yorulduklarından dolayı bir şeyler içmek isteyecekler. Kesin olarak su bulundurmanız gerekiyor. Suyun yanında da istediğiniz diğer içeceklerin satışını yapabilirsiniz. Bunun içinde bir buz dolabı almanız gerekmektedir. İçecekleri bu dolapta saklamanız gerekecektir.

Bu yöntem de geliri arttırma yöntemlerinden birisidir. İçecek satışlarından iyi para kazanılıyor. İnsanlar maç sonrasında veya öncesinde bu tarz şeylere ilgi gösteriyorlar.

Bu durumu fırsata çevirerek gelirinizi arttırabilirsiniz.

 

Gol ve Süre Tabelası

halısahada tabela

Sahaların içerisinde bulunan bir tabeladır. Takımların gol sayılarını, saatin kaç olduğunu ve genellikle sıcaklığı da ölçmektedir.

Bu tabelalar olmazsa olmazdır. İnsanlar sürenin ne kadar kaldığını ve maçın kaç kaç olduğunu buraya bakarak anlarlar.

Bu tabela size de yardımcı olacaktır. Maçın bitmesine müşteriler itiraz gösteremeyecek ve saatlerinin dolduğunu görebilecekler. Bu tarz ufak şeyler sahanın gösterişini de arttırır. Bu nedenle bu tarz şeylere önem gösterin ve sahanızda bulundurun.

 

Aydınlatma Sistemi

halısahada ışıklandırma

Sahaların aydınlatma sistemleri çok iyi olması gerekiyor. Büyük olarak sahaya sabitlenen ışık sistemleri bulunuyor. Bazı sahalar bu kısma az ücret ayırıyor ve az ışık sistemi kullanıyor.

Sahalar karanlık kalabiliyor ve maça gelenlerin pek hoşuna gidecek durum oluşmuyor. Böyle şeylere dikkat etmelisiniz. Işık sistemlerinin tam olarak hazırlanmasını sağlayın.

Işık sistemlerinde daha sonra bozulma olduğunda, diğerlerinin aydınlatması yetiyor deyip geçmeyin. Bozulan aydınlatma sistemini yaptırın.

 

Kale Fileleri

kalelerde file olmalı

Her ihtimale karşı yanınızda yedek olarak kale filesi bulundurabilirsiniz.

Kalelerinize mutlaka file takın. İnsanların gol attıklarını daha rahat anlamaları için bu önemli bir faktördür. Hem de insanlar maç yapacakları sahalarda fileye mutlaka bakıyorlar. Bu nedenle kesin olarak yaptırın.

Diğer türlü halı sahanın genel olarak kalitesi düşecektir. Örneğin ben bir maç yapacak olsam kalesinde file olmayan halı sahayı tercih etmem.

 

Ufak Atıştırmalıklar

halısahada satılacak ürünler

Futbol oynamaya gelen insanlar bazen aç olabilmektedir. Bazı zamanlarda ise çıkışlarda ağızlarının tatlanması adına ufak atıştırmalıklar arayabilirler.

Bu nedenle ufak atıştırmalıklar satmanızı öneririm. Hem de gelirinizi arttıracak bir yöntem de budur. Bu tarz şeylerden para kazanılmaz diye düşünmeyin. İçecekler ve yiyecekler her türlü dükkanlara her zaman iyi paralar kazandırmaktadır.

Çeşitliliği çok fazla arttırmanıza gerek yok. Sonuç olarak siz bir market değilsiniz. Fakat yine biraz çeşitlilik olmasına özen gösterin.

 

Oturacak Alanlar

halısahada oturacak yerler

İnsanlar maç sırasını beklerken veya maç bitimlerinde azıcık oturup dinlemek isterler. Bu nedenle oturabilecekleri alanlar oluşturmayı unutmayın. Sadece maç oynayacak kişiler için değil.

Maçları izlemeye gelecek olanlar içinde oturmalarına imkan sağlayacak yerler yapın. Maç oynamaya gelenlerin yanlarında arkadaşları izlemeye gelebiliyor.

Resimdeki kadar büyük yeriniz olmayabilir. İlla bu kadar büyük ve bu kadar çok oturacak yapmanız gerekmiyor. Sahanın yan kısımlarına belediyelerin yerleştirdiği tarzdan oturacaklar da koyabilirsiniz.

 

Kasa ve Oturma Masası

halısahada masa

Ücretleri alacağınız bir kasa yapmalısınız. İş yeri sahibi genellikle burada durmaktadır.

Yanında çalışan personel ise diğer işler ile ilgilenir. Alınan ücretleri burada hesaplamalısınız. Kasanın yanında ise oturmanız için kendinize bir oturacak almalısınız.

Aynı zamanda kasanın üzerinde not defteri, kalem gibi malzemeler de bulundurmanız da fayda olacaktır.

 

Telefon

halı sahada telefon

Mutlaka sahaya özel bir telefon hattı açtırmanız gerekmektedir. Telefon numaranız ise çok büyük şekilde sahanın dış kısmında yazması gerekiyor.

İnsanlar bu telefon numarasından sizlere ulaşacak ve maç için sıra alacaklardır.

Telefonunuzun yanında bir not defteri bulundurun. Maç sırası alan kişilerin telefon numaralarını bu not defterine yazarsınız.

 

Televizyon

halı sahada televizyon

Hem maç sırasını bekleyen insanların sıkılmaması adına, hem de sizlerin sıkılmaması adına televizyon şarttır.

Televizyonunuzun biraz büyük olmasını öneririz. Uzaktan bakan insanların da görmesinde fayda olacaktır. Sadece sizin göreceğiniz bir yere koymamalısınız.

Duvara asılı olmasını öneririz. Hem de oturanların da görebileceği bir yerde olmasını öneriyoruz.

 

Halı Saha Açmak Kazandırır mı?

halı saha açmak

Halı saha açmak gerekli olan detaylara uyulduğu zaman, güzel bir yerde açıldığı zaman ve az rakibin olduğu yerde açıldığı zaman kazandırmama şansı imkansızdır. Hem de çok güzel kazandırır. Bana göre en çok kazandıran iş fikirlerinin başında gelmektedir. Bunu örnek ile ispatlayacak olursam;

Bir maç fiyatı 800 TL ile 1.400 TL arasında olmaktadır. En düşük fiyatı baz alarak ortalama hesaplayacağız. Bir maç 800 TL olsun. Günde maç yapılan saatler 5’den başlayıp gece 1’i bulabiliyor. Fakat ilk başlarda full dolu olma ihtimaliniz pek olmadığından günde 3 maç ortalaması ile hesaplayalım. 3×800 = 2.400 TL yapmaktadır. 30×2.400 = 72 bin TL yapmaktadır. Hadi 12 bin TL gideriniz olsun 60 bin TL size kalacaktır. Bu hesabı yaparken de en düşük ihtimalleri göz önüne alarak yaptım. Günde 6 maçtan aşağı düşmeyen ve ücretleri 1.400 TL olan yerler var. Buralar ise aylık 200 bin TL kazanıyorlar.

 

Nasıl Daha Fazla Para Kazanılır?

halı saha açarak para kazanmak

Daha fazla para kazanmakta olanlar maçlardan değil de, maç dışı kazanmaya bakıyorlar. Yani ne demek istiyoruz? Örneğin; ayakkabı kiralıyorlar, içecek satıyorlar, yiyecek satıyorlar ve ufak oyun alanları oluşturuyorlar. Ufak oyun alanlarının çok fazla kazandırdığı bilinmektedir. Küçük oyun alanları derken neler olabilir?

 • Playstation, masa tenisi ve langırt gibi oyunlar olabilir.

Örneğin langırt makinesi aldığınız zaman 5 TL ile çalışacak mod ile ayarlayabilirsiniz. İçecek ve yiyeceklerinizi çeşitlendirerek daha fazla para kazanmanız mümkün olabilir. Sonuç olarak sadece su satışından bile iyi para kazanıldığını biliyoruz. Suyu toptan aldığınızda tanesi 1 TL’yken, siz 2 TL’ye satacaksınız. Tüm bu ince detaylara dikkat ederek gelirinizi artırmanız mümkün olacaktır.

 

Halı Saha Açmanın Maliyeti

halı saha açmanın maliyeti

Halı saha açmanın maliyetini net olarak söylemek mümkün değil. Hangi ilde açacaksınız? Kaç metre kare olacak? Gibi detaylar bu işe ayırmanız gereken ücretlerde değişikliğe yol açacaktır. Fakat halı sahanın kurum aşamasında yere ait ödemeler hariç 2,5 milyon TL civarında olduğu bilinmektedir.

Sadece sahanın kuruluşuna bu kadar para gitmektedir. Bu miktarı çok olarak görmeyin. Çünkü kazandırabileceği ücretten yukarıda söz ettik. Halı saha kurma fikrinizi tüm detayları ile yorum kısmından bizlere bildirirseniz ortalama bir ücret söyleyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Enes dedi ki:

  Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler 😊😊

  1. İş Fikirleri dedi ki:

   Merhabalar, beğenmeniz bizi sevindirdi. İyi günler dileriz. 🙂

 2. hakan dedi ki:

  Her şey tamam da ” Hadi bin TL gideriniz olsun 9 bin 800 TL size kalacaktır. ” biraz komik olmadı mı ? Elektrik ve sadece su masrafı (AYLIK) bile bu kadar tutar , orada kimse çalışmayacak mı ?

  1. İş Fikirleri dedi ki:

   Merhabalar, tabi ki başka masraflar da çıkabilir. Benim tanıdığım bir arkadaşım bu işi yapıyor ve işin başında sadece kendisi duruyor. Bu nedenle o örneği ele alarak hazırladığımız bir makaleydi. Akşam 5 de halısahayı açar ve akşam 12 veya 1 gibi kapatırdı. İsteyen yanına personel de alabilir o zaman işin şekli değişecektir. Bu durum her iş için aynıdır. Bazı işler tek başına da yapılabilir bazıları personelsiz olmaz. Burada tercih işi açan kişiye kalmıştır. Yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

 3. Süleyman Polat dedi ki:

  Halı saha açacağım yakın zamanda bana yardımcı olur musunuz? Olursanız emin olun elimden geldiğince sizi görürüm. Bana mailimden numaranızı atın sizi arayayım.

  1. İş Fikirleri dedi ki:

   Merhabalar, biz iş kurma sürecini zaten anlattık. Halı saha işletmecisi değiliz, bu nedenle bize danışmanız pek mantıklı olmayacaktır. Düşünceniz için teşekkür ederiz fakat biz yardım edebileceğimiz kadar ettik 🙂

  2. Halit Doğan dedi ki:

   Halı saha için sponsor arıyorum sizin için de uygunsa görüşmek isterim.

 4. İsmail Ertaş dedi ki:

  arkadaşlar yazılanın çoğu doğru çoğu da hatalı ama yararlı bir yazı olmuş. Afyonkarahisarda 3 adet halı saha işletiyorum merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

DMCA.com Protection Status