2020 | İş Fikirleri

Hollanda İşçi Alımı ve İş İlanları 2020

Hollanda her ne kadar ufak bir ülke olsa da, refah seviyesinin yükseliği oldukça ileri seviyelerdedir. Hollanda işçi alımı ve iş ilanları hakkında sizleri detaylı şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Burada çalışmanın hayalini kurmakta olan bir çok vatandaşımız bulunuyor. Peki bu ülkede nasıl iş bulabiliriz? Ne yapmamız gerekiyor? İzlememiz gereken yollar neler? Birlikte bu sorulara cevap arayalım.

 

Hollanda Hakkında

Ülke gittikçe gelişmekte olan bir ülkedir. Nüfusu yaklaşık 20 milyon civarındadır. Nüfus az olmasına rağmen ekonomik durum oldukça iyidir. Başkenti Amsterdam’dır. Ülkenin yüz ölçümü hemen hemen ülkemizde bulunan Konya ili aynıdır. Toprakların büyük çoğunluğu deniz seviyesinin aşağısında bulunmaktadır. Buna önlem olarak deniz kıyıları duvar örgülerle örülmüş ve suyun gelmesi bu şekilde engellenmiştir.

 

Hollanda İşsizlik Oranı Çok Hızlı Şekilde Düşüyor!

hollanda işçi alımı

Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz üzere, işsizlik oranı çok hızlı şekilde düşmektedir. Son derece az işsizlik oranına sahip bir ülkeden bahsediyoruz. %3 civarında işsizlik oranı bulunmaktadır. Bu oranın büyük çoğunluğunu ise işleri beğenmeyen ve daha üst seviyelerde iş araştırmaları yapan insanlar oluşturmaktadır.

Bir ülkede işsizlik oranı ne kadar az ise, ekonomisi o kadar gelişmiş ve iş bulunabilme ihtimali o kadar yüksek demektir. Hollanda, Avrupa’da en az işsizlik oranına sahip olan ülkelerin başında gelmektedir. Bu ülkeyi tercih etmek isteyenler ve iş bulabilir miyim diye düşünenler, gönül rahatlığı ile burayı tercih edebilirler.

 

Hollanda’da Nasıl İş Bulunur?

Bazı zamanlarda ülkemizde ki firmalar buralarda faaliyet gösteriyor ve ilanlarını bazı platformlar üzerinden paylaşıyorlar. Hollanda adına ülkemizden çok fazla firma faaliyet göstermediğinden, yıl içerisinde Türk firmaları ile gitmek biraz kısıtlı bir imkan olarak göze çarpıyor.

Şuanda güncel olarak bir yabancı firma kariyer siteleri üzerinden ilanını paylaşmış durumdadır. Bu ilandan faydalanarak iş bulmak mümkün.

Tercih edilen aday

Yılların Deneyimi:

5 – 7 yıllık tecrübe

Eğitim seviyesi:

Lisans (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)

Duujjil:

İngilizce (Okuma: İyi, Yazma: İyi, Konuşma: İyi) Almanca (Okuma: İyi, Yazma: İyi, Konuşma: İyi) Fransızca (Okuma: İyi, Yazma: İyi, Konuşma: İyi)

Konum Bilgisi

Şirket sanayi:

Enformatik

Meslek türü :

Kalıcı Tam Zamanlı

Boş oda sayısı:

(Belirtilmemiş)

İş konumu:

Almanya, Hollanda

Son başvuru tarihi 16 Temmuz 2018’dir.

Maaş: Deneyime bağlı olarak 5.500 – 7.800 EURO dolaylarında olmaktadır. Başvuru için aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın.

 • https://www.kariyer.net/is-ilani/epo-european-patent-examiner-2064916

Ayriyeten başka alımlardan faydalanmak adına aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın. Eğer ilan yoksa, değişen zamanlarda tekrar tekrar bakmanızda fayda olacaktır.

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/hollanda

 

Hollanda’da ki İş İlanları Paylaşan Siteler

Aşağıda vereceğimiz linkler Hollanda ülkesi içerisindeki ilanları paylaşan sitelerdir. Bu siteler doğal olarak Hollandaca ile paylaşım yapmaktadır. Bu durumda ya bu dili bilen birilerinden yardım isteyebilirsiniz ya da sayfa açıkken ters tıklayıp ”Türkçeye Çevir” diyebilirsiniz. Türkçeye çevrildiğinde ufak bozulmalar yaşanabilir.

 • https://www.jobbird.com/nl/

Hollanda’da en çok tercih edilen iş sitelerinin başında gelmektedir. Yalnızca Hollandaca olduğundan dolayı birisinden yardım almak gerekebilir.

 • https://www.monsterboard.nl/

Bu siteye bir CV oluşturup kaydediyorsunuz. Oluşturduğunuz CV’ler doğrultusunda size uygun bir iş olduğunda bildirim gelmektedir.

 • https://www.linkedin.com/

Linkedin.com çoğu ülkede olduğu gibi bu ülkede de oldukça yaygın şekilde kullanımına devam etmektedir. Siteye kayıt olarak ilanlardan faydalanmak mümkün olacaktır.

 • https://www.speurders.nl/overzicht/banen/

Hollanda’da ki iş bulma ajanslarının ve yerel ilanların paylaşıldığı bir platformdur.

 

İş Bulma Ajansları İle İş Bulmak

 • https://ardekay.com/

Java, .net, PHP yazılımlarından anlayanların kullandığı iş bulma ajansıdır.

 • https://www.villamedia.nl/VACATURES

Bu ajans çoğunlukla medya kuruluşlarının ilanlarını paylaşmaktadır. Medya içerisinde çalışmak isteyenler bu ajansı kullanabilirler.

 

Önerilerimiz

En azından burada iş bulabilmek adına İngilizce bilmek şart. Sonrasında zaman içerisinde Hollandaca’da öğrenmeniz gerekecektir. Bireysel olarak bile gitseniz burada iş bulma ihtimaliniz çok yüksek. İşsizlik aşırı az seviyelerde iş bulmak kolay fakat dil bilmeden insanlarla anlaşmanız mümkün değil.

Vize ve çalışma işlemlerini halledip, uçak bileti aldıktan sonra buraya gidebilirsiniz. Eğer böyle bir düşüneniz varsa, nerede kalacağınız gibi tüm detayları araştırarak yola koyulun. Hollanda iş ilanları yukarıda verdiğimiz siteler üzerinden güncel şekilde paylaşılmaktadır.

 

Hollanda’da İş Hayatı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Yasar dedi ki:

  Salam iş axtariram komek ede bilersiniz vaccap numaram

DMCA.com Protection Status