2024 | İş Fikirleri

İlaç Deneği Olarak Para Kazanmak

İlaç deneği olarak para kazanmak isteyen vatandaşlarımıza bu yol ile nasıl para kazanabileceklerinden söz edeceğiz. Kolay yoldan para kazanmanın bir çok yolu bulunuyor. Bu yol da onlardan birisi.

İnsanlar artık maddi sıkıntılar nedeni ile ek gelir getirecek yöntemlere yöneldiler. Aldıkları maaş ile geçinemeyen veya hiç bir işe sahip olmayan insanlar en azından bir ek gelir adına ne iş yapabilirim diye düşünüyor. İlaç deneği olarak para kazanabilirsiniz fakat bilmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor.

 

Nasıl İlaç Deneği Olunur? Dikkat Etmeniz Gerekenler

ilaç deneği

# Bu işi araştıran insanlar özellikle bu işte deneyim olması gerekiyor mu diye merak ediyorlar. Deneyiminizin olması gerekmiyor. Herhangi bir diplomanız veya başka bir özelliğinizin olması da gerekmiyor. 18 yaşını dolduran ve sağlığı yerinde olan herkes bu iş yolu ile para kazanabilir. Denek olarak para kazanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey; çeşitli üniversitelerin veya kliniklerin yayımladığı ilanları takip etmek ve bu ilanlara başvuru yapmaktır.

 

# Başvuru için ise aranan herhangi bir şart olmuyor. Gönüllü olarak bu işi kabul etmeniz gerekmekte ve 18 yaşından büyük olmalısınız. Aynı zamanda herhangi bir sağlık probleminiz bulunmamalı. Büyük derecede sağlık problemlerinden söz ediyoruz. Denek olarak sizleri kullanmadan önce bazı tahliller yapılabilir. Bu tahliller sağlığınızı daha fazla koruyabilmek adına yapılıyor.

 

# Denek olarak kabul edildikten sonra sizlerle anlaşma gereği bir sözleşme imzalanabilir. Bazı deneyler 3 gün sürerken bazıları 2,3 hafta sürebiliyor. 2,3 hafta sürecek olsa bile hastanede kalmak zorunda kalmıyorsunuz. Fakat doktorlar sizlere ne yemeniz içmeniz gerektiğini söyleyecektir. Sizde onların dediği şeyleri yiyerek, deneylerinde başarılı sonuçlar almasını sağlıyorsunuz. Denek olarak bir defa kullanıldıktan sonra bir sonraki deney için tekrar hemen kullanılamazsınız. Aradan en az 2 ay geçtikten sonra tekrardan sizi kullanabilirler.

 

İlaç Deneği Olarak Ne Kadar Para Kazanılır?

ilaç deneği ne kadar kazanır

Bu işi yapanlar düşük miktarlarda para kazanmıyorlar. 2,3 günlük sürecek olan bir deney adına 5000 TL, 10000 TL arasında bir ücret alıyorlar. Daha uzun sürecek olan deneyler içinse daha fazla ücret alıyorlar. Bu tamamen denek ilanına başvurduğunuzda firma ile sizin aranızda olan bir şeydir. Zaten firma sizlere ne kadar ücret vereceğini söyleyecektir.

Denek iş ilanlarını takip edip başvurup para kazanmaya başlayabilirsiniz. Şuanda bildiğimiz kadarıyla İstanbul Halkalı’da bulunan Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilaç deneği aranıyor ilanları yayımlıyorlardı. Bu hastane ile iletişime geçerek hala denek alımı yapıp yapmadığını sorabilirsiniz. Ortalama 2000 TL gibi bir ücret vermektedirler.

 

Denek Olmanın Sağlığa Zararları Var mı?

ilaç deneği aranıyor

Denek olmak isteyen kişilerin en büyük tereddüt ettikleri konu ise sağlıktır. Gayet de haklılar. Çünkü sonuç olarak sağlığınız ile oynanabilir. Bu nedenle saçma birimlere denek olarak gitmeyin. Devlete ait kurumlar veya adı duyulmuş özel kurumlar denek kullanacağı zaman sağlıklarında herhangi bir sorun yaşanmayacağının garantisi verirler.

Garanti vermekle kalmayıp tüm sağlık kontrollerini sürekli olarak yaparlar. Sağlığınıza önem verirler. Fakat bazı kurumlar var ki, sağlığınıza önem vermez ve sizi kullanıp atabilirler. Ardından ise sağlığınızda sıkıntılar olabilir. Bu nedenle dikkat etmenizi öneriyoruz. Her kurum ile anlaşmayın. Kurumu iyice araştırın.

 

Denek Olmak İçin Aranan Şartlar Neler?

ilaç deneği olmak

Kurumlar farklı alanlar için deney yapmak isteyebiliyor. Yani her deney için aynı denek kullanılamaz. Örneğin kadınlara özel bir deney yapıldığında belki deneği, kadın olarak isteyebilirler. Aynı durumda çocuklar için bir araştırma yapıldığında, çocuk denek isteyebilirler. Bu tamamen kuruma kalmış bir özelliktir.

Kurumlarda yaş sınırı olacağını söylemeliyim. 18 yaşından küçük kişiler denek olamaz. Hiç bir hastane bunu kabul etmez. Eğer kabul ediyorsa o hastaneye güvenmeyin derim.

Sağlık problemi bulunan kişileri denek olarak istemeyebilirler çünkü yapılacak olan deney için sağlıksız sonuç alma ihtimalleri olabilir. Bu nedenle sağlık problemi olan kişiler genel olarak denek olarak tercih edilmezler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Erkan dedi ki:

  Denek olmak icin nereye basvuru yapiyoruz

 2. Elif dedi ki:

  Ben üniversite ogrencisiyim. Ankarada okuyorum. Hala denek arayan yerler var midir?

  1. İş Fikirleri dedi ki:

   Merhabalar, biz konuyu anlattık fakat bu tarz olaylar daha çok yurt dışında olmaktadır. Ayrıca hiçbir şey sağlığınızdan önemli değildir. Bu tarz işler yerine yapabileceğiniz başka işleri araştırmanızı tavsiye ederiz. 🙂

 3. Kürşat dedi ki:

  Tıbbi Araştırmalar için denek uygulamasına katılmak istiyorum.

DMCA.com Protection Status