2024 | İş Fikirleri

İnstagram’dan Para Kazanmak, Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan para kazanmak son sıralarda popüler oldu. Hatta bundan dolayı son sıralarda devletin yaptığı açıklamayı biliyorsunuzdur. İnternet ortamından kazanılan her paranın vergisini alacağız gibisinden bir açıklama yapılmıştı. Fakat endişelenmenize gerek yok, yapılan açıklamalardan aylar geçmesine rağmen henüz başka bir açıklama yapılmadı. Vergi alınsa dahi, bu platformdan para kazanmak yine de basit bir yöntem.

Not: Başlığımızda bulunan +3000 TL size çok zor geliyor olabilir. Bırakın 3 bin TL’yi ayda 100 binler kazanan insanlar bulunuyor. Ortalama bir iş yapılarak rahatlıkla 5, 10 bin TL civarında gelir elde etme şansınız mutlaka olacaktır.

Son dönemlerde İnternetten para kazanma yolları bu sebeple çok fazla araştırılıyor. Gerçekten bu ortam sayesinde çok fazla para kazanan insanlar bulunuyor. Bu kadar çok para kazanan insanları görünce doğal olarak bizde para kazanmayı istiyoruz. Bu insanların nasıl bu kadar para kazandıklarını araştırıyoruz. Gelin birlikte nasıl kazandıklarına bakalım ve sizlerin nasıl kazanabileceğinizden söz edelim.

İçeriğimizin ana başlıkları şu şekilde olacaktır:

 

Popüler Kişi Olarak Para Kazanmak

Arkadaşlar bu en zor yöntem diyebiliriz. Yani ünlü birisi olursanız, zaten bir çok firma reklam adına sizlere mesaj atacaktır. Gördüğünüz bir çok ünlü, reklamlı ürünlerin fotoğraflarını paylaşarak para kazanıyor veya kendi resminin içinde o ürünü bir yere yerleştiriyor. Gizli reklam diyoruz biz buna. Bir çok ünlü bu sayede gerçekten yüksek miktarlarda kazanıyorlar ama bu en zor yöntemlerden birisi. Yani sadece İnstagram kullanarak ünlü olmak çok zor bir durum.

 

Nasıl Popüler Kişi Olabilirim?

Popüler kişi olabilmek adına Türkiye’de tanınıyor olmak gerekiyor. Ya da kendi şahsınıza ait olan hesaplardan insanların ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunmanız gerekiyor. Eğer tanınan kişi olmanız oldukça zor bir durum ise bu yöntem ile para kazanmanız mümkün olmayacaktır.

Bu yol ile para kazanan insanlar ünlü olan kısımdır. Ünlü kişilerin takipçilerin çok fazla olması nedeniyle firmalar bu kişilere ücret karşılığında reklam paylaştırıyor. Örneğin aşağıdaki görsellerde ki gibi.

serenay sarıkaya instagram reklamı

Örneğin burada Serenay Sarıkaya, Mavi firmasının reklamını paylaşmış durumda. Bu reklam için ne kadar ücret aldığını bilmiyoruz fakat sonuç olarak bir ücret karşılığında böyle paylaşımlarda bulunuyor. Tabi bu kişiler ülkenin en tanınan kişilerinden olmasından dolayı, aldıkları ücretlerin çok yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Ben ünlü değilim ki, böyle bir paylaşım yapma imkanım yok diyenleri duyuyor gibiyim. Üzülmenize gerek yok. Sizlerinde para kazanabileceği yöntemlerden söz edeceğim. Sonuç olarak İnstagramdan para kazanmanın her türlü yollarından söz ediyorum. Bu yüzden bu yolu da anlatmam gerekiyordu.

 

Dükkanınıza Özel Sayfa Açarak Geliri Arttırmak

Eğer bir iş yapıyorsanız sizlerde biliyorsunuzdur ki, reklam bu işlerde çok önemlidir. Bir işe sahipseniz bu işinizin tanıtımlarını bu platformda yaparak daha çok insanlara ulaşmayı başarabilirsiniz. Bu tavsiyemiz dükkanı olanlar içindir. Dükkana sahip olmayanlar bu kısmı atlayıp diğer kısma geçebilir.

Bir dükkanınız var diyelim, bu dükkandan ve içerisinde satılan ürünlerden sadece dükkanınıza gelen ve etrafınızdan geçen insanlar görebilirler. Eğer İnternet ortamında reklamlarınızı yaparsanız tüm Türkiye ürünlerinizden haberdar olacaktır. Siparişler verecektir. Bu ortamda vergi de yoktu bu yüzden çok tercih ediliyordu ama sanırım bu işe devlet bir el atacak. Detaylı şekilde bir açıklama yapmadılar. Yapılırsa sizleri haberdar edeceğiz.

 

Dükkana Ait Sayfa Nedir?

Şuanda bir işe sahipseniz gelirinizi arttırmanın bir yolu da işinize ait bir İnstagram sayfası açmaktır. Örnek vererek açıklamak istiyorum: Bir kırtasiye dükkanınız varsa, bu dükkanıza özel İnstagram sayfası açıyoruz ve insanların buradan da sipariş vermelerini sağlıyoruz.

Bu yolla satışlarımızda artış oluyor ve aylık kazancımız artıyor. Sonuç olarak sosyal medyadan daha fazla insanın sattığınız ürünlere ulaşma imkanı oluyor. Örneğin aşağıdaki görsel bir dükkana ait İnstagram sayfasıdır.

instagram dükkan

Buradan yayınladığı görseller ile daha fazla insana ulaşarak bu şekilde sipariş alıp daha fazla satış oluşturuyor. Böylelikle gelirde de artış oluyor. Eğer bir işiniz varsa, işinize ait bir sayfa oluşturmanızı tavsiye ederim.

İlla işiniz de bir şey satıyor olmanız gerekmiyor. Örneğin bir psikolog olabilirsiniz. Kendinize özel bir sayfa açarak bu alan ile ilgili paylaşımlar yapmalı ve bu şekilde kendinizi tanıtmalısınız.

 

Sayfa Açarak Para Kazanmak (Reklam Alarak)

Bu da en çok kullanılan ve bu platform üzerinden para kazanılan bir yöntemdir. Sıfırdan bir sayfa oluşturmak güzel bir fikir. Fakat burada da önemli olan bir durum var. Açtığınız sayfanın tutulması gerekiyor. İnsanların sizleri takip etmesi gerekiyor. Bu da tamamen sizin açacağınız kategori ve o kategorideki yaratıcı paylaşımlarınız ile gerçekleşecektir.

Bu platformda gördüğünüz eğlence veya buna benzer sektörlerdeki sayfalar, illa ki reklam içerikli video veya fotoğraf paylaşmaktadırlar. Paylaşım başına ücret almaktadırlar. Bu sayede bir ek gelir elde ediyorlar.

 

Sayfa Açacak Kişiler Neye Dikkat Etmeli?

Sayfa açmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Öncelikle özgün olmalısınız. Kendinize bir kategori belirlemelisiniz. Hangi alanda paylaşımlar yapacaksınız bunu belirleyin. Bunu belirlerken de insanların hangi kategorilere ilgi gösterdiklerine bakmanızı tavsiye ederim. Güncel olarak paylaşım yapmalısınız. Paylaşımlarınız insanların ilgisi çekmeli. Yoksa kimse sayfanızda vakit geçirmez ve sizleri takip etmez.

Güzel bir sayfa oluşturabilirseniz takipçi sayınızda zamanla artacaktır. Takipçi sayınız arttıkça reklamlardan alacağınız ücret de artacaktır. Reklamları kim veriyor diye soruyorsanız bir çok firma reklam vermektedir. Çok büyük sayfalar paylaşım başına bin TL alabilmektedirler.

 

Özgün Sayfa Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Şimdi sizlere bir kaç sayfa göstererek, örnekler üzerinden gideceğiz.

instagramda sayfa açarak para kazanmak

Yukarıda gördüğünüz sayfa mizah amaçlı kurulmuş ve insanların eğlenebileceği tarzda paylaşımlar yapan bir sayfadır. Gördüğünüz gibi sayfanın 1 milyon 200 bin takipçisi bulunuyor. Sayfanın açıklama kısmında da ”Reklam öneri ve hak ihlalleri için mail atınız” yazısı bulunuyor. Takipçi sayısının çok olması nedeniyle şirketler bu sayfaya reklam vermek isteyebiliyor. Örneğin aşağıdaki fotoğrafa bakalım.

İnstagramdan gelir elde etmek

Kırmızı alan ile işaretlediğim yerde gördüğünüz kıyafetler bir reklamdır. İnstagramda bulunan bir çok sayfada paylaşımların arasında bu tarzda reklamlar görmek mümkün. Sayfa sahipleri bu yol ile para kazanıyorlar. Mesela bu sayfaya reklam veren ise İnstagram’da ayakkabı ve giyim tarzı ürünler satan bir sayfadır. Reklam veren sayfa da İnstagram sayesinde para kazanıyor. Ondan’da söz edeceğiz.

 

Özgün Sayfanın Takipçi Sayısını Nasıl Arttırırız?

Günde bu işten para kazanmayı isteyip bu tarzda sayfa açıp, kapatan yüzlerce insan biliyoruz. Başarılı olan çok az sayıda sayfa sahibi oluyor. Bir de gün geçtikçe rekabetin artması, bu sektördeki zorluğun da artması demektir. Bu sektörde başarı, takipçi sayısı ile ölçülüyor. Takipçi sayısı ne kadar fazla olursa, reklam teklifleri o kadar fazla olur.

Peki takipçi sayısını arttırabilmek için neler yapabiliriz?

 1. Özgün bir fikir oluşturmalıyız.
 2. Diğer sayfaları taklit etmemeliyiz.
 3. Güncel paylaşımlar yapmalıyız.
 4. Rakiplerimizi incelemeliyiz.
 5. Takipçilerimize değer vermeliyiz.
 6. İnsanların ilgisini çekebilecek şeyleri bulmalıyız.

 

İnstagram’dan Ürün Satarak Para Kazanmak

İnstagram’dan para kazanılan en popüler yol diyebiliriz. Özellikle son dönemlerde oldukça yaygınlaştı bu sektör. Hatta insanlar gerçek işlerini bırakıp bu alandan ürün satışları yapıyorlar.

Kendinize bir alan oluşturmanız gerekiyor ve o alandaki ürünlerin tanıtımlarını buradan yapıp, sipariş aldıkça para kazanmaya başlamış oluyorsunuz. Size bu fikir basit geliyor olsa da günde milyar kazanan insanlar bulunuyor.

Örneğin aşağıdaki resme bir bakmanızı istiyorum.

instagramda e-ticaret yapmak

Gördüğünüz üzere ayakkabı satışı yapmakta olan bir sayfa. Sayfa bilgileri kısmına ise sipariş alacağı yerin bilgilerini belirtmiş. Bu tarzda sayfalar Whatsapp üzerinden siparişleri alırlar. Anlaşmalı oldukları kargolar üzerinden adreslere ürünleri temin ederler.

Sayfanın takipçi sayısını fark ettiniz mi? 92 bin kişiden daha fazla. Bu takipçi sayısından çok daha takipçili bu tarzda sayfalar da bulunuyor. Zamanla takipçi sayıları artıyor.

Satacağı ürünlerin görselleri çekip paylaşmış. Örneğin bir görsele tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir ekran açılıyor.

instagramda ürün satmak

Ürüne ait bilgileri de ürün ile birlikte paylaşmış. Sizin de böyle yapmanız gerekiyor. Ürünün paylaştıktan sonra ürünle alakalı:

 • Ürünün fiyatı:
 • Ürünün numarası:
 • Ürününün rengi:
 • Ürünün markası:
 • Kargo bilgileri:
 • Size ulaşılacak iletişim bilgileri:
 • Ödeme bilgileri:

Ve etiketler: Etiketler ürünlerin daha fazla insanlara ulaşmasını sağlar. Örneğin ayakkabı satıyorsanız ‘‘#ayakkabı” tarzında etiketlemeler yapmanız, ürünlerinize daha fazla insanların ulaşmasına imkan sağlayacaktır.

 

Bu İşi Yapmak İçin Herhangi Yasal Bir İşleme Gerek Var mı?

Herhangi bir yasal işleme veya hazırlamanız gereken herhangi bir evraka ihtiyacınız yok. Yaklaşık 1 yıl önce devlet yetkilileri bu sektöre vergi getireceğiz demişti fakat öyle bir şey olmadı.

Sıkıntısız şekilde ürün satışları bu sektör üzerinden gerçekleşiyor. Sadece kargo şirketi ve ürünleri temin edeceğiniz toptancı ile anlaşma yapmanız gerekecektir. Bu da gözünüzü korkutmasın, oldukça basit bir işlem.

 

Satacağım Ürünleri Nereden Temin Ederim?

Her şehirde toptan şekilde ürün satış yerleri bulunuyor. Örneğin ayakkabı satacağım diyorsanız şehrinizde ayakkabı üreten toptan yerleri ile anlaşabilirsiniz. Ayakkabı sizlere 200 TL’ye gelirse, sizler 300 TL gibi bir miktara satabilirsiniz. Fiyat belirleme size kalıyor.

 

Adrese Teslim Nasıl Yapılıyor?

Sonuç olarak siparişleri kendinize adreslere götürmeyeceksiniz. Bu tarzdaki sayfalar kargo şirketi ile anlaşmalı oluyor. Bu şekilde kargo başına ödedikleri ücrette azalmalar oluyor. Herhangi bir kargo şirketine giderek, fikrinizi anlatabilir ve anlaşma yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Örneğin kargo ürün başına 20 TL istiyor olsa, siz de bir ürünü toptancıdan 200 TL’ye almış olsanız, bu ürünü 300 TL’ye sattığınızda 80 TL kar etmiş olacaksınız.

 

Ödemeleri Nasıl Alacağım?

Bu tarzda sayfalar ödemeleri ”Kapıda ödeme” işlemi ile alırlar. Kargocu ürünü kapıya götürdüğünde ödemesini almadan ürününüzü teslim etmez. Ürünün ödemesini aldıktan sonra sizlere aldığı ücreti getirir.

 

İnsanlar Benimle Nereden İletişime Geçecek?

Yukarıda görselde de gördüğünüz gibi, sayfa sahibi oraya iletişim bilgilerini vermiş. Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz demiş. Kendi hat numaranızı vermenizi tavsiye etmem. Sıfırdan bir hat alıp, yeni numaranızı vermenizi tavsiye ederim. Diğer türlü şahsınıza ait numaradan rahatsız olabilirsiniz.

 

Ne Satabilirim?

Ne satacağınıza hemen karar vermeyin derim. Satmak istediğiniz ürünün toptancısının şehrinizde olup olmadığına bakın. Eğer büyükşehirde yaşıyorsanız bakmanıza gerek yok, mutlaka vardır.

İnstagramdan en çok satılan ürünlerin ana başlıklarına bakalım:

 • Elbise satışı,
 • Takı, aksesuar satışı,
 • Ayakkabı satışı,
 • Kişisel ürün satışları (Telefon kılıfı, T-shirt),
 • Kozmetik ürünler,

Özellikle giyim sektöründe mükemmel bir satış var. Zaten çoğu sayfa giyim sektörü üzerine kurulu.

 

İnstagram’dan Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyelerimiz

En net şekilde iki farklı türde para kazanma imkanı olduğundan dolayı bu sektörlere yönelik tavsiyelerimizi vereceğiz. Bunlardan birisi sayfa açarak ve sonrasında reklam alarak para kazanmaktır, diğeri ise ürün satarak para kazanmaktır.

 

Sayfa Açarak Para Kazanmak İsteyenlere

Takipçilerinize değer verin: Takipçilerinizle ilgilenin, size mesaj attıklarında olabildiğince geri dönmeye çalışın. Rahatsız oldukları bir paylaşım vs olduğunda o paylaşımları kaldırın.

Güncel paylaşımlar: Bir hafta paylaşım yapıp, bir hafta yapmamazlık yapmayın. Her gün mutlaka bir şeyler paylaşın. Fakat paylaşmış olmak adına paylaşmayın, insanların ilgisi çekecek şeyler üretin.

Sayfanıza iletişim bilgisi yazın: İnsanların sizlere ulaşabilmeleri adına e-maili biyografi kısmına yazın.

Sayfa resminiz özgün olsun: Başka yerlerden resim alıp kullanmayın. Bu resimlere eklemeler yapın veya resmi kendiniz oluşturun. Özgün olmak çok önemli. Photoshop programları ile kendi resminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Örneğin benim bu yazımın başındaki görseli başka yerde bulamazsınız. Ben kendim photoshop ile fotoğraf oluşturuyorum. Özgün olmaya çalışıyorum. Sizin de böyle yapmanız, sizi başarıya daha da yaklaştırır.

 

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak İsteyenlere

Hangi alanda ürünler satacağınıza karar verin: Buna karar vermeden önce İnstagram’da en çok satılan ürünleri iyice araştırın. Bizler bahsettik ama daha detaylı araştırmanız siz de fikir oluşması adına faydalı olacaktır.

Toptancı ile anlaşın: Satmak istediğiniz kategorideki ürünleri satan toptancı ile anlaşın.

Kargo şirketi ile anlaşın: Ürünleri adreslere teslim adına kargo şirketi ile anlaşmak gerekiyor.

Müşteri memnuniyetine önem gösterin: Müşterileri memnun etmeniz gerekiyor. Biri bir ürün aldığında geri teslim etmek istediğinde veya değiştirmek istediğinde mutlaka isteklerini yerine getirmeye çalışın. Sürekli olarak sizlere ulaşabilecekleri mail veya numara verin.

Ürünlerin hasar görmemesi adına her türlü önlemi alın: E-ticarette en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Özellikle giyim sektöründe bu sorun hep oluyor. Kıyafetlerde yırtılmalar vs meydana gelebiliyor. Bu yüzden dikkatli şekilde paketleyip, kargoya teslim edin.

 

İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekli?

Şu kadar takipçi gerekir demek doğru olmaz. Bana kalırsa bulunduğunuz şehre veya ilçeye odaklı takipçi toplayabilmenizdir. Ülke genelinde takipçi toplamaya başlarsanız, reklam alabilmek için çok fazla takipçinizin olması gerekir. Örneğin en azından 100 bin takipçinizin olması gerekecek. Fakat il bazında takipçi yapabilirseniz, 10 bin takipçiden sonra reklam almaya başlayabilirsiniz. İl bazında takipçi topladığınızda, şehrinizde bulunan firmalar veya dükkanlar size reklam verecektir.

Sonuç olarak takipçi sayınızı ne kadar artırabilirseniz o kadar karlı olacaktır. Kaç takipçiden sonra para kazanılır gibi sorular sormak yerine bence bir an önce bu sektöre adım atmalısınız. Takipçi sayısı ile para kazanmanın oranı olsa da, direkt olarak şu kadar takipçi ile şu kadar para kazanırsınız demek büyük saçmalık olacaktır.

Bu sektörden para kazanmanın yollarından söz ettik. Eğer aklınıza yatan bir para kazanma yolu varsa geriye tek bir şey kalıyor, İnstagram sayfası açmak. Sizler için bu kısmı da detaylı şekilde anlatıyoruz.

 

İnstagram Sayfası Nasıl Açılır?

İlk olarak kayıt olmamız gerekiyor. Ardından sayfa düzenleme işlemlerinden söz edeceğiz. İlk olarak buraya tıklayın.

instagram hesabı açma

 

Yukarıdaki gibi bir sayfa açılacak. Kaydolmak için gerekli bilgileri doldurmalısınız. Eğer isterseniz ”Facebook ile bağlan” kısmına da tıklayabilirsiniz. Fakat para kazanmak adına bir hesap açacaksanız Facebook ile bağlanmanızı tavsiye etmem. Yeni hesap oluşturmanızı tavsiye ederim. 1. adım kısmında olan kırmızı alan ile belirttiğim ”Hesabınız yok mu? Kaydol” kısmına tıklayın.

Ardından 2. adımda belirttiğim gibi bir sayfa açılacak.

 

1 numaralı kısma: Cep telefonunuzu veya e-mail adresinizi yazmanız gerekecek. Yazdığınız bilgilere dair önceden bir hesap açılmaması gerekiyor. Eğer açıldıysa bu numaraya veya bu maile kayıtlı bir hesap bulunuyor hatası alabilirsiniz. Eğer böyle bir hata alırsanız yeni bir mail oluşturabilir veya yakınınızın numarasını yazabilirsiniz.

 

2 numaralı kısma: Ad soyad yazabilirsiniz. Sonrasında bu alanı düzenleyebilirsiniz bu yüzden ne yazdığınızın pek önemi yok. İstediğinizi yazın.

 

3 numaralı kısma: Kullanıcı adıdır. Girerken bu adı kullanacaksınız, bu yüzden akılda kalıcı ve güzel görünümlü bir ad olmasına özen gösterin. Bu ad kısmını da daha sonra değiştirebilisiniz bu yüzden ilk başta bir şey yazın ve geçin.

 

4 numaralı kısma: Hesabınızın şifresidir. Çok basit bir şifre koymayın. Şifreyi de mutlaka bir yere kaydedin.

Ardından 2. adım kısmında kırmızı alan ile gösterdiğim ”Kaydol” yazısına basmanız ile artık bir İnstagram hesabı oluşturmuş oluyorsunuz.

 

İnstagram Sayfası Nasıl Düzenlenir?

Yukarıda yazdığınız bilgileri daha sonrasında değiştirme imkanınız bulunuyor. Eğer sayfanın adından, sayfanın resminden, kullanıcı adınızdan ve devamında sayfaya dair bazı şeylerden memnun olmazsanız, sonrasında değiştirebilirsiniz. Kayıt olduktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacaktır. Numaralandırarak nerelerin ne işe yaradığından söz edeceğim.

 

instagram hesabı düzenlemek

 • 1- Profili düzenleme kısmıdır. Detaylı şekilde aşağıda söz edeceğim.
 • 2- İnstagram’da aramak istediğiniz şeyleri bu kısma yazabilirsiniz. Bir sayfa olabilir, bir kişi olabilir.
 • 3- İnstagram’da popüler sayfaların ve kişilerin gösterildiği bir alandır.
 • 4- Gönderi hareketlerinin olduğu kısımdır. Birisi gönderini beğendiğinde veya yorum yaptığında bu kısıma kaydedilir ve size bildirilir.
 • 5- Profil sayfanı açma tuşudur. Başka sayfalara girdiğinizde, kendi sayfanıza dönmek isterseniz oraya tıklamanız yeterli olacaktır.
 • 6- Paylaştığın gönderilerin olduğu kısımdır.
 • 7- Canlı yayın yapan kişilerin, yayınlarını kaydedip paylaştıkları yerdir.
 • 8- Başka paylaşımları beğenip kaydettiğinde bu kısımdan o paylaşımları tekrardan kolay şekilde görebilirsiniz.
 • 9- Başkalarının gönderilerine etiketlendiğin zaman bu kısımda gösterilir.

 

Profile Ait Bilgiler Nasıl Düzenlenir?

Yukarıda 1. numaralı kısımda söz ettiğim ”Profili düzenle” kısmına tıkladığını zaman aşağıdaki gibi bir sayfa ekrana gelecektir.

instagram profil düzenleme

 • Profil resmi değiştir: Profil resminizi bu kısımdan değiştirebilir ve istediğiniz bir resmi yükleyebilirsiniz.
 • Adınız: Profilde görülecek addır. Eğer bir sayfa oluşturduysanız kendi adınızı yazmayın. Sayfaya ne ad vermek istiyorsanız o adı yazın.
 • Kullanıcı adı: İnstagram’a girerken kullanacağınız bir addır.
 • İnternet sitesi: Eğer bir site açtıysanız ve bu site üzerinden de ürünlerinizi tanıtıyorsanız, site adınızı buraya yazabilirsiniz. Siteniz yoksa yazmayın.
 • Biyografi: İnsanlara hangi türde paylaşım yaptığını veya hangi türde ürünler sattığının ufak tanıtımından bu kısımda söz etmelisin. İnsanların size ulaşabilmeleri için Whatsapp numarasını bu kısma veya e-mailini de bu kısma yazabilirsiniz.
 • E-posta: Kayıtlı olmasını istediğin e-posta adresini buraya yazmalısın.
 • Telefon numarası: Buraya yazdığın telefon numarası profilinde gözükmeyecek. Şifrenizi unutursanız daha sonrasında telefonunuz ile bulabilmeniz adına buraya numaranızı yazmanızı öneririm. Eğer numaranız başka hesapta varsa, buraya yazdığınızda diğer hesaptaki numaranız gitmiş olacak.

Sol kısımda gördüğünüz alanlardan da gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

 • Şifreyi değiştir: İnstagram şifrenizi buradan değişebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız e-maile veya telefonunuza gelen bildirim ile yeniden şifre alabilirsiniz.
 • İzinli uygulamalar: İnstagramın izin verdiği uygulamalar ve detaylarından söz ettiği kısım.
 • E-posta ve Sms: E-postanız ve smsler ile ilgili detaylardan söz edilen kısım.
 • Kişileri yönet: Rehberinde kayıtlı olan insanları bulabileceğin veya onların seni bulabileceğinden söz edilen bir kısım.
 • Gizlilik ve Güvenlik: İnstagramın gizlilik bildirgeleri hakkında bilgi alabileceğiniz bir yer. Bunun yanı sıra hesabınızı gizli yapıp açabileceğiniz bir yerdir. Hesabınızı gizli yapmanızı önermem.

 

İlginizi Çekebilir 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Anket Doldurarak Para Kazanmak

E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status