2024 | İş Fikirleri

Jandarma Özel Harekat Maaşları 2024

Jandarma özel harekat maaşları araştırılıyor. Bu mesleğe giriş yapmak isteyenler ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu vatandaşlarımız, bu askeri kolların ne kadar maaş aldıklarını merak ediyorlar.

Şu sıralarda daha çok doğuda görev yapmaktadırlar. Göreve başlamadan ise bir çok eğitim görmektedirler. Bu eğitimleri ve bu eğitimlere ulaşmadan önce yapılan sınavları başarılı olarak geçen vatandaşlar jandarma özel harekat olarak görev yapıyorlar.

 

Jandarma Özel Harekat Başvurusu Nasıl Oluyor?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Lise ve üniversite mezunu olmak,
  • Erbaş ya da sözleşmeli olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak,
  • Terhis tarihlerinden 3 yıl geçmemiş olmak,
  • En az 1.64 cm boy oranına sahip olmak,
  • Sağlığının görevini yapmasına engel olmaması,

Görev süreçleri boyunca her an ölüm tehlikesi mevcut olan bu askeri birimler bu süreç içerisinde çok zorlu eğitimler görmektedirler. Her türlü çatışma adına eğitimler görülür ve sonrasında hizmet gerekilen görev yerlerinde çalışmak üzere görevlendirilirler.

 

Jandarma Özel Harekat Maaşları Ne Kadar?

Son dönemlerde asker olmak isteyen bir çok genç bulunuyor. Çoğu genç askerlik olarak bu asker alanını seçmiş durumdadır. Jandarma özel harekat olarak bu göreve başlamak istiyorlar.

Jandarma Özel Harekat alımları yıl içerisinde devlet tarafından duyurulmaktadır. Bu duyuruları takip edip nereye ve nasıl başvuru yapacağınızı takip etmeniz gerekiyor. Ardından yapacağınız başvuru sonrasında ön elemeler yapılmaktadır. Ön elemeleri geçtikten sonra eğitimler başlıyor. Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra personel ihtiyacı olan herhangi bir yerde görevlendiriliyorsunuz.

JÖH olarak bildiğimiz bu özel timler 45.000 TL – 55.000 TL arasında bir ücret alıyor. Ücretler arasında neden bu kadar fark var diye soracak olursanız. Göreve yeni başlayanlar ve daha tecrübeli olanlar hatta çalışma yerlerine göre bile alınan ücretler değişmektedir. Doğuda ve batıda görev yapanlar arasında ücret değişikliği olabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status