2024 | İş Fikirleri

Kazakistan İşçi Alımı ve İş İlanları 2024

Kazakistan işçi alımı ve iş ilanları hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık. Yurtdışında çalışma fikriniz varsa ve bu ülkenin Kazakistan olmasını istiyorsanız, sizlere bir kaç fikir vereceğiz. Bu fikirler doğrultusunda hareket etmeniz, iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

İşçi alımları iki türlü olmaktadır. Firmalar ilanları yayınladıklarında, ilanların bir kısmı vasıflı olurken bazı pozisyonlar vasıfsız olabilmektedir. Vasıflı ve vasıfsız nedir?

Vasıflı işçi: Tecrübeli, eğitimli, deneyimli işçidir.

Vasıfsız işçi: Tecrübesiz, eğitimsiz ve deneyimsiz olabilir.

Vasıfsız işçiler daha çok inşaat kısmında çalışan alt dallarda görev alan işçilerdir. Malzemelerin taşınması veya inşaatın yapım sürecinde iş yapacak olan görevlilerdir. Vasıflı işçiler ise, mühendis olarak veya inşaatta bazı kısımlarda müdür olarak görev alan kişilerdir.

 

Kazakistan’ın Ekonomisi Nasıl? İşsizlik Oranları Nasıl?

kazakistan işsizlik oranı

Kazakistan’da işsizlik oranının bu kadar düşük olabileceğini tahmin ediyor muydunuz? Açıkçası biz etmiyorduk. Araştırırken öğrenmiş olduk. İşsizlikte 4.8 oran çok güzel bir orandır. Bu oran ülkemizde 10 civarlarında seyretmektedir.

İşsizliğin az olması demek bir çok insanın iş sahibi olması demektir. Demek ki bu ülkede iş bulmak bizim ülkemize göre iki kat daha kolay görünmektedir. Fakat sizlerin bireysel olarak gitme gibi bir düşünceniz yoksa, ülkede ki işsizlik oranı sizi pek etkilemez. Eğer bireysel olarak gitme planınız varsa, o ülkenin mutlaka işsizlik oranlarına bakmanızı öneririz. Sizin gibi bir çok o ülkenin vatandaşı da iş arıyor olacaktır.

 

Ülkemizdeki Firmaların İşçi Götürmeleri

Bireysel olarak bu ülkeye nasıl gidebileceğinizden söz edeceğiz, fakat öncesinde ülkemizdeki firmalar aracılığı ile nasıl gidilebilir ondan söz edelim. Öncelikle şunu söylemek gerekirse, ülkemizdeki firmalar bu ülkeye çok fazla yatırım yapmıyorlar. Yıl içerisinde çok az işçi alımı olmaktadır. Bu ilanları beklerim diyorsanız yıl içerisinde güncel olarak aşağıdaki linke bakmanız gerekiyor. Şuanda bu ülkeye, firmalarımız tarafından işçi alımı yapılıyor.

ENKA İnşaat şuanda işçi alımı yapmaktadır. Başvuru için aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalamanız gerekmektedir. Fakat başvurular için aranan şartları dikkatlice okumalısınız.

Son başvuru tarihi:  15 Eylül 2018

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/kazakistan

 

Kazakistan’a Bireysel Olarak Gitmek

Bireysel olarak gidebilmek için vize, oturma izni ve çalışma izinlerini çıkartmanız gerekmektedir. Zaten burada gidip bireysel olarak iş bulmak istiyorsanız Kazakça biliyor olmanız gerekmektedir. Eğer tüm bu şartları karşılayabilirim diyorsanız ülke içerisinde iş ilanları yayımlanan sitelere bakarak başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkleri tarayıcınıza kopyalayarak ilanlara bakabilirsiniz. Kazakistan iş ilanları, yani ülke içerisindeki örneğin; mağazalarda, marketlerde veya dükkanlarda ki ilanlara ulaşabilirsiniz.

 • https://www.glassdoor.com/Job/kazakhstan-jobs-SRCH_IL.0,10_IN138.htm
 • https://www.fircroft.com/kz

 

Kazakistan’da Yaşam

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Saten alçı boya sıva ustasıyım iş arıyorum dedi ki:

  Çalişmak istiyorum 15 yıllık tecrübem var yurtdışı

 2. Selim dedi ki:

  Selam mekanikciyi yurt dışı tercübem var kazahhistan moskova türkmen istan sochi mısır da dalışmışlıgım var usta başı mekanik formeni usta fark etmez calışırım yurk dışı işi arıyorum

 3. ugur dedi ki:

  ben uğur 27 yasindayim 15 senelik ustayim alci boya kartonpiyer stronpiyer tavam kaplama ve dis cephe montalama ustasiyim tecrubeliyim durt disinda calismak istiyorum.

DMCA.com Protection Status