2024 | İş Fikirleri

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi veren banklar ile acil nakit ihtiyacınızı mı gidermek istiyorsunuz o zaman yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yazımızda 5 dakikada kredi veren bankaları bulacaksınız. Ülkemizde internetin ve internet bankacılığının yaygınlaşması neticesinde belgesiz, kefilsiz, evraksız ve şubeye gitmeden kredi alma fırsatları doğdu.

Kredi için şubeye gitmek ayrı bir dertken evrak işleriyle uğraşmak ayrı bir sıkıntı olmaktadır. Bankacılık sektöründe rekabetin artması daha kolay kredi verme avantajlarını da beraberinde getirdi. Ne kadar kolay kredi o kadar çok talep ve müşteri anlamına gelmektedir. Genel anlamda vatandaşların bankalar ve krediler konusundaki beklentilerini bildiğimiz için sizlere kredi için kolaylıklar sunan bankaları ve avantajlarını hazırladık.

 

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankanın müşterisi olun veya olmayın fark etmeden şubeye gitmeden kolay kredi veren bankalar listesini oluşturduk. Şubeye gidecek vaktim yok, nakde en acilinden ihtiyacım var diyorsanız aşağıdaki listeye bir göz atmalısınız. Şubeye gitmeden herkese kredi veren bankalar ve evrak, kefil durumları aşağıdaki gibidir:

 • CEPTETEB; evrak talep edilmiyor, kefil istenmiyor.
 • Enpara.com; evrak talep edilmiyor, kefil istenmiyor.
 • ING Bank E-kredi; değerlendirme sonucuna göre evrak isteyebiliyor, kefil istenmiyor.
 • Aktif Bank N Kolay Kredi; evrak talep edilmiyor, kefil istenmiyor.

Kredi başvurusu değerlendirmesi yapılırken gelir tespiti yapılamayan kişilerden istisnai bir durum olarak gelir belgesi istenebilmektedir. Kolay kredi veren banklar arasında olan ING Bank e-kredi için bu durum söz konusudur.

Yukarıda sıraladığımız bankalar kendi müşterisi olsun veya olmasın herkes için şubeye gitmeden kredi alabilme imkanı sunmaktadır. Bu bankaların dışındaki bankalar da şubeye gitmeden kredi vermektedir. Fakat onlar sadece kendi müşterilerine böyle bir kolaylık tanımaktadır.

 

Online Kredi Limitleri Ne Kadardır? Masraf olarak Ne Öderim?

Şubeye gitmeden kolay kredi veren bankalar isimlerini öğrenmek elbette ki kredi alacağımız bankaya karar vermek için yeterli bilgi değildir. Kredi çekmeye karar vermeden evvel, kredi limitinin ne kadar olduğunu, kredi tahsis ücreti alınıp alınmadığını, sigorta ücretinin olup olmadığını bilmek gerekmektedir.

 

Kolay Kredi Veren Bankaların Listesi

Şubeye gitmeden kredi veren bankaların en yüksek kredi limiti, tahsis ücreti ve sigorta durumları ile kimlere kredi verdiğini aşağıdaki listemizden öğrenebilirsiniz;

 • ING, kredi limiti 50 bin olup tahsis ücretini binde 5 almaktadır. Sigorta vardır. Kendi müşterisi olsun olmasın herkese kredi vermektedir.
 • Odeabank, kredi limiti 35 bin olup tahsis ücreti olarak binde 5 almaktadır. Sigorta vardır. Sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.
 • Aktif Bank, kredi limiti 30 bin olup binde 5 tahsis ücreti alınmaktadır. Sigorta yok. Banka herkese kredi vermektedir
 • CEPTETEB, kredi limiti 30 bin olup tahsis ücreti almamaktadır. Sigorta vardır. Banka herkese kredi vermektedir.
 • Enpara.com, kredi limiti 30 bin olup tahsis ücreti almamaktadır. Sigorta vardır. Banka müşterisi olmayanlara da kredi vermektedir.
 • QNB Finansbank, kredi limiti 30 bin, tahsis ücreti binde 5, sigorta var, sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.
 • Vakıf Bank, kredi limiti 30 bin, tahsis ücreti binde 5, sigorta var ve sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.
 • Garanti Bankası, kredi limiti 25 bin, tahsis ücreti binde 5, sigorta var, sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.
 • Türkiye İş Bankası, kredi limiti 25 bin, tahsis ücreti binde 5, sigorta var, sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.
 • Yapı Kredi; kredi limiti 25 bin, tahsis ücreti binde 5, sigorta var, sadece kendi müşterisine kredi vermektedir.

 

Kolay Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Online kredi başvurusu uygulamasını kredi başvurusunu en kolay halidir. Acil ihtiyacınız olduğu için vakit bulup şubeye gidemiyor ve evrak işleriyle vakit kaybetmek istemiyorsanız internet bankacılığını kullanmalısınız. Kolay kredi veren bankalar resmi siteleri veya mobil uygulamaları üzerinden kredi vermektedir. Arada bankacılar olmadığından işlemleri yaparken müşterinin her şeye özen göstermesi gerekmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli iki husus ise;

 • Çekilecek tutarın miktarı
 • Ödeme vadesidir.

Çektiğiniz kredi tutarına göre oluşturulacak ödeme planını acele etmeden inceleyin. Ödeme güçlüğü çekmeyeceğiniz şekilde bir ödeme planı oluşturun ki kredi notunuz olumsuz etkilenmesin.

 

Kredi Notum Düşük Kolay Kredi Alabilir miyim?

Online olarak kolay kredi veren bankalar kişilerden başvurusunu aldıktan sonra değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Değerlendirmede;

 • Kredi notu
 • Gelir durumu dikkate alınmaktadır.

Kredi notu yüksek olduğundan başvurunuz hemen onaylanmaktadır. Kredi notu 1100 ile 1499 arasında olanların kredi alması gelire bağlı olarak değişmektedir. 1100’den daha düşük olanların krediyi alma ihtimalleri ise düşüktür. Online kredi talebi şansınızı deneyin fakat olmazsa muhakkak bankanın şubesine uğrayın.

 

Kolay Kredi Başvuru Şartları

Kolay kredi veren bankalar başvuru için bazı şartlar koymuştur. Buna göre;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Son 5 yıl içinde bankalarla çalışma durumunuz olmalı
 • Aylık gelirinin yarısının aylık kredi taksit tutarını geçmeyecek şekilde bir miktardaki gelire sahip olmak. Örneğin aylık ödemesi 15000 TL olan kişinin en az 30000 TL aylık gelirinin olması gerekir.

Kredilerin vadesi en fazla 36 ay olup taşıt kredisinde 48 aya kadar çıkmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status