2024 | İş Fikirleri

Mado Bayilik Şartları: Kar Marjı, Franchise Bedeli

Mado bayilik şartları neler? Kar marjı ne kadar? Franchise bedeli ne kadar? Mado’nun bayiliği nasıl alınır? Neler yapmak gerekiyor? Tarzında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızda.

Cafe açmak gibi düşüncesi olan girişimcilerin aklına ilk olarak Mado gelmektedir. En popüler cafelerin başında geldiği için girişimcilere bu cafenin bayiliğini almak mantıklı geliyor. Tabi bu cafenin bayiliğini alabilmek için bazı şartları karşılamak gerekiyor.

 

Mado Firması Hakkında

İçerdiği konsept dondurma ağırlıklıdır. İlk mağazasını 1992 yılında İstanbul’da Caddebostan’da açtı. Ardından Türkiye’nin bir çok şehrine yayıldı. Konseptinde sadece dondurma bulunmuyor. Pastalar, tatlılar, börekler ve çeşitli içecekler ile konseptini çeşitlendiriyor.

2002 yılında ”Türkiye’nin Franchising Sistemini En İyi Uygulayan Marka Ödülü”ne layık görüldü. Gördüğü ilgi sonucunda bir çok girişimci bu firmanın bayiliğini almak için adım attı. Yurtdışında da bir çok ülkede hizmetlerine devam etmektedir.

 

Mado Cafe’nin Konsepti Nasıl Olmalı?

  • Park kolaylığı,
  • Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu yerler,
  • Bahçe ve teraslı cafe konsepti,
  • Tercihen katlı binalar,
  • İnsan akışının çok olduğu yerler.

 

Mado Bayiliği Nasıl Alınır?

Mado bayiliğini almak istiyorsanız firmanın istediği şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu adımlar ise:

1- Başvuru yapmak

İnternet adreslerinden veya telefon yoluyla başvuru yapmak istediğinizi belirtmelisiniz.

2- Başvurunun değerlendirilmesi (Firma tarafından)

Yaptığınız başvuru doğrultusunda başvurunuz değerlendirilir. Başvuru formunda sizlerden doldurmanız gereken bir çok bilgi istenir. Bu bilgiler doğrultusunda firmanın konseptine uygun olup olmadığınız ve yeterli sermayeye sahip olup olmadığınız incelenir.

3- Adayın Projesi İncelenir

Başvurunuza olumlu cevap gelirse, firmadan yetkililer sizlerle yüz yüze görüşerek projenizin değerlendirilmesi yapılır. Nereye dükkan açmak istediğiniz yetkililer tarafından incelenir.

4- Yetkililer Detaylı İnceleme Yapar

Yetkililere verdiğiniz ve anlattığınız projeniz hakkında, yetkililer detaylı analizler yapar. Bölgenin ve dükkanın avantajlarının dezavantajlarının neler olduğu tahmini rapor ile hazırlanır.

5- Rapor İncelemesi Sonucu

Hazırlanan rapor sonucunda projeniz uygun görülürse sizlere bildirilir.

6- Sözleşme İmzalama

Karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda franchising sözleşmesi imzalanır ve gerekli evraklar franschise teslim edilir.

7- Projeye Başlama

Mado’nun mimar ekibi gerekli adımları belirler ve iş kurulum sürecine geçilir. Belirlenen dükkanın dizaynının nasıl olacağı doğrultusunda dizayn kurulumu başlar.

8- Proje Bütçesi Belirlenir

Mado’nun mimarları tarafından yapılan incelemeler sonucunda dükkanın dizaynının maliyetlerinin ne kadar tutacağı belirlenir.

9- Bütçe Onaylanması

Bütçeyi onayladıktan sonra Mado yetkilileri cafeyi dizayn etmeye başlar. Ortalama 1 ay içerisinde cafe kullanılabilecek hale gelir.

10- Personel Seçimi

Seçmiş olduğunuz personeller Mado tarafından ufak bir eğitime tabii tutulmalıdır. Mado personel seçiminizi beğenmezse, kendisi de personel alımını yapabilir.

11- Cafe Reklamı ve Tanıtımı

Açılıştan önce broşür, magnet veya tanıtım föyü gibi reklam yapılabilecek şeyler belirlenir. Bunları Mado tasarım ekibi belirler.

12- Ürün Siparişi

Açılıştan önce siparişler verilir. Mado’nun üretim tesisleri tarafından hazırlanan ürünler cafenize getirilmeye başlar.

13- Son Adım: Cafenin Açılışı

Artık tüm adımlar hazırlanır ve geriye tek şey kalır; cafeyi açmak. Hazırlanmış olan konsept halka sunulur. Mağaza destek ekibi ile birlikte açılış gerçekleşir.

 

Mado Franchise Bedeli

Mado’nun belirlediği franchise bedeli şehre göre değişmektedir. Fakat en az olarak 300, 400 bin TL’lik bir franchise bedeli istenmektedir.

 

Mado Kar Marjı

Mado size net olarak her ay veya yıl şu miktarda kar edeceksiniz demez. Mado size hazır müşteri kitlesi sunar. Mutlaka kar edersiniz fakat net miktar söylemek doğru olmaz. Edilen kar oranının belirli miktarı Mado’ya verilmektedir.

Mado bayilik başvurusu yapmak için yetkililer ile iletişime geçmeli ve bu isteğinizi belirtmelisiniz. Firma yetkilileri sizlere ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

 

Mado İletişim Bilgileri

Website: www.mado.com.tr

İstanbul Bölge Müdürlüğü

Barbaros Mh. Evren cd.
Kayacan Sk. No: 16
Yenisahra – İSTANBUL TR
Tel.: +90 216 472 53 04-05
Faks: +90 216 472 65 31

İzmir Bölge Müdürlüğü

Kemalpaşa Mh. Pınar Cd. 98.Sk. No:1
Bornova-İzmir
Tel.: +90 232 478 31 65
Faks: +90 232 479 10 74

Ankara Bölge Müdürlüğü

İstanbul Yolu Üzeri 13.Km Gersan Sanayi Sitesi 2310. Sk. No:12-14
Batıkent-Ankara
Tel-Faks: +90 312 256 99 59

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status