2024 | İş Fikirleri

Nasıl Milyoner Olunur? Ne Yapmalıyız?

Hepimiz her zaman daha fazla para kazanmanın yollarının neler olduğunu merak etmişizdir. Kim istemez ki daha fazla kazanmayı? Peki bu zengin olanların bizden farkı ne? Nasıl zengin oluyorlar? Yaptıkları özel bir şeyler var mı? Nasıl milyoner olunur? Ne yapmalıyız gelin birlikte göz atalım.

Öncelikle tavsiyelere geçmeden önce şundan söz etmek isterim ki zengin olma kısmında azmin ve şansın büyük etkisi var. Fakat şansın olan etkisi daha az. Asıl önemli olan doğru yatırımlar yapmak ve ileriyi iyi düşünebilmektir. İleriyi iyi düşünen insanlar zengin olmaya bir adım daha yakın oluyorlar. Bunun yanı sıra mantıklı iş fikirlerine girişimde bulunan kişiler de zengin olma yolunda ilerliyor.

 

Milyoner Olmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

zengin olmak istiyorum

 

Ne kadar para kazanıyorsanız kazanın, para biriktirin.

Ne kadar maaş aldığınız pek bir önemi yok. Sonuç olarak kenara bir şeyler atmanız gerekmektedir. Bunun miktarını siz belirleyeceksiniz. Fakat ne kadar çok kenara para atabilirseniz o kadar iyi olacaktır. Hem de bu işleme bir an önce başlamanız gerekiyor. Bir daha ki ay başlarım diye ertelemeyin.

Para biriktirebilmek için bazı şeylerden fedakarlık yapın. Öncelikle bir oturup düşünün, yaptığım boş harcamalar neler diye. Gün içerisinde nerelere para ödüyorsunuz ve ödediğiniz hangi para gerekli gereksiz diye bir hesap yapın. Örneğin dışarıda yemek yiyorsanız bir çaresini bulun kendiniz yemek yapın ya da daha ucuz bir yemek yemeye çalışın. Akşam eğlenceleri gibi etkinliklere gidiyorsanız bilin ki bu iş olmaz.

Basit yaşamaya özen gösterin. Lüks seçimlerden uzak durun. Ne alıyorsanız alın daha ucuzu var mı diye araştırmalar yapın. Bozuk paraları küçümsemeyin. Cebinizde kalan bozuk paraları biriktirin. Bir bozuk para kutusu yapabilirsiniz kendinize.

 

Mantıklı düşünün, fikir yürütün.

Kimse yanlışlıkla zengin olmuyor. Yukarı da söz ettiğim gibi bu insanlar geleceği düşünebilen insanlar. Faiz oranları nereye gidiyor? Dolar daha artar mı gibi sürekli olarak ileriye yönelik düşünceler geliştirin. Fakat bu düşünceleriniz mantık çerçevesinde olsun. Başarılı olan milyonerlerin hayat hikayelerini okumalısınız.

 

Kendinize bir plan oluşturun.

Mesela 1 yıl içerisinde kaç para biriktirebileceğinizi tahmin edin ve bu doğrultuda ilerleseniz de her zaman daha fazla para biriktirmeye çalışın. Sadece para biriktirme olarak düşünmeyin. Bulunduğunuz iş pozisyonunda kendinizi geliştirmeye çalışın. Bir üst seviyeye nasıl çıkabilirsiniz bu konu ile ilgili araştırmalar yapın.

 

Milyoner Olmak İçin Mantıklı Yatırımlar Neler?

milyoner olmanın yolları

A) İşinize yatırım yapmak

Eğer işiniz size aitse örneğin iş yerinizi büyütmeye çalışın. İş yerinizin reklamları için daha fazla para harcayın. İşinizi geliştirebileceğiniz tüm yöntemlere para harcayın, korkmayın. Eğer işiniz size ait değilse, bulunduğunuz iş pozisyonunda kendinizi daha fazla geliştirmeye çalışın. Gerekli olan eğitimleri alın, sertifikaları alın ve alanınızla alakalı seminerlere katılın. Kendinizi geliştirmeye odaklanın.

 

B) Gayrimenkul almak

Toprak işinde para olduğunu elbet biliyorsunuzdur. Müteahhitler bu sayede zengin oluyorlar. Sizlerde biriktirdiğiniz parayı ilk olarak bu alana yatırabilirsiniz. Mülklerin değerleri sürekli arttığından, bu sektörde iyi para kazandırıyor. 200 milyara alınan bir yer, 1 yıl sonra 220 milyara satılabiliyor. Hatta daha fazlaya da satılan yerler biliyoruz.

Mantıklı yerlerden mülk alın. Örneğin almayı düşündüğünüz bir arsa varsa, bu alanın değerini ölçmeye çalışın. İleriye yönelik etrafta projeler var mı araştırın. Yani bu alan değerlenir mi diye araştırmalar yapın. Boşa yatırım yapmayın. Hiç bir projenin olmadığı, yerleşimin olmadığı yerlerden arsa almayın.

 

C) Hisse senetleri almak

Hisse senedi satışı ile her yıl binlerce insan milyarlar kazanmaktadır. Sizde hisse senedi alıp sonrasında satarak paranıza para katabilirsiniz. Fakat sektörü iyi takip etmeniz gerekmektedir. Hisse senetlerinin iyi duruma geleceğini tahmin edebiliyor olmanız gerekiyor. Bu sektörden para kazanan insanlar, hisse senetlerinin ne zaman yükseleceğini veya ne zaman düşeceğini iyi tahmin edebilen insanlardır.

 

En Kısa Yoldan Nasıl Milyoner Olunur?

kısa yoldan zengin olmak

En kısa yoldan kesin olarak milyoner olunabilecek bir yöntem olsaydı, ben olurdum. Yani demek istediğimiz en kısa yoldan milyoner olan insanlar çok şanslı insanlardır. Nasıl oluyorlar derseniz:

  • Sayısal loto gibi şans oyunları,
  • Zengin birisiyle evlenmek,

Yukarıda verdiğim iki örnek haricinde kısa yoldan milyoner olmak mümkün değil. Bu yollar hariç milyoner olan kişiler uzun çabalar sonucunda milyoner olmuşlardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status