2024 | İş Fikirleri

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankaların 18 yaşını geçmiş üniversitede okuyanlar için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yoktur. Üniversite okuyan ve zorlukları ile karşı karşıya kalmış kişilerden iseniz söyleyeceklerimizi dikkatlice dinlemenizi tavsiye ederiz.

Derler ki çok zengin bir ailenin çocuğu olsa da öğrenci öğrencidir. Hayat şartlarının zorlu olduğu günümüzde öğrencilerin her zaman yanında nakit para olmayabiliyor. Nakit para olsa da alacağı şeyi peşin fiyatı ödemesi kolay olacağından aylara böldürmek isteyebilir.

Öğrenci kredi kartının en avantajlı olanını almak ister. Bunun için de bankaların bir hizmeti olan kredi kartlarını tek tek inceleme ihtiyacı duyar. Biz öğrenciler yerine bankaların kredi kartlarını inceledik ve çıkardığımız sonuçları sizinle paylaşmak istiyoruz.

 

Öğrenci Kredi Kartlarının Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Bankalar öğrencilerin hizmetine sundukları kredi kartlarını diğer kartlara oranla biraz daha avantajı kılmıştır. Deyim yerindeyse bankalar öğrenciye torpil geçmiştir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar kart başvurusu için öğrencinin şubeye gitme şartını getirmemiştir. Öğrenci;

 • İnternet sitesinden,
 • Akıllı cihaza indireceği mobil uygulamadan,
 • SMS atarak mesajla kredi kartına başvuru yapabilir. Bankalar genellikle öğrencilerin başvurularına çok kısa süre içinde dönüş yapmaktadır.

Öğrencinin faizsiz nakit avans çekebileceği, temassız işlem yapabileceği kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır.

 

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Günümüzde öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en popüler olanı hangisi öğrenmek ister misiniz? Tabi ki İş Bankası’dır. Üniversiteli olup İş’te Üniversiteli kartının avantajlarını kullanmayan yoktur. İş’te Üniversiteli kredi kartı ilk yıl kullanıcısı öğrenciden kart ücreti almamaktadır. İş’te Üniversiteli kredi kartının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • İş Bankası’nın en gözde kredi kartı olan Maximum’un özel kampanyalarından faydalanabilme
 • Alışverişlerde MaxiPuan kazanabilme ve kazanılan bu puanları anlaşmalı mağazalarda peşin para yerine kullanabilme
 • Kişinin tercihine bağlı olarak temassız işlem yapabilme

İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olabilmek için sadece nüfus cüzdanınız ve okuduğunuz üniversiteden alacağınız öğrenci kartınız yeterli olacaktır.

Kredi kartı başvurusunu en yakın İş Bankası şubesinden, İşCep’ten, İnternet bankacılığından, SMS ile mesaj atarak veya Maximum mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. SMS ile başvuru için; ÜNİK boşluk TC kimlik numarasını yazıp 4402’ye kısa mesaj yollamak yeterli olacaktır. İş’te Üniversitli Kredi Kartının ilk yılı ücretsiz olmak şartıyla yıllık ücreti 22 TL, temassız kartın ücreti ise 27 TL’dir.

Başvurmak veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı

Ziraat Bankası öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasına Bankkart Genç ile girmektedir. Diğer bankaların verdiği kredi kartından Bankkart Genç’i ayıran özellik hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilir olmasıdır. Ziraat Bankası Bankkart Genç’i Kredi Yurtlar Kurumu üzerinden burs veya öğrenim kredisi alıma uygun olarak tasarlamıştır. Tamamen ücretsiz olan kredi kartının öğrencilere sunduğu avantajlar şunlardır:

 • Ülke genelindeki bütün Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekilebilir
 • Banka ve kredi kartı özelliği kullanılarak internet üzerinden güvenli şekilde alışveriş yapılabilir
 • Hesaptaki bütün hareketleri İnternet şubesi üzerinden rahatlıkla takip edebilme
 • Anlaşmalı mağaza ve marketlerden taksitli alışveriş yapabilme
 • Alışverişlerden elde edilen puanları anlaşmalı iş yerlerinde kullanabilme
 • Temassız özelliğinin aktif olması durumunda 90 TL’ye kadar temassız işlemle alışveriş yapabilme

Bankkart Genç’e SMS ile başvuru yapmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderilmesi yeterlidir. SMS dışında Ziraat Bankası şubelerinden, internet şubesinden, çağrı merkezinden başvuru yapılabilir.

Başvurmak veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

TEB ÜniversiTEB Kredi Kartı

Yakın zamanda avantajlı özelliklerle donatılarak geliştirilen ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı TEB’in hizmetidir. Öğrencilere eşsiz fırsatlar ve avantajlar sunan ÜniversiTEB kredi kartına üniversitede lisans veya yüksek lisans okuyan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Kart için başvuru yapılırken herhangi bir kefil istenmemektedir. Sadece lisans veya yüksek lisans öğrencisinin nüfus cüzdanının fotokopisi ve öğrenci kimlik belgesini götürmesi yeterli olacaktır. ÜniversiTEB kredi kartının avantajları;

 • Toplamda 50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu için tiyatro ve sinemalar için yüzde 50 indirim fırsatı,
 • Hesap işletim ücretinin olmaması,
 • Havale ücretinin ödenmemesi,
 • Anlaşmalı işyerlerinde taksitli satış imkanı,

ÜniversiTEB’a başvuru yapabilmek için TEB şubelerinden birine gidilebilir veya çağrı merkezi aranabilir veya internet bankacılığında bulunan form doldurulabilir.

Başvurmak veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

Akbank Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Axess exi26 kredi kartı, Akbank tarafından öğrencilere özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Öğrencilerin en çok ihtiyacı olan nakit avans imkanı sunmaktadır. SMS ile alınan nakit avans diğer kredi kartlarına göre daha avantajlı faiz oranları ile geri ödeme fırsatı vermektedir.  Kartın sunduğu diğer avantajlar;

 • Üye işyerlerinden alışveriş yapıldığında chip para kazanabilme ve bu kazanılan chip paralarla anlaşmalı, işyerlerinde ücretsiz alışveriş yaparak harcayabilme,
 • Havaalanlarında sunulan shuttle hizmetinde kullanabilme ve bu hizmet ile bazı illerdeki havalimanı transferindeki avantajlarından yararlanabilme,
 • Faturalar için otomatik ödeme talimatı verebilme,

İlk yıl hesap işletim ücreti olmayan kartın sonraki yıllarda hesap işletim ücreti 20 TL’dir. Axess exi26’ya başvurabilmek için en yakın Akbank şubesine gidebilir veya SMS atabilirsiniz. Şubeden başvuru için nüfus cüzdanı fotokopisine ve öğrenci belgesine ihtiyaç olacaktır.

Başvurmak veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

Öğrenci Kredi Kartlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenciye kredi veren bankaların kartları incelenirken özellikle hesap işletim ücreti olmayan veya en az olan tercih edilmelidir. Faizsiz veya düşük oranlı faizle nakit avans imkanı sunan kredi kartları da acil durumlardaki ihtiyaçlarınız için can kurtarıcı olacaktır. Aynı zamanda daha fazla mağazada, işyerinde peşin fiyatına taksitlendirme yapan kredi kartları daha çok iş görecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status