2024 | İş Fikirleri

Para Kazanmanızı Sağlayacak İş Fikirleri

Şimdi sizlere iş fikirleri sunacağız ve bu işleri yapanlar kazanıyorlar. Girişimcilik yapmayı bekleyen bir çok insan bulunuyor. Acaba hangi işe atılsam diye düşünmekte olan bir çok insan için artık çok bilinmeyen fakat getirileri yüksek olan yeni iş fikirleri altında sizlere makaleler paylaşacağız.

Sermayesiz iş fikirleri olarak da algılayabilirsiniz fakat illaki ufakta olsa bir sermaye gerektirebilir. Hadi gelin inceleyelim hangi işler ile para kazanılıyormuş?

 

Devlet Teşvikli Bombus Arısı Üretmek

bombus arısı

Bombus arısı artık tarım alanında çok gerekli olmaktadır. Devlette tarıma önem verdiğinden bu arıların üretilmesini istemektedir. Bombus arısı üreticileri gittikçe artmaktadır.

Hormonlu üretime karşı uygulamalarda kullanılan arıya olan talep gittikçe artmaktadır. Daha ayrıntılı şekilde bu konu hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bombus arısını nasıl temin edebileceğinizi ve arı besleme işinin nasıl yapıldığını iyi şekilde öğrenmek gerekiyor. Ardından alacağınız kovanlar ile bu arıları beslemek mümkün fakat arı beslemek adına uygun alan olması gerekiyor.

 

Çekirdeksiz Limon Üretimi

çekirdeksiz limon

Çok yeni bir iş alanı ortaya çıktı. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu tarafından geçtiğimiz günlerde çekirdeksiz limon üretilmişti. Yurtdışına satılması planlanan bu limon için bir çok girişimci şimdiden fikirler geliştirmeye başladı bile.

Limon üretimi adına bir bahçenizin olması şart. Eğer iş hakkında daha büyük düşünüyorsanız bahçeden de daha büyük bir alan olması gerekiyor. Ne kadar çok limon ağacı dikerseniz o kadar çok gelir elde etme şansınız olacaktır.

 

Su Piresi Üretimi

su piresi

Su pireleri akvaryumun olmazsa olmazlarından bir hal almış durumdadır. Canlı yem şeklinde kullanılmaktadır. Su pirelerini akvaryumculardan temin etmek mümkündür. Bir poşet su piresi 20 TL gibi miktarlardan satılabilmektedir.

Su piresi üretimi adına büyük akvaryum gerekiyor. Akvaryum aldıktan sonra su piresini akvaryumculardan alabilirsiniz. Fakat almadan önce tam olarak nasıl satıp para kazanabileceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Biraz daha araştırmalar yaparak net bilgilere ulaşmak mümkün.

 

Altın Çilek Üretimi

altın çilek

Altın çilek hakkında bir çoğumuzun fikri bile yok. Altın çilek geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın alırken görüntülenmesi ile popülerleşmişti. Ardından daha net bilgiler gelmeye başlamıştı. Örneğin kilosu 200 lirayı bulabilen bu çilek çok talep görmekteymiş. Avrupa bu çileğe talep gösteriyormuş.

Çilek üretimi yapabilmek adına bazı şartları taşıyan yerlerde bu işi gerçekleştirmek gerekiyor. Soğuk yerlerde bu tarz işlerde başarılı olamazsınız. Daha çok Ege ve Akdeniz’e hitap eden bir iş fikridir.

 

Organik Ayran Satışı

organik ayran

Bilindiği üzere artık etrafımızda organik şeyler neredeyse yok olacak şekle geldiğinden artık herkes organik ürünler aramaya başladı. Sağlık sorunlarının artması organik ürünlerin azalmasına bağlanmaktadır. Bu yüzden her şeyin organiğine olan talep aşırı artmış görünüyor. Organik ayran ise bir çok insan tarafından tercih edilmeye başladı. Bir litre organik ayranın fiyatı 30, 40 TL civarındadır.

 

İsviçreli Saanen Keçisi Satışları

saanen keçisi

Bu keçi türü hem kolay beslenmesi ile hem de süt verimliliği ile ünlü bir keçidir. Bu keçiyi alıp besleyip satması çok karlı bir iştir. Bu işi bir çok insan yapmaktadır. Kendi kendisine bakabilecek türden bir keçidir. Oğlakken 1500 TL gibi bir miktara satılmaktadır.

Keçiyi ufak şekilde almakta sorun yok. Asıl sorun ondan sonrasında bu keçileri yetiştirmektir. Bu nedenle bir çiftlik açmak şart olabilir. Çiftliği açacağınız yer de çok önemli. Şehir merkezlerinden uzak yerlerde olmasında fayda olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status