2024 | İş Fikirleri

Pek Bilinmeyen Değişik İş Fikirleri

İlginç iş fikirleri ile sizlerleyiz. Hepimiz bir işte çalışmak isteriz. Malum bu devirde çalışmayana ekmek yok. Fakat günümüzde deyim yerinde ise ekmek aslanın ağzında. Herkes bir işin ucundan tutmaya çalışıyorlar. Tabi ki para kazandıran ilginç işlerde mevcut.

İlginç işlerden para kazananlar zekice farklı metotlar uygulayarak para kazanmanın farklı yollarını bulmuşlar. Buldukları işlerinin temelinde hep aynı fikirler olsa da işi uygulama tarzlarında değişiklik yaparak farklılık yaratıyorlar. Zekice iş fikirleri sayesinde müşterilerin ilgisini çekiyorlar ve çok ciddi para kazanabiliyorlar. İşte size yapılacak olan ilginç iş fikirleri.

 

1) Seyyar Dükkanlar

seyyar dükkan açmak

Şu anda bile seyyar satıcılar hemen hemen her sokakta mevcutlar. Basit pilav satanlar, süt mısır, simit, ekmek arası köfte gibi alanlarda insanlar seyyar satıcılık yapıyor. Gelecekte insan türü işten yada başka şeylerden başını kaldıramayacak duruma gelecektir. Alış veriş yapmaya zamanı olamayacaktır. Yani müşteri mağazaya gitmeyecek duruma gelecektir.

Bu noktada ınternet devreye girse de alınan mallar özellikle giyim sektöründe internetten alınan eşyalar kalitesiz veya bozuk olacaktır. Mağaza yetkilileri buna bir çözüm olarak seyyar mağaza açacaklardır. İnsanlar mağazaya değil mağazalar insanların ayağına gidecektir. Bu nedenle gelecekte seyyar mağazacılık sektörünün ilerleyeceğini düşünmekteyiz.

 

2) Kilo Mücadele Merkezleri

kilo mücadele merkezleri açmak

 

Obezite dünyadaki tüm ülkelerde hızla yayılan bir hastalık türü. Fast food yiyecek dükkanlarının artmasıyla düzenli beslenme tarih oldu. İnsanlar hareketsiz yaşamında etkisiyle de kilo almaya ve verememeye başladılar. Değişik iş kolları birleşerek bir çözüm aramaya başladılar.

Oysa çözüm çok basitti. Kilo mücadele merkezleri açarak  belli bir ücret insanların her gün yeme içmelerine günlük yakmaları gereken kalori miktarına bakarak bu durumun üstesinden gelinir.

Gelecekte çok yaygınlaşacak olduğunu düşündüğümüz kilo mücadele merkezleri  şu anda faaliyetteler. Çok değil 2030’a kadar bu gün sayısı 200’e yakın olan kilo mücadele merkezleri gelecekte 1000’e ulaşacaktır.

 

3) Tahta Klavye ve Telefon Kılıfları

telefon kılıfı dükkanı açmak

Para kazandıran ilginç işler kategorisinde şimdide tahtadan yapılmış teknolojik aksesuarlar mevcut.

Telefonların değişik görünmesini sağlayan tuhaf tahtadan yapılmış kılıflar ile para kazanabilirsiniz. Eliniz marangozlukta marifetli ise İnternet’te bir sayfa açarak reklam yapıp ürünlerinizi satabilirsiniz.

İşleri ilerletip bir telefon kılıfı dükkanı da açabilirsiniz. Bu dükkanların çok fazla para kazandıkları biliniyor. Sadece kılıf satmayacaksınız, telefon aksesuarları satışları ile para kazanabilirsiniz. Telefon kılıfı açacağınız yerin, işinizin geleceğinde büyük etkisi olacak. Bunun yanı sıra tam olarak telefon kılıfı dükkanının nasıl açılacağını öğrenmeniz gerekiyor. Dükkan açma aşamalarında bazı belgeleri temin etmeniz ve belediyeye sunmanız gerekiyor. Telefon dükkanları daha çok AVM içlerinde veya işlek caddelerde kurulmaktadır. Bu sayede daha çok insana ulaşma imkanı oluşuyor. Değişik iş fikirleri olarak bu fikri sizlere önerebilirim.

 

4) Bit Temizleyicisi

bit temizleyicisi satmak

İnsan sayısının artması ve bunun yanı sıra sağlık problemlerinin artması, yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu iş fikirlerinden birisi de bit temizleyicisi satışıdır. Daha önce böyle bir iş duyduğunuzu düşünmüyorum. Fakat böyle bir iş ile para kazanmakta olan insanlar bulunuyor.

Yurtdışından bit temizleciyisi olarak temin edeceğiniz ilaçları ülkemizde satarak para kazanabilirsiniz. Amerika’da ve Kanada’da bit temizleyicisi ilaçları satan yerler oldukça yaygınlaştı.

 

5) Çimleri Biçen Keçiler

çim biçen keçiler

Daha önce mutlaka çimleri biçen keçileri duymuşsunuzdur. Fakat bu keçiler ile nasıl para kazanıldığına dair pek düşünmemişsinizdir. Fakat şuan bu keçiler ile nasıl para kazanıldığını düşünmenizi istiyoruz.

Google’nin bile 200 adet çim biçen keçisi bulunmaktadır. Arazi sahipleri çim biçtirmek istediği zaman bunu makine ile yapan insanları ararlar. Bunun yanı sıra daha doğal yöntem olan çim biçen keçiler varsa, bu işi bu keçilere verirler. Bu işin ülkemizde yıl geçtikçe yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status