2024 | İş Fikirleri

Reklam İzle Para Kazan: Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Reklam izle para kazan tabirini bir çok kez duymuşuzdur. Reklam izleyerek para kazanmak isteyen bir çok kişi bu yöntemin nasıl gerçekleşeceğini araştırıyor. Reklam izleyerek para kazanma doğru mu diye soracak olursanız, doğru diye cevap vermek mümkün. Fakat pek kolay bir işlem değil. Çünkü basit bir para kazanma yöntemi olduğundan dolayı bir çok kişi bu yönteme başvuruyor.

Ne kadar çok başvuru olursa size iş çıkma ihtimali o kadar azalıyor. Reklam izleyerek para kazandıran siteler bulunuyor. Bu sitelerden ve sistemin nasıl işlediğinden söz edeceğiz. Bu yöntem ile büyük miktarlarda gelir elde etmeyi düşünmeyin. Çok fazla kazanabileceğiniz bir iş değil fakat ek iş olarak yapılabilir bir iştir.

 

Reklam İzleyerek Para Kazandıran Siteler

İnternet ortamında yayın yapan bazı kuruluşlar sayesinde bu sistem işliyordu. Paypal’ın kapatılması ile birlikte bu sektörde düşüş yaşandı. Paypal üzerinden ödemeler alınmaktaydı. Paypal’ın kapanması ile birlikte sektörde bir sekme yaşandı. Reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayan bazı kuruluşlar ise başka ödeme yöntemleri ile sektöre devam ediyorlar.

Şimdi reklam izleyip para kazanmanızı sağlayacak olan sistemlerden söz etmeye başlıyoruz.

 

1- Cashfiesta

Eskiden çok iyi para kazanılan bir kuruluştu. Fakat son dönemlerde bir çok kişinin bu kuruluş ile mağdur olduğunu duyduk. Her ne kadar doğru bir şey diyemeyiz fakat diğer yöntemleri öneriyoruz. Bunu en sona bırakmanızı tavsiye ederiz.

Cashfiesta, sizden bir eklenti kurmanızı istiyor. Eklentiyi kurup aktif ettikten sonra internette gezdiğiniz zaman sitelerde çıkan reklamlar üzerinde biraz durduğunuzda para kazanmaya başlıyordunuz. Son dönemde popülerliğini oldukça yitirdi. Tavsiye etmediğimiz bir kuruluştur. Diğer kuruluşlar daha sağlam görünmektedir.

 

2- NeoBux

2008 yılında bu sektöre giren NeoBux, bu dönemde de para kazandırmaya devam ediyor. Paypal’ın kapanması ile birlikte biraz sıkıntıya girseler de, başka ödeme yöntemleri ile Türkiye’deki insanlara para kazandırmaya devam ediyor.

Kazandıracağı ücretler reklamların uzunluğuna göre ve hangi sitelerde olduğuna göre ufak değişiklikliğe uğrayabiliyor. Fakat çok büyük bir değişiklik olmuyor.

 

3- Cashcrate

Cashrate’de sektörde en başarılı sitelerden birisidir. Çok fazla kullanıcısı bulunan bu site bu dönemde de en popüler sitelerin başında geliyor. 6 milyon civarında üyesi bulunmaktadır. Bu sitede para kazanmanın yolu sadece reklam izleme ile kısıtlı değil. Bunun yanı sıra anket doldurma tarzı değişik görevler de verebilmektedir.

Anket doldurma sistemi ile de bu siteden iyi gelir elde edilebilir. Anket başına 0,50, 1 Dolar arasında bir ücret veriyor. Paranızı alabilmeniz için farklı farklı sistemleri ise sizlere sunuyor.

 

4- InboxDollars

Yine son dönemin en popüler reklam izleyerek para kazandıran sistemlerinden biri de InboxDollars’tır. Sadece reklam izleyerek değil size verilen değişik görevler sonucunda da para kazanma şansınız olacaktır.

Yaklaşık 13, 14 yıldır bu işi yapmakta olan bir sistemden söz ediyoruz. Şuanda milyonlarca üyesi bulunuyor. Her gün binlerce kişi ufak miktarlarda olsa dahi para kazanabiliyorlar.

 

5- SuperPay

SuperPay.Me de aynı diğer sistemler gibi hem reklam izleterek hem de başka görevler vererek üyelerine para kazandıran bir sitedir. Bu sitenin de milyonlarca üyesi bulunmakta ve yıllardan beri bu işi yapmaktadırlar.

Anket doldurma ve e-posta cevaplama tarzı değişik görevleri sizlere verebilmektedir. Görevleri yerine getirmek oldukça basit. Bir bilgisayar veya bir telefon aracılığı ile görevler yerine getirilerek para kazanmak mümkün olabilmektedir.

 

Reklam İzleyerek Para Kazandıran Türk Siteler Yok mu?

Bu yöntem ile para kazanmak isteyen vatandaşlarımızın ilk olarak aradığı şey Türk siteler olmaktadır. Maalesef söylemek gerekirse bu yöntem ile para kazanabileceğiniz herhangi bir Türk site bulunmuyor. Yukarıda söylemiş olduğumuz sistemlerin hepsi yabancılara ait sistemler.

Ülkemizde ilerleyen zamanlarda bu tarz sistemler gelişirse mutlaka yazımızın içerisine ekleyeceğiz. Fakat şuanda böyle bir şey bulunmuyor. Yabancı dilim yok, yabancı sitelerden anlamam diye düşünüyorsanız siteyi açtığınız zaman mauseniz ile ters tıklayıp ”Sayfayı Türkçeye Çevir” seçeneğine tıkladığınız zaman zaten o sayfa Türkçeye çevrilecektir.

 

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yalanı Nedir?

İnternet ortamında bu tarz işlerin yalan olduğuna dair bir çok kişi fikrini belirtiyor. Yukarıda söz ettiğimiz siteler bu tarz şeyler üzerinden insanlara para kazandırıyor. Fakat bizim insanımız reklam izleyerek ayda 3 bin 5 bin TL gibi miktarlarda gelir elde etmek istiyor. Eğer bu tarz bir düşünceniz varsa yalandan bu işlere bulaşmayın deriz.

Bu tarz işlemler ile kazanabileceğiniz paralar aylık 1000, 2000 TL olur. 1000, 2000 TL kazanabilmek için bile görevleri eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Her gün bu işe biraz vakit ayırmanız gerekiyor.

Bu işi detaylı şekilde araştırmayıp tam olarak nasıl para kazanılabileceğini anlamayan insanlar bu tarz uygulamalara yalan gözüyle bakabiliyor.

 

İlginizi Çekebilir

İnternetten Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazanma Yolları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status