2023 | İş Fikirleri

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri merak mı ediyorsunuz?  Tam olarak doğru yerdesiniz. Siciliniz bozuk olsa da her hangi bir konuda krediye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bankalar genel olarak düzenli ödeme yapan ve kara listeye düşmemiş, kredi notu yüksek olan müşterileri olsun istemektedirler. Borçlarınızdan kurtulmak ve daha düzenli bir ödeme planı yapmak için krediye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Bu ihtiyacınızı karşılamak için size kredi verebilecek olan banklar olduğunu biliyor muydunuz? BDDK eskiden sicili bozuk olanlara kredi veren bankları cezalandırmaktaydı. Bu neden ile bankalar bu müşterilerine kredi veremeyeceklerini söyleyerek maalesef yardımcı olamıyorlardı. Yasal olarak borcunuz icralık veya mahkemelik olmamış ise bu kredileri kullanmanıza artık olanak sağlanmaktadır.

Son dönemlerde yasa değişikliği ile sicili bozuk olan kredi kullanıcılarına sicil affı getirilmesi ile bu kişilere artık kredi verilebilmektedir. Bu af sayesinde birçok kredi kullanıcısına kara listeden kurtulma olanağı sağlanmıştır. Böylelikle kredi kullanıcıları yeni krediler kullanarak borçlarını yeniden yapılandırma şansı yakalayabilmektedirler.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankaların Listesi

Aşağıdaki tüm bankalar siciliniz bozuk olsa dahi gerekli şartları karşıladıktan sonra kredi vermektedir.

 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • ING Bank,
 • ICBC Bank,
 • Deniz Bank,
 • Finans Bank,
 • Garanti,
 • Akbank,
 • Yapı Kredi,

Sıraladığımız bu banklardan her ne kadar siciliniz bozuk olsa da kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır. Sizde bu bankların şubelerini veya internet sitelerini ziyaret ederek gerekli bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz.

 

Kredi Kullanırken İstenecek Belgeler Nelerdir?

Tüm borçlarınızdan kurtulmanızın yolunu açan sicil affı sonrasında dilediğiniz bankadan düşük faizli ve uygun vade seçenekleri ile sizlere kredi kullanma imkânı sağlamaktadır. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangi belgeleri istemektedir işte kredi kullanıcılarından istenilen belgelerin listesi;

 • İlk olarak sizden kimlik fotokopisi istenmektedir.
 • Daha sonra net maaşınızı gösteren maaş bordonuz,
 • Kredinizin onayı için kefil veya ipotek,
 • İkametgahınıza ait olan bir adet son dönem faturası sizden talep edilmektedir.

 

Bu Kredilerde Limit Var mı?

Genel olarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bu krediler için bir üst sınır belirlenmiştir. Bu üst sınır 100 bin lira olarak belirlenmiştir. Kredi talebinizden önce kredi notunuz öğrenmeniz de sizin için faydalı olacaktır. Böylelikle size hangi bankların kredi verebileceğini ve ne kadar kredi imkanı sunabilecekleri konusunda önceden bir fikir edinmiş olursunuz.

Kredi başvurunuzu yapmadan önce dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de banka şubelerinden kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz banka şubesine giderek alanında uzman olan personellerden bu konuda yardım almanız olacaktır.

 

Her Banka Sicili Bozuk Olana Kredi Verir mi?

Yukarıda saymış olduğumuz bankalar gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra size kredi vermek isteyecektir. Ancak belgelerinizde bir eksiklik söz konusu ise veya talep edilen kefili bulamıyor iseniz bankanız kredi kullanma isteğinizi ret edebilir. Bu nedenle belgelerinizi tam olarak teslim etmeniz oldukça önem taşımaktadır.

Ayrıca diğer banklara ödemelerinizi düzenli yapamadığınız için kredi notunuzun düşmüş olması veya kara listeye düşmüş olmanız yine size verilecek olan kredileri doğrudan etkileyebilmektedir. Özellikle konut kredilerinde ödeme sorunu yaşıyor iseniz ve kara listeye girmenize bu uzun vadeli borç neden olmuş ise bu kredilerin üst sınırının olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Yukarıda saydığımız bankalar gerekli değerlendirmenin ardından size krediniz için onay verir ise en fazla alabileceğiniz tutar 100 bin liradır. Bu nedenle başvurunuz sırasında bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Kredi notunuzu internet veya telefon bankacılığı üzerinden öğrenerek hangi bankların size kredi kullanma imkânı sunabileceği konusunda bir öne araştırma yapabilirsiniz. Böylelikle hem ihtiyacınızı karşılayacak kadar kredi alıp alamayacağınız konusunda bir fikir edinmiş olursunuz.

Kredi notunuzu öğrenmek veya kredi başvurunuzu yapmak için bizim size önerimiz bankların şubelerine giderek yüz yüze yapmanız yönünde olacaktır. Çünkü internet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda tüm detayları öğrenemeyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey saydığımız bankaların şubelerinden birine giderek gerekli belgeleri de yanınızda götürerek başvurunuzu gerçekleştirmek olacaktır. Böylece kredinizin onayı verildikten sonra hemen borçlarınızdan kurtularak rahat bir nefes alabileceksiniz. Size özel olarak düzenlenmiş olan ödeme planınız ve düzenli ödemeleriniz ile yeniden bankların güvenini kazanmanın da kapılarını aralamış olacaksınız.

 

İlginizi Çekebilir

Borçlu Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka Dışında Kredi veya Borç Veren Yerler

Kolay Kredi Veren Bankalar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status