2024 | İş Fikirleri

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter kullanarak para kazanmak da diğer sosyal medya araçlarından para kazanmanın nasıl olduğu kadar merak ediliyor. İnternetten para kazanma yolları olarak gösterebileceğimiz bir diğer platform ise burasıdır. Yaklaşık 300 milyona yakın bir kullanıcısı olan bu platformda para kazanmakta olan insanlar bulunuyor. Hemen hemen diğer sosyal ağ ortamları ile aynı şekilde para kazanma işlemleri gerçekleşmektedir.

Hangi sosyal ortamı kullanırsanız kullanın, eğer takipçi sayınız çok ise veya takipçi sayısını artırabilirseniz her yerden para kazanabilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki, takipçi sayısını hile ile artırmak yerine doğal yöntemlerle artırmak her zaman daha faydalı olacaktır. Zaten hile ile bir yere kadar artırılabilir ve boş kullanıcı ile sayfanız dolar. Reklam verecek olanlar bunun farkına varabilirler.

 

Twitter’dan Para Kazanmanın Yolları

twitter'dan para kazanmanın yolları

İnternet sektörünün en çok kullanılan platformlarından birisi olan Twitter bir çok kişiye ekmek kapısı olmuş durumda. Bu platformda para kazanılan bir kaç farklı yöntem bulunuyor. Şimdi sizlere o yöntemlerden söz edeceğiz.

 

1- Twitter’dan Ürün Satışı Yapmak

ürün satarak para kazanmak

Bu yöntemin genel adı aslında e-ticarettir. Nasıl İnstagram’dan para kazanma yöntemini anlatırken, insanlar bu sayfalara ürünlerini yükleyip para kazanıyorlar dediysek, aynı durum bu sektör için de geçerlidir.

Hazırladığınız ürünlerin reklamlarını ve tanıtımlarını Twitter üzerinden yaparak sipariş alabilirsiniz. Sipariş alabilmek adına sayfanızın biraz takipçi sayısı olması gerekiyor. Takipçi sayısı ise zamanla oluşacak bir şeydir. E-ticaret sektörü ile uğraşan insanlar bir anda takipçi sayılarını arttıramazlar. İnsanların ilgilerini çekebilmek adına kampanyalar yapmalısınız.

Örneğin şöyle bir şey yapılabilir

 • 100 takipçi getirene %50 indirim
 • 1000 takipçi getirene 100 TL’lik hediye çeki

Tarzında sizlere takipçi kazandıracak yöntemler uygulayabilirsiniz. Takipçi sayısının hızlı şekilde artması adına müşteri memnuniyeti çok önemli. Sizden memnun kalan insanlar sizleri arkadaşlarına mutlaka önereceklerdir. Bu nedenle müşteri memnuniyetine çok önem verin.

E-ticarette dikkat edilmesi gerekenler

 • Müşteriler her zaman size ulaşabilmeli,
 • Ürünler fotoğraflarıyla ve ürünlere ait bilgiler ile gerekli yerlere yüklenmeli,
 • Ürünler sağlam şekilde müşteriye ulaştırılmalı,
 • Ürünleri gönderim adına bir kargo şirketi ile anlaşılmalı,
 • Diğer sosyal medya araçları ile de tanıtımlar yapılmalı,

 

2- Reklam Alarak Para Kazanmak

reklam vererek para kazanmak

Her sektörde olduğu gibi Twitter sektöründe de reklam işleri dönmektedir. Şirketler veya firmalar takipçisi çok olan sayfalara ücret karşılığında reklam vermektedirler. Reklam alabilmek adına takipçi sayınızın fazla olması şart.

İnternet ortamında tüm platformlar için takipçi satan yerler görebilirsiniz. Bu tarzda takipçi sayısını arttırmadan söz etmiyoruz. Takipçiler sahte olmamalıdır. Reklam verenler bunlara dikkat edebiliyor. Bu nedenle sabredip takipçi sayınızı organik şekilde arttırmaya çalışmalısınız.

Takipçi sayısı organik şekilde nasıl arttırılır?

 • Güncel içerik girerek,
 • İnsanların ilgisini çekecek paylaşımlar yaparak,
 • Sayfa düzenine dikkat ederek,
 • Paylaşımları diğer sosyal medya hesaplarından da destekleyerek,
 • Gerekirse ücretli şekilde reklam alarak,

Hangi Tarzda Sayfalar Oluşturulabilir?

İşte aslında bu soru, başarılı olmanın sonucunu belirleyecek olan büyük faktördür. Sayfanızın kategorisini belirlerken dikkat etmeniz gereken şeyler bulunuyor.

 • Bu kategori hakkında bilginiz ne?
 • Bu kategoride ilerlemeyi düşündüğünüz yöntemleriniz var mı?
 • Bu kategorideki rakip sayısı ne?
 • Bu kategori insanların ilgisini ne kadar çeker?
 • Bu kategoride paylaşım yaparken sıkılır mıyım?

Tüm bu sorular başarıyı getiren etkenlerdir. Bu nedenle sayfa kategorisi seçerken titiz davranın.

 

Sizlere tavsiyem 👍

İki farklı sayfa tarzı vardır

 1. Ülke çapında sayfalar
 2. Alanı kısıtlı olan sayfalar

Ülke çapında sayfalar: Genel olarak tüm ülkeden takipçisi olan sayfa türleridir.

Örneğin: ”Türkiye’nin Gündemi” adlı bir sayfa.

Alanı kısıtlı olan sayfalar: Alanı daha kısıtlı olan ve belirli bir kitleye hitap eden sayfalardır.

Örneğin: ”İzmir’in Gündemi” adlı bir sayfa

 

Hangisi sizce daha mantıklı?

Ülke çapındaki sayfalarda ilerlemeniz çok zor olacaktır. Ülke çapında reklam alabilmek adına en az 200 bin civarında takipçiniz olması gerekecektir. Fakat alanı kısıtlı olan sayfalarda 20 bin takipçiyle bile reklam alanlar biliyorum. Bence alanı kısıtlı olan sayfa tarzında bir sayfa açmak daha mantıklıdır.

Neden?

Örneğin ”İzmir Eğlence Portalı” diye bir sayfa açtınız ve İzmir’e dair güzel paylaşımlar yapıyorsunuz. Arada İzmir’de olan komik olayları ve buna benzer olayları paylaşıyorsunuz. İnsanların ilgisini çekmeniz kolay olacaktır. Az kişiye hitap ediyorum şansım daha az diye düşünmeyin. Örneğin bu tarz sayfanız 50 bin takipçiye ulaştıktan sonra, İzmir genelinde bulunan kafeler, ehliyet yerler, dil kursları vb aklınıza gelebilecek tüm kurumlar sizlere reklam verirler. Bu tarz yerler gidip de ülke geneline hitap eden bir sayfaya reklam vermez.

Sizin 50 bin takipçiniz olur fakat çoğu İzmir içerisinden olur. Diğer sayfanın 200 bin takipçisi olsa kaçı İzmir’de olabilir ki? Reklam verenler buna dikkat ediyor. Bu nedenle ben olsam alanı kısıtlayarak bir sayfa açar ve o alanda ilerlemeye çalışırdım.

 

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

twitter'da takipçi sayısı nasıl arttırılır

 • Kendinize uygun bir profil düşünün, hangi kategoride bu işe girmek istiyorsunuz buna karar verin.
 • Oluşturduğunuz kategori ağırlıklı paylaşımlar yapın. Özgün içerikler ve özgün yazılar yazın. İnsanların ilgisini çekecek şeyler paylaşın. Yaratıcılığınızı konuşturun. İnsanların ilgisini çekecek şeyler, sizleri takip etmelerini sağlar. Takipçi sayınız artıkça para kazanma miktarlarınız artar.
 • Eğer bir işe sahipseniz, işinizin sayfasını oluşturun. Sattığınız ürünlerin bu platformda da tanıtımlarını paylaşın. Twitter linkinizi diğer platformlarda paylaşın.
 • Sıfırdan bir sayfa oluşturmayı planlıyorsanız bahsettiğimiz gibi hangi kategoride olacağı önemlidir. Twitter’da en çok takip edilen sayfaları inceleyin. Bu size fikir edinmeniz konusunda yardımcı olacaktır.
 • Ayırdığınız zaman miktarını ufaktan artırmaya başlayın. Daha güzel şeyler üretip paylaşın. Rakiplerinizi inceleyin, neler yaptıklarına neler paylaştıklarına bakın. En çok beğenilen yazılarını inceleyin. İnsanlar neleri daha çok beğeniyor bunun farkına varın.
 • Pes etmeyin, paylaşımlarınızın reklamlarını diğer platformlardan da yapın. Kullandığınız sosyal ortamlarda kendi reklamlarınızı yapın. Sayfanızı bu gibi yerlerde paylaşın.
 • Size benzer bu işe yeni girmiş ufak çaplı sayfalarla iletişime geçerek karşılıklı profillerinizin paylaşımlarını yapabilirsiniz. Bu sayede de bir takipçi kitlesi elde edebilirsiniz.
 • Unutmayın ki her şeyin başı sabırdır. Hiç bir şey bir anda olmaz. Para kazanmakta olan insanlar, bu işlere girdikleri gibi para kazanmıyorlar. Emek sarf ediyorlar. En önemlisi de bu zaten.

 

Twitter’da Para Kazanmak İsteyenlerin Yanlış Yaptığı Şeyler

twitterdan para kazanmak

Pes etmek

Bu sektöre girmeyi planlayan insanlar bir heves ile işe hemen başlıyor. Fakat çok aceleci davranıyorlar. Üç, beş paylaşım yaptıktan sonra hemen takipçi sayılarının artmasını bekliyorlar ve hemen artmayınca, pes ediyorlar. Bu işi bırakıyorlar. Pes etmemek için doğru adımları atmak gerekiyor. Ayrıca bu işte hemen sonuca ulaşmak mümkün değil. Zaman ile takipçi sayısı mutlaka artacaktır.

 

İlgi çekici içerikler paylaşmamak

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi isi insanların ilgisini çekememektir. İnsanların nelere ilgi gösterdiğinin analizini iyi yapabiliyor olmanız gerekiyor. Yaptığınız paylaşımlar çok bilinen ve diğer sayfalarda kolaylıkla ulaşılabilen paylaşımlar olmamalı. Sizi diğer sayfalardan ayıran özellikler olmalı.

Ara sıra özgün şekilde görseller veya videolar paylaşmanız da fayda olacaktır. İlgi çekici videoları sadece Türkçe arşivlerden aramayın. Örneğin komedi videoları paylaşan bir platform oluşturmayı düşünüyorsanız Youtube’ye girip ”komik videolar” yazıp çıkan videoları sayfanızda paylaşarak bu iş olmaz arkadaşlar. Bunu zaten diğer insanlar da yaparak bu videolara ulaşabilir. Sizin göreviniz ulaşılamayan videoları insanlara ulaştırmak olmalıdır. Yabancı kaynaklardan da araştırmalar mutlaka yapın.

 

Güncel paylaşım yapmamak

Eğer güncel şekilde paylaşım yapmazsanız sizi takip eden insanlar ”Bu kişi bu işe pek özenmiyor” düşüncesine kapılıp sizleri takipten çıkabilirler. Kendinize bir kriter belirleyin. Eğer günde 2 paylaşım yapacaksanız mutlaka her gün 2 paylaşım yapın.

 

Destekleyici sosyal medya hesaplarını açmamak

Bu sektörde tek platform ile ilerlemek çok zor. Fark ettiyseniz bu sektörde başarılı olan herkesin Facebook, İnstagram veya Youtube üzerinde de hesapları mutlaka bulunuyor. İnstagram’dan Twitter hesabının reklamını yaparken, Twitter’dan ise İnstagram’ının reklamını yapıyor. Bu sayede kendine reklam vermiş oluyor. Böylelikle takipçi sayısını daha hızlı arttırıyor.

 

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

 

İlginizi Çekebilir 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status