2024 | İş Fikirleri

Vinç Operatörleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Vinç operatörü olmak isteyen vatandaşlarımız, vinç operatörü maaşları ne kadar diye merak etmektedir. Bu meslek hakkında bazı bilgileri sizlere vererek, aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmak istiyoruz.

Bu operatörlüğünün iki alt dalı bulunmaktadır. Bunlar ise; mobil vinç operatörü ve kule vinç operatörüdür.

Mobil operatörünün tanımı ise: “Mobil Vinç Operatörü (Seviye 3), iş sağlığı ve güvenliği ile çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri ve işletme kuralları çerçevesinde, vinçleri konumlandıran, yükleri elleçleyen, iş makinesinin kontrollerini yapan ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.”

Kule operatörünün tanımı ise: Paletli, raylı ve sabit kule vinçleri kullanarak, çeşitli yüklerin naklini yapan kişidir.

 

Vinç Operatörleri Maaşları

Bu mesleğe girişmek isteyen ve bu mesleğin iş ilanlarını araştırmakta olan vatandaşlarımız ne kadar para kazanabileceklerini merak etmektedirler. Alınan ücretler tabi ki de firmadan firmaya değişiklik gösterecektir. Bu nedenle tam bir miktar söylemek doğru olmayacaktır. Fakat ortalama olarak 70.000 TL ile 120.000 TL arasında para almaktadırlar.

Yukarıda söz ettiğimiz maaşlar gittikçe yükselse de bu işi yapanlar bu parayı hak ediyorlar. Çünkü bu meslek oldukça zor bir iştir. Riskleri vardır. Eğer bu meslekte olmak istiyorum diyorsanız kendinizi bu alanda iyice geliştirmeniz gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan bazı kurumlar eğitim merkezlerinde bu meslek hakkında kurslar vermektedirler. O kurslara katılabilirsiniz. Meslek hakkında daha fazla bilgi edinmiş olursunuz.

Bu mesleğe girebilmeniz için g sınıfı ehliyetinizin olması ise ana kriterdir. Bu ehliyet olmadan bu alanda kendinizi istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz, bir işe yaramayacaktır. Vinç operatörü iş ilanları aramakta olanlar ise aşağıdaki linki tarayıcılarına kopyalayıp bakabilirler. İlanlar güncel olarak değişmektedir. Kendinize uygun bir ilan bulamazsanız gün içerisinde tekrar bakmanızı tavsiye ederiz.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/vinc+operatoru

Bu mesleği yapanlar her zaman bu mesleğin zorluğundan söz etmişlerdir. Alınan maaşların şuanda size yüksek geliyor olabilir fakat bu meslek gerçekten zor bir meslektir. Zorlu arazilerde yağmur çamur demeden o araçları yönetmek oldukça zor bir iştir. Yine de bu mesleğe girmek istiyorum diyorsanız İnternetten tüm detayları araştırarak, daha bilgili olabilirsiniz.

Hali hazırda İnternet ortamında bu mesleği yapanların yorumları bulunuyor. O yorumları okuyarak bu meslek hakkında tecrübe edinmiş kişilerin fikirlerini öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status