2024 | İş Fikirleri

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler

Yan gelir olarak yapılacak işler arıyorsanız sizlere vereceğimiz fikirler hoşunuza gidebilir. Bir çoğumuz bir işe bağlı durumdayız. Fakat bununla yetinmek istemiyoruz. Daha doğrusu yetinemiyoruz demek daha doğru olabilir. Bu şartlardan dolayı da, kendi işimizin yanında bizlere ufakta olsa bir gelir getirecek işlerin araştırmasını yapıyoruz.

Ek gelir getirecek işler sayesinde bir miktar da olsa aylık bir gelir elde etmek mümkün. Bunun için kendinize uygun olan yan gelir yöntemlerinden birisini seçip hemen işe başlamanız gerekiyor. Bu tarz işler sizleri fazla yormayan ve ufak gelir getiren işlerdir. Peki bu işler neler?

 

Ahşap Malzeme Satışı

Ahşap malzeme satarak para kazanmak

Son dönemlerde oldukça popüler bir yan gelir meslek haline geldi. Ahşap malzemelere olan ilgi gittikçe artıyor. Evinizde veya bahçenizde kendinize ayıracağınız ufak bir alanda ahşaptan ürünler yaratabilirsiniz. Bu ürünleri sipariş doğrultusunda da alabilirsiniz veya kendi tarzınızda ürünler hazırlayarak satabilirsiniz.

Ahşaptan neler yapılır diye merak ediyorsanız bir çok ürün yapılabilir. Çocuklara oyuncaklar yapılabilir. Evlere süs eşyaları yapılabilir. Aklınıza gelemeyecek kadar bir çok ürün yapılabilir. Fakat öncesinde ahşap işleme dersi almanız gerekiyor. Çünkü bu iş o kadar basit değil. Ücretli veya ücretsiz şekilde şehirlerde ahşap dersleri verilmektedir. Bir iki ayınızı ayırıp bu kurslara giderek ahşap işleyebilecek dereceye gelebilirsiniz.

Ardından çevrenize ahşaptan ürünler yaptığınızın haberini verin. Ahşap ürünlerinizi sergileyebileceğiniz sosyal medya hesapları açın. Buralardan tanıtımlarını yapıp sipariş alarak kendinize yan gelir oluşturabilirsiniz.

 

Yeteneklerinizi Kullanın, Özel Ders Verin

özel yetenek dersi vererek para kazanmak

Özel ders deyince insanların direkt olarak akıllarına eğitim yerlerinde verilen matematik veya diğer dersler hakkında verilen dersleri geliyor. Aslında durum öyle değil. Yani eğer bu dersler hakkında da bilginiz varsa tabi ki de bu alanlarda da özel ders verebilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra bir yeteneğiniz varsa bunu da yan gelire dönüştürmek kolay.

Örnek verecek olursak, iyi derecede piyano çalabiliyorsanız evinizde özel ders verebilirsiniz. Bir çok insan bu tarzda özel ders almaktadır. Bu özel derslerin ücretleri ise oldukça iyi durumdadır. Örneğin bir saat piyano dersi için 300 TL alınmaktadır. Ayda bu şekilde 8, 9 ders verseniz ortalama 3000, 4000 TL kazanma şansınız olacaktır. Özel yeteneğinizin tanıtımlarını sosyal medya hesapları üzerinden yapabilirsiniz. İnternette özel ders arayanların buluştuğu bazı yerler de var. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yemek Yaparak Para Kazanın

Yemek yaparak para kazanmak

Evde yaptığınız yemekleri satarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntem ile para kazanan bir çok insan bulunuyor. Çok büyük miktarlarda para kazanılmasa da ek gelir olarak yapılabilecek bir iştir.

Bu iş ile para kazanmak için bir şirketle veya bir grupla anlaşmanız gerekiyor. Örneğin bir şirkette çalışan insanlar öğle yemeklerini toplu şekilde bir yerlerde yemek yiyerek geçirebiliyorlar. Fakat ücretlerin fazla olması hem de hazır yemekleri sevmemeleri nedeniyle, evde yemek yapan birisiyle anlaşıp, bu şekilde yemek yeme ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Sizlerde bu tarz gruplarla anlaşarak, onlara bir öğün yemek yaparak para kazanabilirsiniz.

 

Bahçenizden Gelir Elde Edin

bahçeden gelir elde etmek

Eğer bir bahçeye sahipseniz ve bahçe işleriyle uğraşmayı seviyorsanız ufak tarzda yetiştiricilik yaparak gelir elde etmeniz mümkün. Bahçesiyle uğraşarak ve ufak tarzda yetiştiricilik yaparak ayda 3000, 5000 TL kazanan insanlar bulunuyor.

Çiçek yetiştirip satabilirsiniz. Bunun yanı sıra tohum yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Bahçede üretilebilecek bir çok ürün olduğunu biliyoruz. Tüm bu ürünlerin tohumlarını yetiştirip satarak iyi bir gelir elde edilebilir. Bahçe işlerinden keyif alan insanların tercih edebileceği bir ek gelir yöntemidir.

 

Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

Benim bu tarz işlere günde ayıracak pek vaktim yok diyenlere özel bir fikrimiz var. Evet, makale yazarak güzel bir para elde edebilirsiniz. Hemde pek fazla vakit harcamadan.

Makale ücretleri yazılan makale kalitelerine göre değişiklik gösterse de, 300 kelimelik bir makale 4, 5 TL’den aşağıya satılmıyor. 1 saat ayırıp, 3 makale yazsanız 50 TL civarında bir para kazanırsınız. Aylık ise 1000 TL etmektedir. Bu işi yaptıkça eliniz hızlanacak ve yazdığınız makalelerin kalitesi artacak bu şekilde isteyeceğiniz ücretleri biraz daha arttırabilirsiniz. Bu konuyu ”Makale Yazarak Para Kazanmak” adlı makalemde detaylı şekilde anlattım. Yukarıda tik işaretleri içerisinde belirttiğim başlığa tıklamanız yeterli olacaktır.

 

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

e-ticaret yaparak para kazanmak

Bu işe başladığınız zaman yan gelir olarak değil de belki gerçek işiniz olarak yapmayı düşüneceksiniz. Çünkü bu işteki geleceği fark edeceksiniz. E-ticaret son dönemlerde en popüler işlerin başında geliyor desek yanlış demiş olmayız.

E-ticaret, internet ortamından online şekilde ürün satışı yaparak para kazanma sistemidir. Satacağınız ürünleri toptancıdan biraz daha ucuza alıp, üzerine %5, %10 ücret ekleyip satma şeklidir. Bu şekilde ayda milyarlar kazanan insanlar bulunuyor. Şuanda dünyanın en zengin insanı bir e-ticaret sitesinin sahibidir. Ülkemizde de bu sektörde çok iyi yerlere gelmiş siteler bulunuyor. ”E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?” adlı makalemde bu konu ile ilgili tüm merak edilenleri açıkladım. Tik işaretleri içerisinde makale başlığına tıklayarak, e-ticaret ile nasıl para kazanıldığını öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status