2024 | İş Fikirleri

Yazın Yapılacak İşler Neler?

Merhaba arkadaşlar, yaz aylarının gelmesi ile birlikte bir çoğumuz bu aylar içerisinde hangi işleri yapabiliriz diye araştırmalar yapmaya başladık. Sizlere yaz aylarında yapabileceğiniz bir kaç iş fikri vereceğiz. Yaz aylarında yapılabilecek iş fikirleri neler? Belki hoşunuza gidenler olur veya fikir sahibi edinmenizi bile sağlasak, bu bizim için yeterli olacaktır.

Öncelikle şundan bahsetmek isteriz ki bulunduğunuz şehre ve bulunduğunuz bölgeye göre yapılacak olan işlerde değişiklik olacaktır. Örneğin denize kıyısı olan yerde yapılabilecek değişik işler varken, deniz olmayan yerlerde bu işleri yapamazsınız. Bu yüzden coğrafi konumu dikkate alarak verdiğimiz örnekleri değerlendirmenizi istiyoruz.

 

Yiyecek | İçecek | Serinletici İçecekler Satışları Yapmak

Soğuk Yiyecek ve İçecek Satmak

Özellikle deniz kıyısında yaşıyorsanız bu iş ile gerçekten güzel para kazanabilirsiniz. Sadece su bile satsanız güzel para bırakıyor demek doğru olacaktır. Yaz aylarının çok sıcak geçmesinden dolayı insanlarımız dışarıda gezerken serinlemek adına yiyecek ve içecek alternatifleri arıyorlar. Burada da siz devreye girip ürün temini yapmalı ve içecek veya yiyecek arayanlara ürünlerinizi satmalısınız.

Sadece bir su satışından ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplayalım. Özellikle Antalya gibi yerlerde yaşıyorsanız hem turist sayısı çok olacak, hem de şehir çok sıcak olduğundan bu ürünleri satması kolay olacak. Bir suyu toptancıdan 1 TL’ye almanız mümkün. Bu suyu sahilde 5 TL’ye rahatlıkla satabilirsiniz. Sahilde su satan insanların günlük en az 100 su sattığını biliyor musunuz? Bu sayı gözünüze büyük gelmesin. Sahilde denize giren insanların arasına inip su diye bağırsanız bile sürekli birileri sizleri çağıracak. Günde 100 su satsanız 400 TL’den fazla elde etmiş olursunuz.

 

Odalarınızı Kiraya Vererek Para Kazanabilirsiniz

Oda Kiralayarak Para Kazanmak

Özellikle turistlerin çok uğradığı yerlerde yaşıyorsanız yazın 3 aylık dönemde odanızı kiraya vererek güzel para kazanabilirsiniz. Alacağınız ücret konumunuza ve odanın büyüklüğüne göre değişecektir. Orta dereceli şartları karşıladığınızda bile 3 ayda 20 bin TL- 40 bin TL gibi para kazanma şansınız olacak. Hem de hiç bir şey yapmadan.

Turistler otellerde kalıp çok daha fazla para vermek yerine böyle odaları çok tercih ediyor. Bunun için İnternet’ten ilanlar verebilirsiniz. Odanızın camınıza, oda kiralanır diye afiş asabilirsiniz. Afişin hem İngilizce hem Türkçe hatta diğer dillere çevrilmiş halinin de olmasına dikkat etmelisiniz.

Evinize seçeceğiniz kişiyi veya kişileri de ufaktan incelemenizde fayda olacaktır. Sonuçta 3 ay boyunca aynı evde yaşayacaksınız.

Mutlaka okuyun: Oda Kiralayarak Nasıl Para Kazanılır?

 

Özel Yeteneklerinizi Kullanın

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Eğer özel bir yeteneğiniz bulunuyorsa bunu ücretli bir derse dönüştürerek para kazanmanız mümkün olabilir. Sadece spor dalları veya başka bir dal olarak düşünmeyin. Eğer çok iyi olduğunuz bir ders varsa bu ders alanında da özel ders vererek para kazanmanız mümkün olacaktır.

Yaz dönemlerinde öğrenciler eksik olduğu ders kısmını doldurmak adına özel dersi çok tercih ediyorlar. Bu nedenle sizde bu işi fırsata çevirerek para kazanabilirsiniz. Hem de çok yorulmadan, gün içerisinde 2 3 saatinizi ayırarak günde 300, 500 TL gibi para kazanmanız mümkün olacak.

Farklı tür bir yeteneğiniz varsa yine boş geçmeyin. Kullanmaya çalışın, sanata dair bir yeteneğiniz varsa ona özel bir ders verin. Örneğin iyi saz çalıyor olabilirsiniz bunun dersini de verebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Online Ders Vererek Para Kazanmak

 

Evinizde Kullanmadığınız Eşyaları Satarak, Satış Sektörüne Adım Atabilirsiniz

Yaz Ürünleri Satışı Yapmak

Yaz dönemlerinde kullanılan eşyaları biliyoruz. Terlikten tutun can simidine kadar bir çok yaz ürünü bulunuyor. Bu ürünlerin satışları yazın çok fazla artıyor. Peki bu işten nasıl para kazanılır? Öncesinde eğer evinizde kullanmadığınız yaz ürünleri varsa bunların satışını yapabilirsiniz.

Ardından baktınız gerçekten bu ürünlerin satışları iyi, bu sektörde aktif olarak uyguna gördüğünüz ürünleri alıp normal fiyatlarına satarak para kazanabilirsiniz. İnternet ortamında Gittigidiyor veya Letgo gibi ortamlarda sürekli bu satışlar oluyor. Aldığınız 100 TL’ye bir ürünü 140 TL’ye satabilirseniz 40 TL kar etmiş olursunuz. Burada önemli nokta çok aktif olmalısınız. En güncel ilanlara ilk sizin ulaşmanız gerekiyor. Yoksa sizden önce başkası alır.

 

Seyahat Rehberliği Yapmak

Seyahat Rehberliği Yapmak

İki türlü rehberlik yapma imkanınız bulunuyor.

 

       1. Dil biliyorsanız turistlere rehberlik yapmak.

Ekstra bildiğiniz diller varsa bu diller yazın işinize yarabilir. Örneğin İngilizce biliyorsanız bunu fırsata çevirerek para kazanabilirsiniz. Yazın ülkemize bir çok turist gelmektedir. Bu turistler kendilerine rehberlik yapacak kişileri aramaktadırlar. Onlarla birlikte gezecek ve onlara yardım edecek insanları arıyorlar.

 

       2. Dil bilmeye gerek yok, bulunduğunuz bölgeye hakim olmak.

Bu da diğer yöntem. Dil bilmenize gerek yok fakat bulunduğunuzun yerin dikkat çekiyor olması yani turistlerin geliyor olması gerek. Sizin de bu bölgeye çok iyi hakim olmanız gerek. Nerelerin gezildiğini adım adım biliyor olmanız gerekiyor. Burada Türk turistlere rehberlik ederek para kazanabilirsiniz.

Hem dil bilip hem de gezilecek yerleri iyi biliyor olmanız ise çok ekstra bir durum olacak ve çok daha iyi para kazanabileceğiniz bir yöntem olacaktır.

 

Part Time İşlere Girerek Para Kazanmak

Full time olarak çalışmak istemiyor olabilirsiniz. Yazın hem gezip hem de para kazanmak için part time iş bulmak güzel olacaktır. Part time işleri nerede bulabiliriz?

 

Otellerde Çalışabilirsiniz

Otellerde part time olarak iş bulma şansınız olacaktır. Özellikle Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde otellerde her zaman personellere ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca şehrimden ayrılacağım diye korkmanıza gerek yok, oteller barınma ve yeme işlemlerini üstleniyorlar.

Asgari ve üstü ücretlerle buralarda iş bulmanız mümkün. Yapmanız gereken işlem basit. Google girip ”Otel iş ilanları” yazıp ilanlara göz atmanız yeterli olacaktır.

 

Kafelerde Çalışmak

Bu iş için şehrinizden ayrılmaya gerek yok. Yazın hemen hemen her kafede personel sıkıntısı oluyor. Bu nedenle yazın kafelerde iş bulmak diğer aylara göre daha kolay. Part time olarak kafelerde çalışabileceğiniz gibi isterseniz full time olarak da çalışabilirsiniz. ”Kafe iş ilanları” yazarak ilanlardan faydalanmanız mümkün olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status